امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 16:56:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

عید قربان جشن پیروزی بر نفس است

یکشنبه, 07 آبان 1391 ساعت 10:15 کدخبر :4667
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های نماز عید قربان از این روز به عید بندگی خدا تعبیر کرد و ضمن عرض تبریک این ایام فرخنده گفت: امروز عید سربریدن نفس است، عید ذبح همه منیّت هاست. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: همه ما از کوچک و بزرگ، مرد و زن، مسؤول و غیرمسؤول گرفتار نفسیم.

 لذا نبی مکرم اسلام(ص) جنگیدن با دشمن رو در رو را جهاد اصغر معرفی کرد و برای جهاد اکبر یعنی شکستن نفس اهمیت بیشتری قائل بود.

وی عید فطر را جشن تولد دوباره خواند و افزود: انسان در ماه رمضان پوست می اندازد و موجودی جدید می شود ولی عید قربان جشن پیروزی بر دشمن است؛ بر دشمن نفس. در عید قربان می بایست مظهر تجملات و منیّت ها را از تن درآورد و قربانی کرد لذا عید اصلی از ظهر امروز شروع می شود و تکبیرات عید از نماز ظهر وارد شده است چون ممکن است قربانی کردن تا ظهر طول بکشد.

خطیب جمعه خمینی شهر در خطبه دوم ضمن تشکر از حضور مردم در مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان، به هفته بسیج دانش آموزی اشاره کرد و گفت: اگر می خواهید محل امنی داشته باشند، به بسیج بروند. همه بدانند که بسیج مأمن و پناهگاهست؛ البته بسیجی با تفکر بسیجی نه اسمی. اگر جوانان در بسیج شرکت کنند، در برنامه های اخلاقی و اعتقادی شرکت کنند، ایمان و اخلاقشان مثل حسین فهمیده بشود، دیگر کسی نمی تواند به ایشان آسیبی برساند.

امام جمعه خمینی شهر یادآور شد: طبق گفته امام راحل(ره) ملتی که عشق به شهادت در دل کوچک و بزرگش موج می زند، هیچ قدرتی نمی تواند با آن مقابله کند. آنچه ما را پیروز کرد و در آینده نیز پیروز خواهد کرد و در همه صحنه ها به ما امید و استقامت می دهد، همان عشق به شهادتست.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: سعی کنید در مساجدتان برای عید غدیر خم برنامه های سنگین و درخور برگزار کنید. وی در پایان از همه نمازگزاران دعوت کرد تا در مراسم جشن ولایت در شب عید در مصلی و دیگری مراسم نکوداشت روز عید غدیر در آستان امامزاده سید محمد(ع) شرکت کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید