امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 10:43:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرزندان برای رفتن به دانشگاه تربیت می‌شوند نه برای تشکیل خانواده
همایش خانواده از منظر اهل‌بیت (علیه‌السلام) در دانشگاه اصفهان برگزار شد

فرزندان برای رفتن به دانشگاه تربیت می‌شوند نه برای تشکیل خانواده

سه شنبه, 24 شهریور 1394 ساعت 10:28 کدخبر :9443
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : احمد سفری

همایش خانواده از منظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) با هدف تبیین دیدگاه قران و اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) در خصوص جایگاه و نقش تربیتی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سلامت در نظام اسلامی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، دبیر علمی همایش خانواده از منظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) روز دوشنبه در مراسم آغاز به کار این همایش گفت: زیربنایی ترین جایگاه در بنای فرهنگ اسلامی خانواده است.
محمدصالح طیب€Œنیا با اشاره به اینکه خانواده منشا تحولات مدیریتی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تربیتی در جامعه است، تصریح کرد: ولی متاسفانه در این زمینه سرمایه€Œگذاری لازم انجام نشده است.

وی با بیان اینکه همایش خانواده از منظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) اولین همایش از سلسه همایش€Œهای اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) و بنیان€Œهای فرهنگی عصر حاضر است، افزود: اولین همایش با موضوع خانواده به دنبال بررسی جایگاه این رکن تربیتی در بنای فرهنگی جامعه از منظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) است.
دبیر علمی همایش خانواده از منظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) گفت: این همایش در هفت محور تراز مطلوب خانواده از نظر اهل€Œبیت (علیه€Œالسلام) تشکیل، حفظ و تحکیم خانواده از نظر اهل البیت (ع)، مدیریت و اقتصاد خانواده، سلامت در خانواده، تعلیم وتربیت در خانواده، جمعیت شناسی و خانواده و حمایت از خانواده در نظام اسلامی برگزار شد.
دبیر همایش پیش از برگزاری این همایش در ضرورت های تشکیل آن با بیان اینکه ریشه بسیاری از معظلات خانواده€Œهای ما فرهنگی است، چنین گفت: متاسفانه جامعه امروز فرزندان خود را برای رفتن به دانشگاه تربیت می€Œکنند نه برای تشکیل خانواده و پذیرش مسوولیت€Œهای آن ،محمدصالح طیب€Œنیا، افزود: متاسفانه تربیت در خانواده جایگاه خود را از دست داده در حالی که بستر اصلی تعلیم و تربیت از منظر دین خانواده است و آن€Œگونه که برای نهادهایی چون آموزش و پرورش هزینه کرده€Œایم برای خانواده سرمایه€Œگذاری نشده است.
وی ادامه داد: سایر نهادها مانند مدرسه به عنوان یکی از متولیان آموزش و پرورش در کنار خانواده قرار دارند.
طیب€Œنیا گفت: براساس آمار ۷۰ درصد طلاق€Œ€Œها ناشی از فقدان تربیت جنسی مناسب بوده است، یا تربیت رسانه€Œای کودکان نقش منفی در شکل€Œگیری شخصیت و هویت آنها در مسوولیت€Œپذیری دوران€Œهای جوانی و تشکیل خانواده آنها خواهد داشت.
دبیر همایش با تاکید برضرورت عملی شدن دستورات اهل€Œبیت (علیه€Œالاسلام) در تربیت خانوادگی،
خواستار تاسیس رشته مدیریت خانواده ویژه بانوان شد .

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید