امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 22:12:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرصت از نگاه مدیران روزنامه های اصفهان

فرصت از نگاه مدیران روزنامه های اصفهان

چهارشنبه, 16 مرداد 1392 ساعت 13:36 کدخبر :5868
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

به مناسبت صدمین شماره فرصت به سراغ تعدادی از روزنامه نگاران اصفهان رفتیم و نقطه نظراتشان را درباره دوهفته نامه فرصت جویا شدیم.گفتاری از امیر اکبری مدیر مسوول روزنامه اصفهان امروز؛


فرصت از مردم و برای مردم


تقریبا از همان شماره های اول با فرصت آشنا شده ام و اکثر شماره ها را اگر نتوانسته ام کامل مطالعه کنم حداقل صفحه اول را خوانده ام.
فرصت نمونه خیلی خوبی از نشریات محلی است به این معنا که همانطور که لازمه این دسته از نشریات است، هم نویسندگانش و هم محتوایش از متن زندگی مردم و از همان حوزه جغرافیایی انتشار برخاسته اند.


فرصت نشریه ای است که کاملا با زندگی مردم عجین است، از مردم است و برای مردم و نمونه بسیار خوبی در سراسر کشور به حساب می آید.این تنها نظر من نیست این اعتقاد بقیه مطبوعاتی های اصفهان هم هست.


تنوع در کادر تحریریه و تنوع در قالب های محتوا اعم از گزارش، گفتگو، طنز، پوشش تصویری، پیام های تلفنی و...این دوهفته نامه را به یک نمونه بسیار خوب در میان نشریات محلی تبدیل کرده است و تلاش جدی این کادر برای برنامه ریزی سازمانی و آموزش خبرنگاران و نویسندگان خودش را به خوبی در جاهای مختلف از جمله جشنواره ها نشان داده است.

 

گفتاری از محمد بندرعباسی دبیر تحریریه روزنامه زاینده رود:


دست راست فرصت زیر سر دیگر شهرستان ها

 

فرصت به عنوان یک نشریه که در جایی غیر از مرکز استان به چاپ می رسد بسیار خوب و تاثیر گذار است اگرچه ظرفیت خمینی شهر با توجه به شناختی که بنده از سینما و تئاتر این شهر دارم بسیار بیش از اینهاست. اما همین که یک گروه با تمام سختی هایی که پیش رویشان است، دارند حیات مطبوعاتی یک نشریه را ادامه می دهند بسیار جای تقدیر دارد. امیدوارم بقیه شهرستان های استان هم این غیرت و همت را پیدا کنند و درد مردم شهرشان را بگویند تا مردم مجبور نباشند اخبار شهرشان را میان اخبار دیگر جاها جستجو کنند و پیدایش نکنند.


دست راست فرصت زیر سر بقیه شهرستان هایی که یا نشریه ندارند و یا اگر دارند شکل و شمایل حرفه ای ندارد و چون روزنامه نگارانه نیست مخاطب را ترغیب به خواندن نمی کند. نشریه فرصت به گونه ای است که یک خمینی شهری می تواند وقتی از شهرش بیرون می رود آن را با افتخار نشان بدهد و بگوید هویت شهر من سوای از شهر اصفهان است.


پس اگر گاهی گوش فرصت را می پیچانند و اگر آن را مورد انتقاد قرار می دهند معنی اش این است که تاثیر گذار بوده است و حکایتش حکایت همان قطاری است که تا ایستاده کسی کاری به کارش ندارد و وقتی به حرکت درمی آید سنگ ها به سویش پرتاب می گردد.


انشااله فرصت به شکل و شمایل حرفه ای تر دربیاید و بتواند با نشریات استان رقابت کند اگرچه الان هم بسیار قوی تر از خیلی نشریات استان است.


پیشنهاد من به متولیان فرهنگی خمینی شهر این است که بگذارند چنین نشریه ای حیات داشته باشد و انتظار نداشته باشند که فرصت تریبون مدیران شهر باشد مثل یکی از نشریات اصفهان که مدیران در آن نان به هم قرض می دهند بلکه فرصت باید تریبون مردم خمینی شهرباشد.
باشد که سعه صدر و تحمل مدیران بالا برود.

نظرات  

 
#1 0 مهندس 18 مرداد 1392 ساعت 18:47
ببینید اصلا این قشنگ نیست که فرصت همه اش نظر بقیه را در مورد خودش منتشر می کند و از خودش تعریف می کند . مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار ببوید. شما وقتی سراغ کسی می روید و به او می گویید نظرت در مورد ما چیست آن فرد هر اندازه هم که از شما و عملکردتان راضی نباشد آن لحظه چشمش را به روی عیب هایتان می بندد تا رسم ادب را به جا بیاورد.
قضاوت مردم در مورد شما آن چیزی است که خودشان در جمعهایشان می گویند: خوب یا بد با این رفتارهای شما چیزی عوض که نمی شود هیچ اوضاع خرابتر هم میشود و نشان میدهد شما از این راه میخواهید عیبهایتان را مخفی کنید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید