امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:31:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرمانده نیروی انتظامی اصفهان:خمینی شهر باید توان معنوی خود را نشان دهد

سه شنبه, 30 خرداد 1391 ساعت 08:59 کدخبر :4172
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره با آغاز به كار نمایشگاه 'غدیر تا محرم' در خمینی شهر گفت: این نمایشگاه یك اتفاق نادر و منحصر به فرد فرهنگی و مذهبی است و این شهرستان باید توان معنوی خود را نشان دهد.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره با آغاز به كار نمایشگاه 'غدیر تا محرم' در خمینی شهر گفت: این نمایشگاه یك اتفاق نادر و منحصر به فرد فرهنگی و مذهبی است و این شهرستان باید توان معنوی خود را نشان دهد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار 'حسن كرمی' روز دوشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرصت آنلاین افزود: هدف ما از همكاری در راه اندازی این نمایشگاه افزایش آگاهی و بصیرت مردم و نسل جدید استان نسبت به اتفاقات زمان صدر اسلام و حماسه عاشور بوده است.

وی با بیان اینكه با مرور تاریخ شاهدیم كه دین مبین اسلام و مسلمانان ضربات زیادی از توطئه دشمنان خورده اند، اظهارداشت: دشمنان در مقاطع مختلف تاریخی تلاش كردند تا با ورود انحرافات و بدعتهای مذهبی، برخی مسلمانان ساده لوح را از مسیر راستین اسلام دور كنند.

سردار كرمی تصریح كرد: شناخت وافزایش آگاهی وبصیرت مردم و بخصوص نسل جدید جامعه نسبت به شناخت مسائل تاریخی و مذهبی زمان زندگی ائمه اطهار(ع) می تواند در مقابله با فتنه دشمنان كمك بزرگی به ما كند.

وی اظهار داشت: نمایشگاه غدیر تا محرم فرصت بسیار خوبی برای جوانان وهیئت های مذهبی استان و این شهرستان برای رسیدن به این هدف است.

وی اظهارامیدواری كرد كه این نمایشگاه تاثیر مثبتی در مقابله با بدعت ها وانحراف های مذهبی داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان تاكید كرد: مردم بویژه هیئت های مذهبی شهرستان خمینی شهر باید توان معنوی و بنیه قوی مذهبی خود را در ارادت به خاندان عصمت و طهارات نشان دهند تا نام این شهرستان زبان زد سراسر كشور در حفظ ارزشهای مذهب شیعه باشد.

وی خاطر نشان كرد: نیروی انتظامی علاوه بر حمایت از برگزاری این گونه طرح های فرهنگی ومذهبی در كنار این نمایشگاه و با همكاری هیئت های مذهبی استان و شهرستان خمینی شهر برنامه جانبی زیادی ازقبیل برگزاری مراسم های سخنرانی، جشن و سوگواری در مناسبتهای مذهبی مختلف درماه های آینده خواهد داشت.

به گزارش فرصت آنلاین، ' نمایشگاه غدیر تا محرم' با مشاركت نیروی انتظامی استان و شهرستان خمینی شهر در زمینی بالغ بر دوهزار متر مربع با بیش از 50 غرفه برپا شده است.

در این نمایشگاه صحنه های تاریخی صدر اسلام از زمان شروع ولایت حضرت علی(ع) تا واقعه عاشورا شبیه سازی شده است.

در این نمایشگاه بیش از 500 نفر اهالی خمینی شهر و هیئت های مذهبی مشاركت داشته اند و به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

نظرات  

 
#1 -1 شهروند خمینی شهر 01 تیر 1391 ساعت 15:21
با سلام . این نمایشگاه یک بدعت است به جای این کارها یک کتابخانه احداث کنید یک مدرسه بسازید .این کار جدای از ترافیک و مشکلات اخلاقی که در تجمع زن و مرد ایجاد می کند چه ثمره ای دارد چرا هر چه بدعت است مربوط به شهر ماست .حداقل میرفتند داخل امامزاده سید محمد تا از شهر بیرون باشد .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید