امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 01:43:41

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

متأسفانه استان اصفهان آن طور که باید خمینی شهر را ندیده است
امام جمعه خمینی شهر:

متأسفانه استان اصفهان آن طور که باید خمینی شهر را ندیده است

شنبه, 06 مهر 1392 ساعت 10:24 کدخبر :6024
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته با اظهار تأسف از گزارش و عکس آرامگاه مخروبه یکی از علمای بزرگ به نام "ابن مردویه" که در نشریه خوانده بود، به هفته گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: آثار تاریخی خمینی شهر بیشتر از آن چیزیست که می شناسیم.

 آثار تاریخی بسیاری در این شهرستان وجود دارد ولی به دلیل بی مهریها و اینکه متأسفانه استان اصفهان آن طور که باید خمینی شهر را ندیده است، در اینجا اداره میراث فرهنگی وجود ندارد و فقط یک نمایندگی دارد و یک نفر مسؤول که باید همه کار بکند، تازه آثار تاریخی را هم پیدا کند. اصلاً امکانش هست؟ واقعاً مسخره است. امیدواریم سازمان میراث فرهنگی استان توجه خاصی به خمینی شهر بکند. سازمان میراث فرهنگی استان نسبت به میراث فرهنگی و آثار تاریخی خمینی شهر بی تفاوت نباشد و با تأسیس یک اداره قوی و بودجه ای کافی بدان توجه کند. انشاءا... استاندار جدید و مسؤولان استان یک نگاه "ویژه" به شهرستان  خمینی شهرداشته باشند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در خطبه های این هفته ضمن تشکر از رئیس جمهور بخاطر مواضع خوبشان در سخنرانی شان در سازمان ملل و اینکه وی بدون هیچ گونه عقب نشینی خیلی خوب صحبت کرد، گفت: عظمت ایران در نیویورک در پرتو اسلام و انقلاب و ولایت بوجود آمده است. زمان طاغوت شاه خائن با خفّت و ذلّت دست رئیس جمهور آمریکا را می بوسید اما امروز آمریکا برای مذاکره و گفتگو التماس می کند. اینکه رئیس جمهور ما دست رد به آمریکا می زند، نشانه اقتدار و عظمت است.
خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه(ع) گفت: تا قبل از این اتفاق جنگ حالت دفاعی داشت ولی از پنجم مهر 1360 به بعد حالت تهاجمی به خود گرفت و سرزمینهای اشغال شده آزاد شد. ما در جنگ استقلال و آزادیمان را حفظ کردیم و انقلاب را به جهانیان صادر نمودیم. اسلام و جهاد و دفاع ناشناخته بود و با جنگ تحمیلی شناخته شد. جنگ با فرماندهی امام راحل(ره) دستاوردهای بسیار بالایی داشت که باید اینها زنده بماند و این ارزشها به نسل آینده منتقل گردد. اینها برکات اسلام و روحانیت است، برکات حمایت ملت از رهبری است.
استاد حوزه و دانشگاه در پایان به هفتم مهر اشاره کرد و گفت: به مناسبت شهادت چند تن از آتش نشانان در بمباران آبادان در اوایل جنگ هفتم مهر ماه هر سال روز آتش نشانی نامیده شده است. به این قشر جامعه که شب و روز هم ندارند و همیشه آماده باش هستند، این روز را تبریک می گوییم.
لازم به ذکر است که در چندین شماره دوهفته نامه فرصت گزارش های از آثارتاریخی در حال تخریب شهرستان ازجمله آرامگاه"ابن مردویه" به چاپ رسیده است .

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید