امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 11:28:05

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

مجمع عمومی اتحادیه تشکل های قرآنی برگزار گردید

مجمع عمومی اتحادیه تشکل های قرآنی برگزار گردید

یکشنبه, 05 آبان 1392 ساعت 13:56 کدخبر :6182
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
همزمان با دهه ولایت و عید غدیرخم جلسه مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌های قرآنی خمینی شهر با حضور مسؤولان تشکل‌های قرآنی شهرستان در روز سه شنبه 30/7/1392 بعد از نماز مغرب و عشا در مرکز تخصصی حفظ قرآن حضرت محمد(ص) تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پس از تلاوت آیات قرآن کریم مدیرعامل این اتحادیه به ارائه گزارش عملکرد نیمه اول سال جاری این اتحادیه از جمله پیگیری ثبت تشکل ها در وزارت ارشاد اسلامی، بازدید از مراکز قرآنی و اخیرا راه اندازی مرکز تفسیر و مفاهیم خمینی شهر گفت: مهمترین فعالیت های اتحادیه در ماه مبارک رمضان انجام شد که به دو شکل بروز پیدا کرد؛ یکی محافل جزءخوانی سطح شهر بود که معمولا توسط تشکل های عضو این اتحادیه اداره می شد.
سید ابوالفضل موسوی زاده افزود: اتحادیه تصمیم گرفت برخی محافل را از نزدیک رصد کند لذا به تمامی تشکل های عضو فراخوان عمومی داد. برخی اعلام آمادگی کردند و تیم بازرسی از محافل داوطلب بازدید به عمل آورد. در این بازدیدها مکان برگزاری، محتوای مراسم، کیفیت برگزاری، قاری و مجری، بحث تفسیری، برنامه های جنبی مثل مسابقه، استقبال مردم مخصوصا جوانان و نوجوانان و دیگر ملاک ها مد نظر قرار گرفت و در نهایت 3 تشکل که حائز بیشترین رتبه بودند، انتخاب و امروز مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی به برخی برنامه های جنبی محافل مانند اهدای جزءخوانی هر روز به یکی از شهدای محل، نصب عکس شهدا، نصب زندگینامه علمای شهر، پخش روزانه کلیپ های مذهبی و سخنان رهبری، طرح سؤال از نهج البلاغه و... اشاره کرد و تصریح کرد: شاید محافل شهر ما از لحاظ کمیّت به پای مراسمی که صدا و سیما پخش می کرد، نمی رسید ولی تنوّع برنامه ها و جذابیّت این جزءخوانی ها نشان از فعالیت چند ماهه تشکل ها بود. حتی محفلی داشتیم که هر روز بنا به مناسبت ها چیدمان رحل و قرآن و جایگاه قاری تغییر می کرد.
مدیرعامل اتحادیه ادامه داد: برخی برنامه ها هم توسط خود اتحادیه انجام گرفت که از جمله آن ها می توان به محفل جزءخوانی نردبان آسمان اشاره کرد. این برنامه هر شب در ماه مبارک در دو پارک پیروزی و بوستان مهر (کبوترخانه دستگرد) با همکاری سازمان رفاهی تفریحی انجام می شد و به عنوان تجربه اول با استقبال خوبی مواجه گشت.
موسوی زاده همکاری با برخی ادارات و ارگان ها جهت برپایی مراسمات مختلف را از دیگر برنامه های این اتحادیه اعلام کرد و گفت: مثلا گروه فرهنگی ستاد برگزاری نماز جمعه برنامه ای داشت که هر جمعه ماه مبارک قبل از شروع مراسم نماز جمعه، محفل ختم قرآن (120 حزب) ویژه خواهران و برادران برپا می کرد. اتحادیه به درخواست ستاد در بحث حمل رحل و قرآن و استفاده از قاریان مطرح شهرستان مانند مهدی شیروی که آن زمان به تازگی در محضر مقام معظم رهبری تلاوت کرده بود، با آن ستاد همکاری کرد.
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی در پایان اظهار امیدواری کرد: انشاءا... سال آینده با برنامه ریزی و فعالیت های بهتری بتوانیم در خدمت همشهریان قرآن دوست باشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید