امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:48:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

محدود کردن کشتارگاه سبب بیکاری تعداد زیادی و وارد آمدن خسارت به دامداران و گله داران می شود
امام جمعه خمینی شهر:

محدود کردن کشتارگاه سبب بیکاری تعداد زیادی و وارد آمدن خسارت به دامداران و گله داران می شود

شنبه, 13 مهر 1392 ساعت 09:00 کدخبر :6055
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته به مسائل شهرستان پرداخت و گفت: مدتی است با توجه به مشکلات پیش آمده قصد کاهش ظرفیت کشتار را در کشتارگاه خمینی شهر داشته اند که این امر شاید از نظر بهداشت تاثیرات مثبتی داشته باشد اما باید توجه داشت محدود کردن کشتار سبب بیکاری تعداد زیادی و وارد آمدن خسارت به دامداران و گله داران می شود و امیدواریم مسئولان با پیگیری های خود نگذارند حق شهر در این مورد تضییع شود.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی ادامه داد: در شهرستان 7 حوزه علمیه خواهران فعال است و خانم های باسواد را تحویل جامعه می دهد. اینها برای جامعه بسیار مفیدند. سعی شود در جلسات زنانه از این حوزویان دعوت شود تا فقط مداحی نباشد و ما نیز گرفتار گناه نگردیم.
وی ضمن تسلیت ایام شهادت امام جواد(ع) به حدیثی از این امام همام اشاره کرد و گفت: "عِزُّ المؤمِنِ في غِناهُ عَنِ النّاس" یعنی عزّت مومن در بي نيازي او از مردم است؛ آقایی و سروری یک ملت در این است که خود را در برابر دیگران بی نیاز بداند. نه اینکه چون مثلا آمریکا با ما قهر کرد، دیگر نمی توانیم ادامه دهیم. ارتباط با آمریکا ارتباط گرگ و میش است. آمریکا شیطان بزرگ است. ما هم چنان آمریکا را دشمن و شیطان بزرگ می‌دانیم و لبخند او لبخند شیطنت و حقه بازی است و ما هیچ گاه به او نیازی نداریم. غنا و عزت ما در پشت کردن به دشمن و با عزت حرف زدن است و همان طور که رئیس جمهور کشورمان گفت، ما ذره ای از حقوق هسته ای مان کوتاه نمی آییم.
استاد حوزه و دانشگاه روز جهانی کودک را شعاری بیشتر ندانست و تأکید کرد: قشری که امروز بیش از همه حقوقش تضییع می شود، کودک است. اسلام پیش از تولد برای کودک حقوقی قائل شده اما در دنیا شاهد کودک کشی، کودک آزاری و قاچاق کودکان هستیم. ده‌ها کودک سوری به دست سلفی ها کشته می شوند اما صدایی از کسی برنمی خیزد؟ ما چقدر از کودکان و نوجوانان فلسطینی را داریم که در زندان های رژیم اشعالگر قدس زندانی هستند. امروز کشتار و آزار جنسی کودکان یکی از ظلم‌های بشری در حق کودکان دنیا است. استفاده از ماهواره در منازل نیز یک نوع ظلم والدین به کودکان است چرا که ماهواره دشمن خطرناک کودکان و نسل آینده ماست.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید