امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:46:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

محفل ختم تلاوت نور در آخرین شب سال

دوشنبه, 21 فروردین 1391 ساعت 12:34 کدخبر :3938
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تلاوت نور در مسجدالحسین(ع) محله باولگان خمینی شهر از ابتدای سال 1386 شروع شد و در آخرین شب سال 1390 طی مراسمی پنجمین دوره این طرح از طرف هیات حضرت جوادالائمه(ع)  به پایان رسید.

 

در این محفل که بلافاصله بعد از نماز جماعت مغرب و عشا در مسجد الحسین(ع) برگزار شد، استاد بین المللی قرآن «سید حبیب ا... تربتیان» ضمن ابراز بیاناتی در اهمیت تلاوت قرآن، آیاتی از صفحات پایانی قرآن کریم را قرائت نمود.

در ادامه سید حسام ابطحی به عنوان کارشناس حدیث ضمن بیان تاریخچه طرح تلاوت نور تلاوت قرآن به تنهایی را از ثواب و اهمیتی زیادی برخوردار دانست و ادامه داد: اما باید دانست که تلاوت صرف، لازم هست ولی کافی نیست و عمل به آیات از اهمیتی ویژه برخوردار است.

وی همچنین قرآن را کتاب زندگی خواند و افزود: قرآن فیزیک و شیمی نیست که ما از آن توقع بیان مسائل جزیی و فرمول های ریاضی را داشته باشیم بلکه این کتاب راهگشای انسان برای رسیدن به رستگاریست اگرچه ممکن است در آن گاهی با اینگونه مسائل هم بربخوریم اما ماهیت قرآن چیز دیگریست.

در قسمت دیگر برنامه امام جماعت مسجد ضمن تلاوت دو صفحه پایانی قرآن کریم و همخوانی حضار، دعای ختم قرآن را خواند و پنجمین دوره تلاوت نور را به پایان رساند.

در این مراسم از کسانی که در طول اجرای طرح تلاوت نور همکاری کرده بود، تجلیل به عمل آمد و همچنین طی اجرای مسابقاتی به برندگان جوایزی اهدا شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید