امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 07:58:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیرعامل جدید اتحادیه تشکل های قرآنی خمینی شهر معرفی شد

چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1392 ساعت 08:27 کدخبر :5548
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
در هشتمین جلسه مجمع عمومی اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینیشهر که با حضور مسوولان تشکلهای قرآنی شهرستان در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) تشکیل گردید،

پس از تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری ممتاز شهرستانی علیرضا عمادی، دکتر سید مهدی ابطحی سخنگوی اتحادیه تشکلهای قرآنی به ارائه گزارش عملکرد سال گذشته این اتحادیه از جمله برپایی نمایشگاه بزرگ قرآنی، پیگیری ثبت تشکل ها در وزارت ارشاد اسلامی و... پرداخت و گفت: با توجه به مشغله های کاری و ادامه تحصیل در مقطع دکترا، اینجانب آن طور که باید نمی توانم در این اتحادیه پیگیر امور باشم. این موضوع را با اعضای هیات مدیره مطرح نمودم و قرار بر این شد که سید اباالفضل موسوی زاده که هم اکنون مدیریت مووسسه مهد قرآن کریم شهرستان را در دست دارد، همزمان مدیریت این اتحادیه را حداقل تا پایان سال جاری برعهده بگیرد.
در ادامه مراسم، مدیرعامل جدید اتحادیه تشکلهای قرآنی طی سخنانی به تبیین طرح های این اتحادیه پرداخت و گفت: به اعتقاد بنده اتحادیه باید در نقش "راهنمای" تشکل های قرآنی باشد نه "راهبر". موسوي زاده ادامه داد: تفاوت این دو در این است که راهنما مسیر حرکت را می آموزد ولی راهبر تو را تا مقصد همراهی می کند. وی افزود: اتحادیه بیش از 60 مجموعه را زیر نظر دارد و اگر قرار باشد برای هر کدام راهبری کند، دیگر فرصتی باقی نمی ماند که بخواهد طرح های کلان را پیگیری نماید.
سخنان معاون اجرایی اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر از دیگر برنامه های این مراسم بود. مجتبی سلیمانی به بیان دیدگاه های خود پرداخت و گفت: متاسفانه برخی از مراکز قرآنی آنطور که باید با اتحادیه همکاری نمی کنند مخصوصا در امور اجرایی و طرح ها که برای پیشرفت هر چه بیشتر فعالیت های قرآنی شهر حضور پررنگ تشکل ها الزامی است. ظرفیت ها و استعدادهای بسیاری در این تشکل ها وجود دارد که بایستی به درستی از آن استفاده شود نه فقط درون مجموعه بلکه به صورت وسیع و گسترده.
وی در ادامه از سامانه پیامکی اتحادیه به شماره 3000160814 خبر داد و گفت: این سامانه فقط مخصوص تبلیغات نیست بلکه اتحادیه آمادگی دارد انتقادات و پیشنهادهای قرآنی تمامی اقشار جامعه را پذیرا باشد تا انشاءا... اتحادیه ای پویا و فعال داشته باشیم.
در بین مراسم دانش آموزان مدرسه شاهد3 به اجرای تواشیح پرداختند و همچنین تریبون آزادی به عنوان هم اندیشی بین تمامی تشکل های قرآنی برگزار شد و هر کدام از مراکز که مایل بودند به صورت کوتاه دیدگاه های خود را در مورد مسائل قرآنی مطرح کردند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید