امروزجمعه, 07 ارديبهشت 1397-- Friday Apr 27 2018

ساعت 11:15:08

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

مسابقه

مسابقه "نسیم ولایت در شهر" برگزار می گردد

یکشنبه, 20 مرداد 1392 ساعت 12:04 کدخبر :5876
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
می گویند قبور ائمه بقیع(ع) را خاک فراگرفته است درحالی که خروارها خاک روی معارف اهلبیت(ع) نشسته و این به مراتب تأسف بارتر از قبور خاکیست. همین جمله باعث شد تا اعضای کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع) حسینیه لادره در جهت اشاعه معارف علوی گامی بردارند.


مدیر طرح نسیم ولایت در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع) در طرحی با نام "نسیم ولایت در شهر" 110 حدیث مولا علی(ع) را از کتابهای نهج البلاغه و غررالحکم استخراج و به صورت آهنگین همراه با ترجمه روان تلاوت و در قالب یک سی دی نرم افزاری تهیه کرده است.
محسن عموچی که احادیث را به صورت آهنگین و موزون تلاوت کرده است، توضیح داد: ترجمه احادیث نیز با صدای جواد جوادی نسب یکی از قاریان ممتاز شهرستان ضبط شده است و کاربر روی هر شماره حدیثی کلیک کند، آن حدیث به صورت موزون همراه با ترجمه تلاوت می شود. صدابرداری، تدوین و گرافیک نرم افزار را هم اعضای کانون به عهده داشتند.
مدیر طرح افزود:  تیراژ اولیه 2000 بسته است و برای تهیه هر بسته سی دی حدیث و دفترچه راهنما مبلغ 1600 تومان هزینه شده که فقط یکهزار تومان فروخته می شود. برآورد می شود کلاً برای اجرای این طرح حدود 7 میلیون تومان هزینه شود که تاکنون شهرداری، اداره اوقاف، ستاد نماز جمعه، مؤسسه ثامن الائمه(ع) و حسینیه لادره کمک کرده اند و حدود دو میلیون تومان دیگر بابت تهیه جوایز نیاز داریم که از خیّران تقاضا داریم کمی از آن بودجه هایی که صرف غذاهای نذری می شود، در قسمت فرهنگ سرمایه گذاری کنند.
این مداح اهلبیت(ع) تأکید کرد: هم وزن بودن احادیث و آهنگین بودن آنها باعث حفظ حدیث به راحتی شده است. دانش آموزان مقطع ابتدایی با حفظ 40 حدیث، راهنمایی با حفظ 55 حدیث، دبیرستانی با حفظ 70 حدیث و مابقی مردم با حفظ 80 حدیث از بین این 110 حدیث هم وزن و آهنگین می توانند در این مسابقه که برای نخستین بار در کشور برگزار می شود، شرکت کنند.
مدیر طرح نسیم ولایت در پایان یادآور شد: مسابقه ساعت 9 صبح روز جمعه 22/6/1392 در مسجد امام صادق(ع) لادره به صورت کتبی و چهار گزینه ای برگزار می شود و در جشن میلاد امام رضا(ع) به برندگان جوایزی ازجمله کمک هزینه عتبات عالیات، مشهد مقدس، پلاک طلا، کارت هدیه، بُن خرید لواز التحریر و... اهدا خواهد شد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ریزبین 21 مرداد 1392 ساعت 11:05
عکستان با مطلب همخوانی ندارد. مسابقه حفظ حدیث، تصویر کتاب قرآن!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید