امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 17:58:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسابقه کتابخوانی "باران حکمت" برگزار می گردد

دوشنبه, 23 مرداد 1391 ساعت 14:54 کدخبر :4408
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در راستای ترویج و نشر معارف قرآن و تفسیری و همزمان با بهار قرآن ماه مبارک رمضان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خمینی شهر مسابقه کتابخوانی به صورت غیرحضوری برگزار می کند.

مسؤول کانون های فرهنگی هنری مساجد اداره ارشاد شهرستان خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین با اعلام این خبر، این مسابقه را از طرح های مصوب استانداری در ادامه طرح حمایت از فعالیت های قرآنی کانون های مساجد اعلام کرد و گفت: کتاب "باران حکمت" (تفسیر سوره حمد) نوشته "محمدرضا رنجبر" به همراه سؤالات و پاسخنامه تحویل علاقمندان می شود.

محمد جواد کیانی ادامه داد: تعداد 700 جلد کتاب بین کانون های مساجد توزیع شده است و درصورت نیاز و درخواست اضافه خواهد شد. علاقمندان می توانند کتاب مذکور را خریداری نموده و پاسخنامه را حداکثر تا پایان ماه مبارک رمضان به کانون های مساجد یا اداره ارشاد شهرستان تحویل دهند.

وی درمورد کتاب مذکور توضیح داد: نویسنده در این کتاب با استفاده تمثیلی از سخنان بزرگان دین و اندیشه به بيان مفاهيم عميق قرآن كريم و فاصله گرفتن از سطحي‌نگري نسبت به استفاده از اين كتاب آسماني و آموزه‌هاي آن پرداخته است. رنجبر مي‌كوشد تفسيري كاربردي از سوره "حمد" را با توجه به زبان امروزي و در قالب حكايت‌هايي شيرين براي خواننده ملموس سازد تا ديگر به بهانه دشواري و تخصصي بودن مفاهيم و تفاسير قرآني از دعوت آسماني فاصله نگيريم.

مسؤول کانون های فرهنگی هنری مساجد اداره ارشاد همچنین گفت: در پایان به صد نفر از برگزیدگان کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، قم و جمکران، پلاک طلا، لوازم خانگی و... اهدا خواهد شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید