امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:37:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه موقت خمینی شهر:

مسوولان باید وابستگی‌ها را کم کنند تا شعار امسال محقق گردد

دوشنبه, 25 اردیبهشت 1391 ساعت 13:10 کدخبر :4084
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 

امام جمعه موقت این هفته خمینی‌شهر ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)  محقق شدن شعار امسال مبنی بر حمایت از تولید ملی را منوط به تلاش مسوولان برای کم کردن وابستگی ها دانست.

 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین تمنایی، امام جمعه موقت خمینی‌شهر در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن قرائت آیه 119 سوره توبه بیان کرد: خداوند در این آیه دو کار از ما خواسته یکی تقوا و رعایت اوامر و نواهی الهی و دیگری همراهی با صادقین. وی ادامه داد: صادقین کسانی نیستند جز محمد و آل محمد(ع) و ما باید در زندگی به گونه ای رفتار کنیم که موجبات رضایتولی امرمان را فراهم کند و این یعنی "کونوا مع الصادقین"

وی ضمن اشاره به برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران خود و نمازگزاران را به خواندن کتاب توصیه کرد و گفت: چه خوبست.

خطیب موقت نماز جمعه خمینی‌شهر با اشاره به روز زن تصریح کرد: طبق آمار سازمان ثبت احوال در سال گذشته 833 هزار مورد ازدواج و 140 هزار مورد طلاق ثبت گردیده است. ازدواج دو درصد رشد کرده است ولی طلاق 7 درصد. وی خطاب به نمازگزاران گفت: مگر نه اینکه روز زن است؟ بر شماست که از ازدیاد طلاق جلوگیری کنید.  تمنایی راهکار  حل این مشکل را  مطالعه کتاب‌های انسان‌شناسی و وظیفه‌شناسی و اخلاقی دانست و گفت: ما از لحاظ اخلاقی عقب هستیم.

حجت الاسلام تمنایی در پایان گفت: امسال سال تولید ملیست و مسوولان کشور باید به مردم آمار بدهند، باید روز به روز وابستگی ما را به کشورهای دیگر کم کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید