امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 08:25:26

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

مهدیه خمینی شهر در رادیو FM /فرزاد جمشیدی در مهدیه خمینی شهر

چهارشنبه, 09 آذر 1390 ساعت 12:37 کدخبر :3214
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

 

مهدیه خمینی شهر  امسال هم طبق روال سال های گذشته اقدام به برگزاری مراسم عزاداری همراه با سخنرانی حجت الاسلام نقویان در دهه اول ماه محرم نموده است.

 

علی محمد حاج حیدری از اعضا هیات امنای مهدیه، برپایی نمازجماعت و تلاوت آياتی از قرآن مجید توسط قاريان خوب شهرستان از جمله علی كاظمی و سيدعلی موسوی‌زاده را از دیگر برنامه های مهدیه در این شب ها اعلام کرد.

وی همچنین افزود: عزاداران هر شب از نوای گرم مداحان كشوری از جمله آقایان: آهنگران، يزدانی و کبیری نیز بهره مند خواهند شد.

حاج حیدری در ادامه با اشاره به حضور مردم در مراسم عزاداری صبح عاشورا در قالب دسته‌جات سينه‌زنی و زنجيرزنی گفت: مهدیه امسال نیز طبق روال سال های قبل اقدام به اجرای برنامه ای متفاوت خواهد کرد و پس از سخنرانی به اجرای مقتل‌خوانی توسط محمد اصفهانی می پردازد. وی افزود: امسال سعی می کنیم برای برنامه صبح عاشورا از مجری گری گوینده توانای تلویزیونی آقای فرزاد جمشیدی نیز بهره مند شویم.

این عضو هیات امنای مهدیه خمینی شهرتاکید کرد: غیر از مسابقه کتبی که در روز آخر مراسم از محتوای سخنرانی‌ها به عمل می آید، یک مسابقه پیامکی نیز در هرشب برگزار می گردد که تمامی حضار می توانند با شرکت در این مسابقه و به قید قرعه از جوایز آن بهره مند گردند.

علی محمد حاج حیدری پخش مراسمات مهدیه خمینی شهر از رادیو FM  را از نوآوری های امسال این مرکز عنوان کرد و گفت: امسال تدبیری اندیشیده شده است تا افرادی که به هر علت نمی توانند در مهدیه حضور فیزیکی داشته باشند، از طریق رادیو به صورت زنده شنونده این مراسم باشند.

وی همچنین به برپايی نمايشگاه كتاب و لوح‌فشرده با تخفيف ويژه  به عنوان برنامه های حاشیه ای این مراسم اشاره کرد که با استقبال عزاداران حسينی نیز روبه رو شده است.

گفتنی است مهديه خمينی‌شهر در سال 1375 به همت و همکاری همشهریان تاسيس شد و عزاداری دهه اول محرم يكی از برنامه‌های خاص اين مجموعه است كه هر شب با استقبال بيش از 10 هزار نفر از  همشهریان و همچنین از شهرهای مجاور همچون اصفهان، شاهين‌شهر و محمودآباد روبه‌رو می‌شود. به گفته دست اندر کاران نوآوری و معرفت محوری از شاخص‌های اصلی برنامه‌های اين مركز است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 مجتبی 10 آذر 1390 ساعت 10:35
بد نیست خبر نگار فرصت به جاهای دیگر شهر وعزاداری های دیگر سطح شهر سری بزند واز جمعیت بالای این مراسمات گزارشی تهیه کند جمعیت بالائی که با حضور سخنرانان ومداحان بومی شهر گرد هم آمده اند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید