امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:14:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نشست مسؤولان کانونهای برگزیده مساجد شهرستان

سه شنبه, 29 شهریور 1390 ساعت 11:13 کدخبر :2518
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

در جلسه مسؤولان کانونهای فرهنگی برگزیده مساجد خمینی شهر که در دفتر امام جمعه برگزار شد،

دبیر مرکز امور رسیدگی به مساجد شهرستان خمینی شهر طی سخنانی به مواردی ازجمله یکسان سازی برنامه های فرهنگی مساجد، تلاش در تقویت کانونهای فرهنگی مساجد، استفاده از تجربیات کانونها و انتقال تجربیات به سایر کانونها، بررسی مشکلات و معضلات فرهنگی و تلاش در جهت آسیب زدایی از مساجد، همکاری بیشتر کانونها با این مرکز جهت پیگیری موارد فوق اشاره نمود.

 

حجت الاسلام اصغری در ادامه چند طرح فرهنگی مانند کمسیون طرح و برنامه جهت بررسی طرحهای پیشنهادی کانونها، تشکیل گروه ناظران بر عملکرد کانونها و نیز طرح جمع آوری اطلاعات فرهنگی مساجد را پیشنهاد داد.

سپس حجت الاسلام کریمی مسؤول کارگروه فرهنگی امور مساجد ضمن تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان به بیان دیدگاه های خود در زمینه لزوم انسجام و همدلی بین کانونها پرداخت و گفت: یکی از مشکلات دستگاه های فرهنگی، موازی کاری و عدم توجه به نیازسنجی می باشد که می بایست مورد پیگیری قرار گیرد.

در ادامه، هر کدام از اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات انتقادی و پیشنهادی خود پرداختند که اهم آنها به شرح ذیل بود:

الف) مواری کاری دستگاه های ذیربط

ب) عدم تعامل روحانی با کانون فرهنگی

ج) سیاست زدگی در مسائل فرهنگی

د) عدم امکانات کافی برای فعالیت کانونها

هـ) پراکنده بودن فعالیتها و عدم توجه لازم به کیفیت اجرای طرحها

و) عدم اشتغال جوانان فعال مساجد و کانونها

ز) عدم برنامه ریزی مناسب برای اجرای طرحها در طول سال تحصیلی و انحصار آن به فصل تابستان و اوقات فراغت

همچنین در ادامه جلسه و در راستای مشکلات مذکور راهکارهایی نیز ارائه شد که بدین شرح است:

همکاری و هماهنگی امورد مساجد با اداره اوقاف و امور خیریه و دریافت بودجه برای مساجد، مساعدت دوایر دولتی (فرمانداری و شهرداری) به مساجد، تجمیع بودجه ها و توزیع عادلانه آن، هزینه کردن بودجه های فرهنگی صرفاً در امور فرهنگی، برگزاری دوره های مدیریت صحیح امور فرهنگی و امور مالی ویژه روحانیون و مسؤولان کانونها، ارائه طرحها از سوی کانونها، پیگیری و پرداخت بودجه از سوی اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی، اطلاع رسانی صحیح به کانونها و مردم، تبلیغ فعالیتهای کانونها در رسانه های جمعی، برگزاری جلسات بحث و نقد پیرامون مسائل مبتلا به ازجمله عرفانهای نوظهور، آسیب شناسی عزاداریها و....، برگزاری جلسات خصوصی پاسخ به شبهات، لحاظ فعالیتهای ورزشی و اردوهای تفریحی در کنار برنامه های آموزشی، بومی سازی فعالیتها در کانونهای فرهنگی نقاط مختلف شهرستان، اعزان مبلغان مجرب و خوش برخورد به کانونهها با منظور تبیین مسائل شرعی روز، فراهم کردن زمینه اشتغال برای جوانان فعال مساجد

نظرات  

 
#1 0 براتی 30 شهریور 1390 ساعت 12:42
تابستان هم تمام شد. یک گزارشی از این اداره ارشاد تهیه کنید ببینیم توی این تابستان چکاری انجام دادند!!! ما که چیزی ندیدیم اگر کسی کاری از این ارشاد دیده بنویسه.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید