امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 05:01:01

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

نمایشگاه دائمی غدیر تا محرم در خمینی شهر افتتاح شد

سه شنبه, 30 خرداد 1391 ساعت 08:36 کدخبر :4169
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمد رضا ابطحی
استاندار اصفهان در آیین افتتاح نمایشگاه غدیر تامحرم در خمینی شهر گفت: این نمایشگاه حاصل تلفیق آمیزه های هنری مذهبی است كه با رویكرد مثبت مسوولین انتظامی استان و شهرستان خمینی شهر برپا شده است.

استاندار اصفهان در آیین افتتاح نمایشگاه غدیر تامحرم در خمینی شهر گفت: این نمایشگاه حاصل تلفیق آمیزه های هنری مذهبی است كه با رویكرد مثبت مسوولین انتظامی استان و شهرستان خمینی شهر برپا شده است.

به گزارش  فرصت آنلاین، 'علیرضا ذاكر اصفهانی' روز یكشنبه در این مراسم گفت: در این نمایشگاه سعی شده به شكل هنرمندانه مقاطع مختلف تاریخ صدر اسلام از جمله قیام عاشورا شبیه سازی شود.

وی افزود: یكی از نیاز های جامعه امروز ما این است كه با نگاه به تاریخ اسلام و مقاطع مختلف تاریخی آنها را برای مردم بیان كنیم.

استاندار اصفهان افزود: برگزاری این گونه نمایشگاهها كمك بسیار بزرگی برای لمس وقایع و صحنه های صدر اسلام و زندگی ائمه اطهار است.

وی با اشاره به جایگاه مذهبی مردم استان و شهرستان خمینی شهر گفت: مردم شهرستان خمینی شهر هم پیام آور و هم مبلغ دین اسلام وتشیع هستند و محبت و ارادت آنها به خاندان عصمت و طهارت زبانزد خاص و عام می باشد.

استاندار اصفهان به حضور ومشاركت نیروی انتظامی استان در این نمایشگاه اشاره كرد و گفت: بر خلاف تصور همگان كه از نیروی انتظامی انتظار اجرای وظیفه قهری و برخورد با معضلات اجتماعی را دارند امروز شاهد ورود این نیرو در مسائل فرهنگی و مذهبی هستیم.

وی افزود: انتظار ما از مسوولین استان این گونه رویكرد ها و اقدامات است و دستگاههای مختلف استان باید در كنار اجرای وظایف و مسائل عمرانی، اجرایی و ستادی به ارتقا فكری و اخلاقی مردم استان كمك كنند.

ذاكر اصفهانی با بیان اثرات این نمایشگاه افزود: واقعه عاشورا یكی از اتفاقات اثر گذار در تاریخ بشریت است و این نمایشگاه قابلیت بازدید كلیه اقشار استان بویژه دانشگاهیان و نسل جدید را دارد.

به گزارش فرصت آنلاین، ' نمایشگاه غدیر تا محرم با مشاركت نیروی انتظامی استان و شهرستان خمینی شهر در زمینی بالغ بر دوهزار متر مربع با بیش از 50 غرفه برپا شده است.

در این نمایشگاه صحنه های تاریخی صدر اسلام از زمان شروع ولایت حضرت علی(ع) تا واقعه عاشورا شبیه سازی شده است.

در این نمایشگاه بیش از پانصد نفر اهالی خمینی شهر و هیات های مذهبی مشاركت داشته اند و به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

نظرات  

 
#4 +2 الی کا 17 تیر 1391 ساعت 00:01
نمایشگاه و جشنواره گذاشتن خیلی کار خوبیه ولی قرار نیست که همه چیز تک بعدی باشه.یه نگاهی به شهرای دیگه بندازید ببینید چه قدر جشنواره ها و فستیوال های شاد و مفرح دارند که هم باهاش میشه کار فرهنگی کرد هم مردمو شاد کرد. اما تو خمینی شهر دریغ از یه چنین نمایشگاه ها و مراسمی انگار تنها شهری که قرار نیست مردمش هیچ وقت شاد باشند خمینی شهره. تا جایی که دسته های عزاداری ماه محرم برای خیلی از مردم این شهر شده یه جور سرگرمی و شادی جوونای این شهر شده اینکه تو نیمه شعبان با موتور تو کوچه خیابون ویراژبدن. کاش یکی به فکر می افتاد.
نقل قول
 
 
#3 +2 حاج باقری 14 تیر 1391 ساعت 09:52
مسولان باید به فکر ریشه ای و اساسی باشند که نتیجه داشته باشد. آخه این نمایشگاه چه دردی را درمان می کند؟ چقدر این ماکتها را می سازند؟ یک کار حسینی لازم است.
نقل قول
 
 
#2 -4 حجت 03 تیر 1391 ساعت 07:27
اقايان فرصتي حالا يه فرصت فراهم شده كه شهر را به همه جا معرفي كنيد و گردشگر جذب كنيد ببينيم چقدر عرضه داريد مثل همون جريان باغ وحشت
نقل قول
 
 
#1 +2 سرخورده 31 خرداد 1391 ساعت 22:39
همين يكي را كم داشتيم كه مراسم مذهبي خميني شهر سياسي هم بشه . ميخايد عزاداري مردم را هم سياسي كنين و بعد .... معلوم نيست چطورشده نيروي انتظامي دلش به حال مذهب سده اي ها سوخته كه در ايام جشن و سرور رجب و شعبان مردم را به عزاداري دعوت كرده .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید