امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 13:14:45

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

امام جمعه خمینی شهر:

نماینده باید متخصص باشد، کارچاق کن نباشد

شنبه, 12 دی 1394 ساعت 08:20 کدخبر :9824
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

انتخابات وشرایط نماینده اصلی ترین موضوع مورد بحث این هفته امام جمعه خمینی شهر بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... رحیمی در خطبه های این هفته با اشاره به حدیث امام صادق(ع) که می فرماید «مَن طَلَبَ الرِّئاسَهَ هَلَکَ» هر کس دنبال ریاست باشد هلاک می شود، خطاب به ثبت نام کنندگان در انتخابات گفت: تعداد زیاد ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس اشکال ندارد ولی باید حواسشان جمع باشد که یک نماینده باید گره گشای کار مردم باشد. کسی که توانایی ندارد گره از مشکلات خانواده خود باز کند، چطور می تواند در مجلس مفید باشد؟! به فرض همه ثبت نام کردگان خوب باشند، ولی نماینده ای که به درد مجلس بخورد، انتخاب کنید. تخصص و تعهد لازم است.
وی ادامه داد: نماینده باید کاردان و متخصص باشد. مسائل اقتصادی و سیاسی و خط مشی نظام را بداند. وظیفه نماینده مجلس کارچاق کنی نیست.وی دربخشی دیگر از سخنان خود به مسایل کلی انتخابات در کشور اشاره کرد وگفت ما باید به دنبال حق باشیم.
امام جمعه در پایان با اشاره به 7 دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی گفت: در برخی جاها و اقوام هنوز بیسواد وجود دارد. در این شهرستان نیز هنوز بیسواد داریم. دولت کسانی را که به بیسوادان آموزش دهند و همچنین بیسوادانی را که سواد یاد بگیرند، تشویق می کند. حیف نیست که انسان کوتاهی کند و بیسواد بمیرد. کسانی را که می شناسید در این امر تشویق کنید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید