امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:10:11

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نیروی انتظامی جلوی ترقه زنی را بگیرد/ برخی وامها رباست / خرید از بازار عربستان حرام است
امام جمعه خمینی شهر:

نیروی انتظامی جلوی ترقه زنی را بگیرد/ برخی وامها رباست / خرید از بازار عربستان حرام است

شنبه, 23 شهریور 1392 ساعت 10:52 کدخبر :5970
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی/طاهره خونساری
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته بیان داشت: امروزه برخی وام‌های بانکی و مؤسسات مالی به صراحت ربا محسوب می‌شود ولی مسؤولان در مقابل مشاهده پرداخت سودهای بانکی بی‌تفاوت هستند. امروز پرداخت بعضی از سودهای بانکی به عنوان ربا محسوب می‌شود و گناه این ربا به عهده مسؤولان بانکی است که می‌دانند این وام رباست و با این حال به مردم پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام شیخ عباس رحیمی با بیان اینکه امروزه نهی از منکر در جامعه بدرستی انجام نمی شود، گفت: یکی از معضلات اجتماعی ما این است که مردم در مقابل منکرات جامعه بی‌تفاوت شده‌اند و در بخش زیادی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه خود مردم مقصر هستند.


علت گسترش بعضی از منکرات کوتاهی خود مردم در جامعه است. همه ما در مقابل مشکلات اجتماعی مسؤول هستیم و نمی‌توانیم ادعا کنیم مشکلات اجتماعی به ما مربوط نمی‌شود، هر فسادی که در جامعه در حال گسترش است کوتاهی خود مردم در مقابل آن فساد عامل ترویج آن  است.


 امام جمعه در ادامه با گرامی داشت دهه کرامت با بیان حدیثی از امام رضا (ع) که می فرمایند: هر گاه مردم گناهانی را مرتکب شوند که تازگی دارد خداوند بلاهای جدید را برای آن ها پیش می آورد، تصریح کرد: با استناد به این حدیث بیماری های جسمی و روحی که در جامعه پدید آمده و قبلا نبوده نشان می دهد که جامعه و بعضی وقتها خودمان مقصر هستیم به خاطر این که نهی از منکر نمی کنیم.


وی ضمن اشاره به ترقه زنی در شب های عروسی که بر اثر این که خود مردم چیزی نگفته اند گسترش پیدا کرده گفت: این ترقه ها را در خانه درست می کنند یا در مغازه ها به فروش می رسد فرقی نمی کند وقتی با ممانعت خرید و تولید از طرف ما روبه رو نمی شوند این گونه گسترش پیدا می کند.


حجت الاسلام رحیمی از نیروی انتظامی خواست جلوی این ها را بگیرد.


حجت الاسلام عباس رحیمی افزود: بعضی از گناهان هستند که فقط شخصی که مرتکب گناه می شود مجازات نمی شود بلکه افرادی که زمینه گناه را فراهم کرده اند هم مجازات می شوند مانند افرادی که گناه را دیده اند و تذکر نداده اند یا گناهانی مثل ربا و رشوه که در آن افراد مختلفی درگیر می شوند. چندی قبل یکی از کارکنان موسسات مالی خمینی شهر به خاطر این که  فعالیت های مالی موسسه را مغایر با اسلام می دانسته از سمت خود استعفا داد.


استاد حوزه و دانشگاه با گرامیداشت هفته حج از حجاج ایرانی به عنوان سفیران نظام در مراسم جهانی حج یاد کرد و تصریح کرد: حجاج باید سفیران خوبی برای حفظ آبروی نظام در بین مسلمانان جهان باشند.

 

حجاج از خرید سوغات از بازار عربستان خودداری کنند. خرید از بازارهای کشور عربستان کمک به اقتصاد آن کشور و وهابیت است. این پولها برای کشتن مسلمانان سوریه و شیعیان عراق هزینه می‌شود، خرید از بازار عربستان در این شرایط حرام است و حجاج فقط بنا به ضرورت پول خود را در کشور عربستان خرج کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید