امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 14:49:26

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

هدف از عزاداری سیاهپوشی و زنجیر زدن نیست
امام جمعه خمینی شهر:

هدف از عزاداری سیاهپوشی و زنجیر زدن نیست

شنبه, 11 آبان 1392 ساعت 13:20 کدخبر :6268
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: چرا مسلمانان 50 سال بعد از رحلت پیامبر(ص) عقب رفت کردند؟

 به طوری که نوه اش را کشتند آن هم به چه طرز فجیعی؟ چرا مردم اینقدر سقوط کردند؟ چرا به نام اسلام با نوه پیامبر(ص) جنگیدند؟ بنی امیه چه می خواست؟ چرا این کار را با به نام اسلام انجام داد؟ مردم باید بدانند اگر این اتفاقات بعداً رخ داد چه باید کرد؟ اینها را باید در ماه محرم یاد داد. باید از ماه محرم استفاده کرد. هدف از عزاداری سیاهپوشی و زنجیر زدن نیست. مجالس امام حسین(ع) باید کلاس دانشگاهی باشد که هر به این کلاس وارد شد کلّی مطلب به دست آورد نه فقط «ثواب» چون ثواب بدون معرفت ثواب نیست.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی خطاب به مسؤولان هیآت گفت: سعی کنید از فرصت ماه محرم استفاده کنید. گناه است جمعیت عزادار را جمع و وقتشان را تلف کنید. پس سخنرانان و مداحان خوب دعوت کنید. مداحی باید آموزنده باشد. اهداف امام حسین(ع) و جریانات بیان گردد. نقش رهبری در جامعه و وظیفه ما در قبال او گفته شود. افکار امام و رهبری باید در این مجالس موج بزند و چشمگیر باشد. اهداف آمریکا و جریانات سیاسی خائن به کشور باید معرفی و گفته شوند. عزای امام حسین(ع) بیشتر سیاسی است و گریه بخش کوچکی از عزاداری است. اصلا به قول امام(ره) گریه ما هم سیاسی است همانطور که گریه حضرت زهرا (س) سیاسی بود؛ سرتاسر زندگی ائمه(ع) سیاسی بوده. اگر افراد را جمع کردید ولی هیچ گونه بصیرتی پیدا نکردند، اینها روز قیامت جلویتان را می گیرند که چرا وقت ما را تلف کردی؟ مخارج مجالس هزینه می شود تا برای اسلام مفید باشد. هر کس از حسینیه برگشت باید حسینی شده باشد؛ باتقوا و باحجاب شده باشد. آن وقت است که عزاداری مقبول واقع می گردد.
خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به آیه "قاتَلَهُمُ الله" گفت: این تعبیر برای منافقان آمده است؛ یعنی "مرگ بر آنان". 13آبان روز مرگ و نفرین برمنافقان است. آیا مصداق بارز نفاق آمریکا نیست؟ اینها دروغگو و دورو نیستند؟ خدا این را می گوید؛ ما می خواهیم از قرآن هم جلوتر باشیم؟! خدا گفته است ما نگوییم؟ امام(ره) از حرکت دانشجویان در 13 آبان 1358 حمایت کرد. چرا الان بعضی ها از این اقدام دانشجویان اظهار پشیمانی می کنند؟ معلوم است که دست هایی پشت پرده است وگرنه ممکن نیست یک "ایرانی وطن پرست" اینگونه باشد.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به افشای جاسوسی از مکالمات تلفنی مردم و سران کشورهای اروپایی اظهارکرد: تسخیر سفارت آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم جهان قابل درک نبود ولی اینک مردم دنیا متوجه شدند که چرا در ایران سفارت آمریکا به عنوان لانه جاسوسی شناخته می شود. با این افشاگری امروز مردم دنیا می دانند که سفارتخانه های آمریکا در جهان مرکز جاسوسی از مردم است. 13 آبان هم باعث روشن شدن افکار عمومی و مردم جهان علیه آمریکا شد.
نماینده ولی فقیه از مواضع اخیر رئیس قوه قضاییه تشکر کرد و گفت: بعضی افراد داخلی فکر می کنند امروز شرایط تغییر کرده و در روزنامه ها و جلسات خود هر گونه خواستند به مقدسات توهین می کنند. مواضع نظام، رهبر معظم انقلاب و مردم انقلابی در مقابل ارزش ها و مقدسات هیچ تغییری نکرده است و اگر قلم بعضی افراد قصد اهانت به مقدسات را داشته باشد، مردم انقلابی قلم این افراد را می شکنند.
وی با اشاره به شهادت مرزبانان و سربازان منطقه سروان گفت: دولت جمهوری اسلامی نباید در خصوص این جنایت کوتاه بیاید. دولت پاکستان نیز باید پاسخگوی این جنایت باشد و عاملان آن را در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل ایران دهد.
امام جمعه در پایان یادی از مرحوم مهندس سید محمود ابطحی که دو دوره نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود، کرد و برای او طلب آمرزش نمود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید