امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 05:52:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

همایش مجمع خیّرین قرآنی شهرستان خمینی شهر برگزار شد

همایش مجمع خیّرین قرآنی شهرستان خمینی شهر برگزار شد

چهارشنبه, 11 مرداد 1391 ساعت 07:26 کدخبر :4361
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
همزمان با لیالی پربرکت ماه رمضان همایش مجمع خیّرین قرآنی شهرستان خمینی شهر با حضور خیّران و بانیان خِیر قرآنی همراه با اقامه نماز جماعت و ضیافت افطاری از طرف مووسسه مهد قرآن کریم خمینی شهر در محل خانه معلم این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار قرآنی فرصت آنلاین، در این مراسم سید روح ا... موسوی زاده طی سخنانی مهمترین عامل پیشرفت اسلام در صدر اسلام را ثروت حضرت خدیجه(س) دانست و به توضیح برخی از آیات انفاق پرداخت و گفت: در قرآن آیات بسیاری درمورد مال و ثروت و انفاق آمده است. گاهی نیز به جای کلمه "مال" از "فضل" استفاده شده که این نشان دهنده اهمیت ثروت است البته ثروتی که در راه اسلام مصرف شود. واژه فضل بیشتر بار معنوی دارد و خداوند با این تعبیر به مال ارزش معنوی داده است.

وی با اشاره به آیه 268 سوره بقره؛ "وقتی انسان می خواهد انفاق کند، شیطان وعده فقر می دهد" عامل بروز بسیاری از جرم و جنایت هایی که در غرب رخ می دهد را، انفاق نکردن دانست.

موسوس زاده افزود: پیش از اینکه فقیر، کمک را دریافت کند، خود انفاق کننده بهره های آن را می برد و یکی از این بهره ها خودساختگی است.

در پایان مراسم، رییس مووسسه مهد قرآن شهرستان خمینی شهر به معرفی طرح های در دست اقدام این مووسسه پرداخت و از همه خیّران خواست تا هر گونه که می توانند مووسسه را در پیشبرد این طرح ها حمایت نمایند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید