امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:04:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

وای به روزی که سقف اتاق یک مسوول چکه کند
طنز؛

وای به روزی که سقف اتاق یک مسوول چکه کند

دوشنبه, 18 خرداد 1394 ساعت 15:07 کدخبر :8935
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : س. سیخونک

یکی از وظایف نشریات رساندن خبرهای خیلی خیلی مهم و مهم و یه کم مهم به دست مردم است. بالاخره مردم باید بدونن دور و ورشون چه خبره! مردم باید بدونن فلان ساختمان در حال ساخت در فلان خیابان در چه مرحله ای قرار داره؟ سفت کاری یا نازک کاری یا نماکاری؟ یا مثلا ایزوگام شده یا نه؟
مثلا همین ایزوگام خیلی مهمه! مخصوصا اگه ساختمان مربوط به یک مسوول باشه. شما فرض کن سقف ساختمان یک مسوول چکه کنه؛ تازه می شه اول مشکلات. اول تمرکز مسوول به هم می خوره، تمرکز که به هم بخوره دیگه نمی شه راجع به مسائل مهم تصمیم گیری کرد. بعد کلی کار لنگ می مونه. از طرفی ارباب رجوع هم

نمی تونه بیاد توی اون ساختمان و این باعث می شه مسوول از مردم دور بمونه. تازه اگه هم ارباب رجوع بره اونجا، یکی از اون ها باید نقش پترس فداکار رو بازی کنه و جلوی چکه سقف رو بگیره و این مخالف تکریم ارباب رجوعه. تازه اگه چکه ها دو تا باشه، دو تا ارباب رجوع و اگه سه تا باشه، سه تا ارباب رجوع و قس علیهذا! یعنی مسوول استخون توی زخم می مونه؛ نه می تونه به ارباب رجوع بگه نیا و نه می تونه بگه بیا! و همه این ها به خاطر اینه که سقف چکه می کنه. بنابراین چکه سقف اساس و بنیان یک سازمان، ارگان، اداره و ... را به هم می ریزد و صد بارک ا... به مدیر بسیار مدبر آن ساختمان که با فراهم آوردن تمهیدات ایزوگام کردن سقف،گام بلندی در توسعه و پیشرفت و تکریم ارباب رجوع برمی دارد. علاوه براین که هیچ ارباب رجوعی متوجه نمی شه ارباب رجوع های دیگر برای چی رجوع کرده اند. بنابراین پیشنهاد می شه که مدیران در سند چشم انداز 5 ساله، 10 ساله، 20 ساله و ... یکی از نکات مهمی که رعایت می کنند، ایزوگام سقف ساختمان های خود باشد و صد البته این اقدام ارزنده باید در نشریات انعکاس داده شود تا به یک فرهنگ تبدیل شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید