امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 18:20:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پدر مطبوعات هرمزگان درگذشت

سه شنبه, 20 فروردین 1392 ساعت 08:20 کدخبر :5413
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش سایت صبح ساحل، "حاج قاسم کرمی" مدیرمسئول روزنامه صبح ساحل و پیشکسوت روزنامه نگاری هرمزگان که در محافل سیاسی، اجتماعی از وی به عنوان پدرمطبوعات استان هرمزگان نام برده می‌شود

روز گذشته درسن 62 سالگی و پس از تحمل یک دوره بیماری ناشی از ضایعه نخاعی دعوت حق را لبیک گفت. وی در خانواده‌ای متدین و در جوار مسجد کوفه بندرعباس چشم به جهان گشود. دوران تحصیلی خود را در دبستان مشیردوانی، دبیرستان ابن سینا بندرعباس و دبیرستان ارشاد تهران پشت سرگذاشت. وی در سال 54 در دانشکده بیمه دانشگاه تهران موفق به اخذ مدرک کارشناسی بیمه شد و پس از آن کارشناسی ارشد مدیریت را نیز کسب نمود.
کرمی در طول دوران خدمت در پست های مختلف انجام وظیفه کرده که از جمله آن ها می توان به بنیانگذاری سازمان اتوبوسرانی بندرعباس، کارشناس بازرگانی وزارت بازرگانی، فرمانداری بندرعباس، فرمانداری رودان، شهردار بندرعباس، مدیرکلی سیاسی انتظامی استانداری، مدیرکلی عمران جزایر خلیج فارس، مدیرکلی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، ریاست ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، ریاست مرکز هرمزگان شناسی و موسس خانه مطبوعات اشاره کرد. حاج قاسم همچنین برای اولین بار در هرمزگان و در سال 1362 با اخذ مجوز انتشار صبح ساحل سنگ بنای فعالیت های مطبوعاتی و روزنامه نگاری را در استان گذاشت و طی سه دهه با مدیریت رسانه ای نسل جدیدی از روزنامه نگاران هرمزگانی را تربیت کرد. کرمی درآخرین اقدام خود و طی سال گذشته با انتشار صبح ساحل در سراسر کشور هرمزگان را صاحب یک رسانه ملی نمود. او علاوه بر صبح ساحل صاحب امتیاز ومدیر مسئول هفته نامه امیدساحل و ماهنامه فرهنگستان جنوب نیز بود. این چهره ماندگار استان هرمزگان بارها در جشنواره های فرهنگی ومطبوعاتی مورد تقدیر دولتمردان ارشد کشور نیز قرار گرفت. گفتنی است مرحوم کرمی 30 سال پیش حرکتی را برای انتشار یک نشریه در استان محروم هرمزگان شروع کرد که اکنون پس از گذشت این دوره به یک روزنامه یومیه سراسری تبدیل شده است. فرصت از نشریه "صبح ساحل" گزارشی تهیه کرده که در زمانی مناسب منتشر خواهد کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید