امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:12:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیرمسوول فرصت عنوان کرد:

پیش بینی می شود خمینی شهر 7 هزار حافظ قرآن و همچنین 150 نویسنده کتاب با 600 عنوان کتاب داشته باشد

سه شنبه, 13 تیر 1391 ساعت 10:55 کدخبر :4230
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
پیش بینی می شود خمینی شهر 150 نویسنده با 600 عنوان کتاب داشته باشد و از طرفی دیگر پیش بینی می کنیم 7 هزار حافظ قرآن در شهرستان داشته باشیم که از این تعداد 700 نفر حافظ کل قرآن باشند.

دکتر غفوری با بیان این مطلب افزود: متاسفانه تا این لحظه آمار مشخصی در این زمینه ها در شهرستان وجود ندارد و کسی نمی داند خمینی شهر چه تعداد نویسنده کتاب، حافظ قرآن، عضو هیات علمی دانشگاه و ... دارد، از همین روی نشریه فرصت درصدد است برای اولین بار در تاریخ خمینی شهر اقدام به جمع آوری آمار در این زمینه ها کند. به همین منظور ما در گام نخست اقدام به جمع آوری اطلاعات در زمینه تالیف کتاب و وضعیت حفظ نمودیم.

وی افزود: بررسی های اولیه در این زمینه ها ما را شگفت زده کرد به گونه ای که در این مدت کوتاه آماری به ما رسید که بیانگر استعداد بسیار بالای شهرستان خمینی شهر است.

دکتر غفوری تاکید کرد: در بررسی های اولیه ما 50 نویسنده خمینی شهری با حدود 200 عنوان کتاب شناسایی شده اند که پیش بینی می شود این تعداد به 150 نویسنده با 600 عنوان کتاب افزایش یابد.

مدیرمسوول فرصت با بیان اینکه این آمار بدون احتساب کتاب های شعر است افزود: دامنه موضوعاتی که نویسندگان خمینی شهری به آن پرداخته اند بسیار گسترده است به گونه ای که از موضوعات دینی گرفته تا اقتصاد و فلسفه و هنر را شامل می شود و اگر آمار کتاب های شعر شاعران را هم که تعدادشان کم نیست به آن اضافه کنیم خیلی بیش از این ها خواهد شد.

وی افزود: نکته قابل توجه در این تحقیق شناسایی نویسندگان پرکار است به گونه ای که تاکنون 6 نویسنده شناسایی نموده ایم که هر کدام بیش از 15 عنوان کتاب تالیف کرده اند. از طرفی خمینی شهر نویسندگانی دارد که کتاب های مهم و ارزشمندی چاپ کرده اند به گونه ای که تعدادی از کتاب های منتشر شده منبع آزمون دکترا و کارشناسی ارشد است.

حسین غفوری افزود: یکی دیگر از مواردی که ما را متعجب کرد وجود نویسندگان جوان است به گونه ای که تعدادی از این نویسندگان کمتر از 25 سال سن دارند و یکی از آنان با این سن کم، موفق به تالیف یک کتاب هفت جلدی شده است.

وی به تعداد حافظان قرآن شهرستان هم اشاره کرد و گفت: در زمینه حفظ قرآن نیز آمار مشخصی وجود ندارد و آمارهای موجود به شدت پراکنده است.

مدیرمسوول فرصت افزود: در ابتدای تحقیقات نظر چند تن از فعالان قرآنی شهرستان را جویا شدیم و از آنان پرسیدیم پیش بینی می کنید چند نفر حافظ کل قرآن در خمینی شهر داشته باشیم، جواب همه آن ها این بود که به نظر ما خمینی شهر بین 500 تا 700حافظ قرآن و 30 تا 50 حافظ کل قرآن دارد.

وی تصریح کرد: بررسی های ما نشان می دهد تعداد حافظان قرآن بسیار فراتر از پیش بینی هاست به گونه ای که تنها در بررسی های اولیه ما که از 5 مرکز قرآنی صورت گرفته حدود 200 حافظ کل و بیش از هزار حافظ چند جزء شناسایی شده اند.

دکتر غفوری افزود: پیش بینی می شود با ادامه تحقیقات تعداد حافظان قرآن شهرستان به 7 هزار نفر برسند که از این تعداد 700 نفر آنان موفق به حفظ کامل قرآن شده اند.

مدیر مسوول دو هفته نامه فرصت با بیان اینکه نتایج به دست آمده در اولین فرصت جهت اطلاع مردم چاپ خواهد شد افزود: با تکمیل تحقیقات ما، خمینی شهر دارنده بانک آماری ارزشمندی خواهد شد که راه اندازی نمایشگاه کتاب های نویسندگان خمینی شهری، انجمن نویسندگان خمینی شهری می تواند از جمله ثمرات آن باشد.

دکتر حسین غفوری در پایان از شهروندان خواست تا چنانچه اطلاعاتی در زمینه حافظان قرآن یا نویسندگان خمینی شهری دارند در اختیار نشریه فرصت قرار دهند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +2 عدالت دوست 13 تیر 1391 ساعت 16:54
سلام همشهریها. تازگی ها خیلی به خودم افتخار می کنم که اهل این شهر و دیارم. شهری که با تحمل همه ی تهمت ها و به دست جوانانش همچنان بر تارک اصفهان می درخشد. شهری که بی هیچ چیزی دست به کارهای بزرگ می زند و افتخار می آفریند. آفرین بر اهالی این شهر
نقل قول
 
 
#1 +1 محمد سده ای 13 تیر 1391 ساعت 12:01
سلام فایل اسامی این افراد رابگذارید اگر کسی در این لیست نبود همشهریان اضافه کنند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید