امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:28:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

واکنش سایت سده به مطلب منتشر شده در فرصت؛

چرا با عبادات مردم بازی می کنید؟

سه شنبه, 15 شهریور 1390 ساعت 23:32 کدخبر :2366
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سایت سده

سایت سده در واکنش به مطلب منتشر شده در فرصت درباره اعتکاف رمضانیه نقدی نوشته است که با هم می خوانیم.

«مانده ام برای این مطلب چه عنوانی انتخاب کنم. بگذارید اول خبری را که امروز در فرصت منتشر شده مرور کنیم:

امسال ششمین سالی بود که مسجد چهارده معصوم محله جوی آباد قدیم مراسم معنوی اعتکاف را در روزهای 23 و 24 و 25 ماه مبارک رمضان برگزار کرد که به همت پایگاه بسیج این مسجد ، با استقبال حدود 100 نفر از برادران و خواهران روزه دار مواجه شد. برنامه های متنوعی همچون سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه ، حلقه های معرفت ، مسابقات فرهنگی و مذهبی ، ختم قرآن ، ختم صلوات ، شبی با شهدا ، دعای کمیل ، مناجات ، حضور در نماز جمعه و ... در این مراسم برگزار شد.

از برخی اشتباهات نگارشی که زیاد دیده می شود و گاه خودمان هم به آن مبتلا هستیم ، بگذریم درباره اعتکاف در بین برخی از فقهای شیعه اختلاف است تا جایی که برخی اعتکاف را تنها محدود به یكى از مساجد چهارگانه ( مسجدالحرام، مسجدالنبى، مسجد كوفه و مسجد بصره )می دانند و برخی دیگر مسجد جامع را هم مجاز می دانند. حال اگر از این بحث بگذریم،  چیزی که در همه آنها مشترک است و به عنوان ارکان اعتکاف شناخته می شود را به شرح زیر از سایت تبیان مرور می کنیم:

ارکان عبادت یعنی اجزایی که اگر عمداً یا سهوا ترک شوند، آن عبادت باطل می شود. اعتکاف نیز ارکانی دارد که عبارت اند از 1) نیت؛ 2) توقف در مسجد جامع شهر یا مساجد چهار گانه معروف؛ 3) کمتر از سه روز نبودن اعتکاف؛ 4) روزه دار بودن معتکف در ایام اعتکاف (منبع)

من مانده ام مسئولین برگزاری این مراسم معنوی با چه رویی از افتخار برگزاری این مراسم می گویند ؟؟ "حضور در نماز جمعه" عبارتی است که تعجب هر خواننده را برمی انگیزد!!! برادر عزیز مسئول آیا می دانید با بردن معتکفین به نماز جمعه (که در جای خود یک عمل شرعی توصیه شده است) عملاً رکن توقف به جا آورده نشده است و این عبادت معنوی باطل شده است؟؟

چگونه  بار مسئولیت این اقدام تامل برانگیز را تحمل می کنید؟

البته جا دارد ادامه خبر را هم در فرصت بخوانید....»

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 یه بچه بسیجی 23 شهریور 1390 ساعت 00:04
آقای فرصت
از شما بعید بود ...
متاسفم که انقدر اطلاعات مذهبیتون کم بود که با خواندن این متن نتوانستید تشخیص بدید که این یک صحبت بچه گانه است و فقط شبهه ایجاد میکند
جواب سایت سده را که دادم ولی منتشر نکردند
ولی چرا فرصت در انتشار این مطلب به سده دات آی آر کمک میکند؟؟؟
این سوالیست که دوست دارم فرصت جواب بدهد!
نقل قول
 
 
#1 0 رساله 16 شهریور 1390 ساعت 18:55
اول رساله را ببین، مسأله را خوب یاد بگیر بعداً حکم بده. اصلاً تو چکاره ای که فتوا می دی؟ خروج معتکف از مسجد در چند جا اشکال ندارد. برو مسأله را یاد بگیر.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید