امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 03:08:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

چرا فقط تعلیم مورد توجه قرار می گیرد و تربیت جزو برنامه های اصلی نیست؟

شنبه, 01 مهر 1391 ساعت 09:10 کدخبر :4546
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
چرا فقط تعلیم مورد توجه قرار می گیرد و تربیت جزو برنامه های اصلی نیست؟ حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نمازجمعه دیروز خمینی‌شهر ضمن تبریک ایام بازگشایی مدارس از خلا فضای تربیتی و پرورشی در آموزش و پروش گلایه کرد...

 و گفت: تربیت مورد توجه قرار نمی گیرد و این درحالیست که تمام معلمان حتی دبیر ریاضی و فیزیک و شیمی هم باید تربیت کنند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته در ادامه مباحث هفته های گذشته گفت: مال حرام هم به ایمان انسان هم به دنیای فرد آتش می زند. امروز نیز در ادامه بررسی درآمدهای حرام به یکی دیگر از مکاسب محرمه با عنوان "احتکار" اشاره می کنیم. احتکار بازی با اقتصاد است و از کثیف ترین کارها شمرده می شود. یک مشت انسان زالوصفت پست بی دین حیوان صفت گرگ گونه به جان اقتصاد می افتند و با بازار سکه و دلار بازی می کنند و دودش به چشم مردم ضعیف و نیازمند می رود. الان با مسکن همین گونه رفتار می شود. مسکن کم نیست بلکه احتکار می شود یعنی پولدارها می خرند برای گران شدن و فروختن. مسکن را می خرد نه ساکن می شود نه اجاره می دهد بلکه چند ماه بعد می فروشد و چندین میلیون سود می کند.

حجت الاسلام حاج شیخ عباس رحیمی ادامه داد: اگر دولت بتواند که گاهی نمی تواند، چند محتکر را گردن بزند نه شلاق، یعنی قوه قضاییه آن ها را مفسد فی الارض معرفی کند. و گرنه کسی ضرر می کند و آسیب می بیند که پای صندوق رأی می آید، کسی که شهید داده است، کسی که چند جوان بیکار در خانه دارد، کسی که توانایی شوهر دادن دختر دم بخت خود را ندارد.

وی با بیان چندین روایت در مورد گناه بزرگ احتکار، گفت: کسی که در بازار مسلمانان احتکار کند مانند ملحد و مشرک خوانده شده است یعنی کسی که به قرآن توهین کرده است. آن شخصی که با دلار بازی می کند و موجب فلج شدن اقتصاد می شود، مانند شخصیست که در آمریکا فیلم توهین آمیز به پیامبر اسلام(ص) می سازد ولو اینکه آن شخص به ظاهر برای گول زدن دیگران خمس هم بدهد. اینها منافقند، اینها مخربند، اینها مفسد فی الارضند و قوه قضائیه و اداره اطلاعات باید این افراد را شناسایی کند.

خطیب جمعه خمینی شهر ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) از حجّاجی که به سرزمین مکه می روند، به "سفیر شیعه" و "سفیر جمهوری اسلامی ایران" تعبیر کرد و گفت: کسانی که به حج مشرف می شوند باید احترام و حرمت حج را نگه دارند. حج واجبست نه خرید. چمدان ها از اجناس بُنجُل چینی که در کشور خودمان هم یافت می شود، پر نشود. این فرصت صرف کارهایی نشود که شیاطین خوشحال شوند. هر کس می خواهد حج برود، همین الان برود از بازار خودمان خرید بکند، بعد که از حج برگشت به عنوان سوغاتی توزیع کند. چرا پول را آنجا مصرف کنیم درحالی که آن ها و وهّابیون پول ما را و اقتصاد ما را مسخره می کنند.

امام جمعه خمینی شهر در پایان حمایت خود را از همه مسلمانان اعلام داشت و گفت: اهانت به ساحت نبی اکرم(ص) در آمریکا و چندی پیش در فرانسه قلوب همه مسلمانان را جریحه دار کرد. با این حال باعث شد وحدتی در کل دنیای اسلام به وجود آید. امیدواریم زمانی فرا رسد که کل دنیا برای آمریکا ناامن گردد و هیچ آمریکایی جرأت نکند در کشورهای اسلامی قدم بردارد. باید کاری کرد که دیگر از این غلطها تکرار نشود و سر جایشان بنشینند. همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی پشیمانشان کردیم، انشاءالله در این حمله فرهنگی هم پشیمانشان خواهیم کرد. چرا که می دانیم که آنچه پیروز می گردد حق است و دنیای باطل کاری از پیش نمی برد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید