امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:09:29

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

«زیر این علم» وارد بازار نشر شد
زندگینامه سردار شهید احمدرضا ابرهیمی دهمین اثر کنگره شهدای خمینی شهر به چاپ رسید

«زیر این علم» وارد بازار نشر شد

پنجشنبه, 28 اسفند 1393 ساعت 13:07 کدخبر :8594
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

کتاب «زیر این علم» زندگینامه سردار شهید احمدرضا ابراهیمی به قلم «زهرا شمس» وارد بازار نشر شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، زیر این علم که دهمین اثر کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر است، حاوی 61 روایت از زندگی این شهید می باشد که در 160 صفحه به چاپ رسیده است. این کتاب به عنوان دومین اثر این نویسنده جوان با شمارگان 3 هزار جلد و با قیمت 4 هزار تومان به بازار آمد.
کتاب مذکور 23 اسفند ماه مقارن با سی و چهارمین سالگرد شهادت احمدرضا ابراهمیمی در میان اعضای خانواده اش رونمایی شد.


زهرا شمس در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: همیشه نسبت به شهدای شهرم دینی احساس می کردم و علاقه داشتم که زندگینامه شهدا را به رشته تحریر درآورم و این شد که به کنگره شهدا مراجعه کردم. مسوولان کنگره نگاشتن زندگینامه شهید ابراهیمی را به بنده پیشنهاد دادند و مصاحبه هایی که تا آن زمان (زمستان 91) در رابطه با ایشان گرفته شده بود را در اختیارم گذاشتند. پس از مطالعه این مطالب لازم دیدم که مصاحبه هایی تکمیلی انجام بدهم و پس از تکمیل مصاحبه ها نوشتن را آغاز کردم. وی درباره شیوه متفاوت نوشتنش می گوید: بهتر دیدم به گونه ای بنویسم که مخاطب با شهید احساس راحتی و در واقع خودمانی بودن داشته باشد و حضور او را احساس کند. این نویسنده جوان که اولین اثرش نیز با عنوان «از ب تا انار» با محوریت زندگی شهداست درباره آثاری که قرار است در آینده منتشر کند، گفت: نوشتن برای شهدا افتخار من است و در واقع قلم زدن در این عرصه را وظیفه خودم می دانم اما دوست دارم وارد حوزه های دیگر هم بشوم و طرح هایی نیز در دست اجرا دارم.


وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی کسانی که در این راه یاری اش کرده اند، گفت: بیش از همه از شهید احمدرضا ابراهیمی تشکر می کنم که به من اجازه نوشتن از خودش را داد. من با علم به اینکه شهید ابراهیمی ارادت و علاقه خاصی به حضرت ابوالفضل (ع) داشت برای نوشتن به حضرت ابوالفضل (ع) متوسل شدم و اولین روایتی که نوشتم «بر مشامم می رسد...» بود که در ماه محرم به رشته تحریر درآمد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهید احمدرضا ابراهیمی در سال 1338 در محله خوزان چشم به جهان گشود. از کودکی دستانش با کار آشنا گشت و مشغول سیمان کاری شد. در بحبوحه انقلاب با حلقه فکری شهید محمد مجیری آشنا شد و در شعار نوشتن ضد رژیم و پخش اعلامیه به نیروهای انقلابی کمک کرد. همین که با بچه های انقلاب دست رفاقت و همکاری داد، تحول بزرگی بین دوستان و آشنایانش رخ داد و قوت قلب بقیه شد و خیلی ها به جمع انقلاب پیوستند. همکاری با دوستان در انهدام حزب رستاخیز، شرکت در عملیات تسخیر پادگان ها در تهران، تعمیر و تجهیز ساختمان سپاه و سازماندهی آن، حضور در کردستان به عنوان بیسیم چی سردار رحیم صفوی، حضور در خرمشهر در اولین روزهای جنگ تحمیلی و... از مهم ترین اقدامات وی بود.


احمد رضا ابراهیمی سرانجام در 23 اسفند 1359 در عملیات آزاد سازی تپه های مدن به شهادت رسید و پیکر پاکش در گلزار شهدای امامزاده سید محمد در خاک آرمید. گفتنی است وی به همراه یار دیرینش محمد مجیری اولین شهیدانی بودند که در این مکان به خاک سپرده شدند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 هاشم کریمی 03 فروردین 1394 ساعت 08:05
باسلام خدمت خانوادههای شهدا ضمن تبریک سال نو ازخدا می خواهم که مارا شرمنده شهدا نکند .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید