امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 06:52:50

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

اکبر رجبی دهنوی

یکشنبه, 13 مرداد 1392 ساعت 11:38 کدخبر :5832
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معرفی شهدای خمینی شهر

نام:                        اکبر رجبی دهنوی

تاریخ ولادت:           1341

محل ولادت:           دهنو

تاریخ شهادت:        26 تیرماه 59 
 
محل شهادت:        خاش

 

 در روستای دهنو در یک خانواده متدین به دنیا آمد و در میان خانواده ای صمیمی و با محبت پرورش یافت. در سن 6 سالگی وارد دبستان شد و دوره ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت. از همان اوان کودکی و دوران دبستان فردی عاشق اسلام بود، در مساجد حاضر می شد و به نماز اول وقت اهمیت می داد. او هفتمین فرزند خانواده بود و مورد محبت اعضای خانواده قرار داشت. به دلیل محرومیت و فقر مالی نتوانست ادامه تحصیل بدهد و بناچار در دوره راهنمایی تحصیل را رها کرد و برای تأمین معاش در کنار پدرش به کار کشاورزی مشغول شد و بعد از آن هم برای کمک به اقتصاد خانواده در یک کارگاه کولرسازی مشغول گرديد.

 

با اوج گیری نهضت اسلامی امت مسلمان در سال 1357 وارد میدان مبارزه شد، کارگاه و کارگری را رها کرد و همه وجود خویش را وقف مبارزه و پیشرفت نهضت نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل ارتش 20 میلیونی با کسب اجازه از محضر پدر و مادر از اولین کسانی بود که در بسیج ثبت نام کرد و آموزش لازم را فراگرفته و پس از گذراندن دوره آموزش، به همراه گروهی از بسیجیان شهرستان خمینی شهر به استان کردستان اعزام شد و به مدت 3 ماه در خطه خون رنگ کردستان به پاسداری از اسلام و انقلاب مشغول بود.

 

بعد از اتمام مأموریت کردستان به دیدار پدر و مادر آمد و در دومین مأموریت به دلیل نیاز به حضور نیروهای انقلابی در استان سیستان و بلوچستان به همراه گروهی از رزمندگان داوطلب به زاهدان اعزام شد و پس از گذراندن دوره آموزش های تکمیلی در زاهدان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاش مأمور گرديد و در آن منطقه مشغول خدمت شد و سرانجام در صبحدم روز 26/4/1359 در یک مأموریت به همراه 12 نفر از همرزمان عازم ایرانشهر شده و در محور ایرانشهر- راسک در یک درگیری شدید با اشرار مسلح به همراه ده تن از یاران و همراهان به درجه شهادت نائل آمد و به دیار خدا شتافت.

 

قاسمعلی کرمی- کنگره شهدای شهرستان خمینی¬شهر

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید