امروزدوشنبه, 03 ارديبهشت 1397-- Monday Apr 23 2018

ساعت 21:45:25

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

زندگی نامه شهید مفقود الجسد رمضان علی تدین

زندگی نامه شهید مفقود الجسد رمضان علی تدین

شنبه, 20 مهر 1392 ساعت 09:24 کدخبر :6102
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شهید رمضان علی تدین در سال 1345 در خانواده ای مذهبی و زحمتکش متولد گردید. دوران کودکی را در محیطی با صفا و مذهبی گذراند. شغل اکثر مردم محله زندگی ایشان کشاورزی و دامپروری بود. از همان کودکی در اوقات فراغت همراه خانواده اش در فعالیت های کشاورزی شرکت می کرد.

وجود فضای لازم و طبیعی زمینه های جنب و جوش و فعالیت های دوران کودکی را برای او فراهم کرده بود. دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدارس محل زندگی خود با موفقیت به پایان رساند.

 

 

در سنگر کار
شهید تدین بعد از پایان دوران تحصیلات راهنمایی به علت وضعیت اقتصادی خانواده ترک تحصیل نمود و به عنوان کارگر در نانوایی مشغول به کار شد. با وجود سن کم و جثه کوچک در محیط نانوایی با کار سخت روزانه سه وعده پخت نان که افراد زیادی تحمل نمی کردند بدون شکایت فعالیت می کرد و درآمد ناچیز خود را برای کمک به هزینه های خانواده خرج می کرد. این شرایط از او فردی سخت کوش و صبور ساخته بود.

 

 

در سنگر دفاع از انقلاب اسلامی
اوج گیری اعتراضات مردمی علیه رژیم ستم شاهی مصادف به شروع سن نوجوانی شهید تدین بود. او به همراه دوستان دیگرش که در فعالیت های مذهبی آشنا شده بود جذب اعتراضات مردمی ضدرژیم گردید. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به طور منظم در مراسم های مذهبی و فرهنگی محله شرکت می کرد. ایشان با سن کم از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می نمود.

 

 

شرکت در جبهه های دفاع مقدس
علاقه شهید تدین به انقلاب اسلامی و ارزشهای آن باعث شد که بارها برای دفاع از انقلاب در مقابل منافقان و معاندان و توطئه های آن داوطلب اعزام به مناطق آشوب زده کشور شود ولی سن کم ایشان مانع این خواسته بود. با شروع تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی ایشان برای اعزام اعلام آمادگی نمود ولی به علت کمی سن او را اعزام نکردند. شهید تدین در بهار سال 1361 موفق به گذراندن دوره آموزش نظامی بسیج در پایگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران خمینی شهر گردید. بعد از گذراندن دوره آموزشی به جبهه های جنوب اعزام شد. اولین ماموریت ایشان همزمان با عملیات رمضان بر علیه دشمن متجاوز بود.
رزمندگان دلاور ایران بعد از فتح خرمشهر و به دست آوردن پیروزی های بزرگ علیه دشمن متجاوز برای تثبیت مرزهای رسمی کشور و امنیت شهرهای ایران عملیات های بدون مرزی در خاک دشمن را شروع کردند. اما سلسله عملیات های رمضان با فراز و نشیب های زیادی مواجه شد. این اتفاقات باعث سکوت چند ماهه در جبهه ها گردید.
شهید تدین مدتی برای استراحت به خمینی شهر بازگشت و دوباره به منطقه برگشت. مدتی بعد عملیات محرم در منطقه دهلران بر علیه دشمن آغاز شد. عملیاتی که در آن اتفاقات خاصی افتاد. شهید تدین در این عملیات شاهد فداکاری و شجاعت خاص رزمندگان اسلام در خلق حماسه ها بود.

 

 

آخرین ماموریت
شهید تدین بعد از پایان عملیات محرم مدتی از فصل پاییز را به شهر خودش بازگشت و مشغول کار گردید ولی زمانی که متوجه شد رزمندگان اسلام قصد انجام عملیات بزرگ علیه دشمن بعثی را دارند داوطلبانه به لشکر هشت نجف اشرف در منطقه جنوب اعزام گردید. با توجه به موقعیت خاص منطقه عملیاتی یگان های مربوطه آموزش های خاصی را می گذراندند. شهید تدین در یکی از گردان های پیاده که ماموریت خط شکني داشت مامور گردید. شب عملیات رزمندگان با موفقیت خطوط دفاعی دشمن را پشت سر گذاشتند. صبح عملیات نیروهای لشکر هشت نجف اشرف به مواضع از پیش تعیین شده رسیدند ولی یگان های جانبی نتوانستند به اهداف خویش برسند چون احتمال محاصره کامل و قیچی شدن نیروهای لشکر هشت و دیگران که پیشروی کرده بودند وجود داشت دستور عقب نشینی از سوی قرارگاه عملیاتی داده شد. در حین عقب نشینی دشمن با شدت شروع به گلوله باران نیروهای ایرانی کرد که بر اثر شدت آتش انواع سلاح های دشمن تعدادی از رزمندگان شهید و زخمی شدند و چون امکانات حمل آنان وجود نداشت اجساد شهدا در منطقه باقی ماند. شهید رمضان علی تدین بر اثر اصابت گلوله های دشمن به فیض شهادت نائل گردید و جسم ایشان در بیابان های کربلای جنوب باقی ماند.

 

 

قسمتی از وصیت نامه شهید
من جوانی 16 ساله هستم که با رفتن خود به جبهه به ابر جنایتکاران ثابت کردم که نمی توانند بر این مملکت تسلط پیدا کنند و بدانند 30 میلیون مانند من در این مملکت هست و به زودی به سراغ اسرائیل هم به یاری خدا خواهیم رفت و به جنایات و تجاوزات او پایان می دهیم. منافقان از خدا بی خبر بدانند که مکتب ما مکتب شهادت است و تا مردم مسلمان و مستضعف جهان را از زیر بار ستم رها نکنیم مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید