امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 22:11:29

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سفیران شهدا
معاونت فرهنگی کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر برگزار می کند:

سفیران شهدا

دوشنبه, 12 بهمن 1394 ساعت 13:42 کدخبر :9905
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

برنامه فرهنگی هنری سفیران شهدا به مناسبت ایام اله دهه فجر به همت معاونت فرهنگی کنگره شهدا در بهمن ماه و اسفند ماه سال جاری در مدارس شهرستان اجرا می شود. 
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، برنامه فرهنگی هنری سفیران شهدا از 4 بهمن ماه در بیش از 60 مدرسه شهرستان به اجرا در می آید.دبیر کنگره ضمن اعلام این خبر گفت: این برنامه که هر روز در چند مدرسه اجرا می شود، با روایتگری شروع می گردد و بخش عمده برنامه اجرای نمایش است که در این مورد چند گروه نمایشی از جمله گروه نمایشی چهرک و کانون تخصصی هنرهای نمایشی مساجد با ما همکاری می کنند. این نمایش ها با دو رویکرد ایام اله دهه فجر و دهه فاطمیه تدارک دیده شده اند و با گذری بر تاریخ گذشته ایران اتفاقات تاریخی مختلف را که در طی دوران های مختلف به وقوع پیوسته با بیانی کودکانه برای بچه ها بیان می کند. یکی از خصوصیات این نمایش ها این است که در اجرای نمایش از خود بچه ها استفاده می شود.


اجرای دو میان پرده با موضوع دفاع مقدس و شهدا، همچنین اجرای مسابقه و آهنگ شهادت تاریخ (آهنگی که در وصف خمینی شهر ساخته شده است) از دیگر برنامه های اجرا شده در این برنامه هنری فرهنگی می باشد.
در پایان، هدایایی از طرف کنگره شهدا به دانش آموزان و بسته ای شامل کتاب های منتشر شده توسط کنگره به کتابخانه هر مدرسه اهدا می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید