امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 14:28:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

سوم اسفند به عنوان روز ایثار و شهادت خمینی شهر تعیین شد
در شصت و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان

سوم اسفند به عنوان روز ایثار و شهادت خمینی شهر تعیین شد

پنجشنبه, 01 مرداد 1394 ساعت 09:56 کدخبر :9159
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

سوم اسفند به عنوان روز ایثار و شهادت خمینی شهر تعیین شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، معاون سیاسی امنیتی استانداری در شصت و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان گفت: در ایام باشکوه دفاع مقدس، مردم شاهد بودند که هر روز در یکی از شهرستان€Œ ها، تعداد زیادی از شهدا تشییع می €Œشدند و بر همین اساس بر آن شدیم که یک روز را به عنوان روز ایثار و شهادت در هر شهر نامگذاری کنیم.


سید رضا عقلایی روزهای نامگذاری شده در شهرستان€Œ های استان به نام «ایثار و شهادت» را اینگونه اعلام کرد: خمینی€Œ شهر 3 اسفند، کاشان 12 آبان، دهاقان 7 دی€Œ، نایین 11 آبان، اردستان 11 خرداد، خوروبیابانک 7 فروردین، آران و بیدگل 4 دی،فلاورجان 5 اسفند، برخوار 11 آبان، فریدن 11 بهمن، خوانسار 26 دی، نجف€Œ آباد 5 اسفند، بویین€Œ میاندشت 23 دی، ورزنه 12 اسفند، چادگان 26 اسفند و نایین 11 آذر به نام ایثار و شهادت نامگذاری شده است.


به گزارش پایگاه خبری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مدیر کل ارشاد نیز به نامگذاری یک روز به عنوان روز ایثار و شهادت در شهرستان€Œ ها اشاره کرد و افزود: نامگذاری چنین روزی برای شهرستان€Œ های مختلف می €Œتواند انسجام و پایداری میان مردم را دو چندان کند.


حجت€Œالاسلام حبیب€Œرضا ارزانی تاکید کرد: با نامگذاری روز ایثار و شهادت برای شهرستان€Œ ها، مسئولان ذی€Œربط موظف به اجرای برنامه €Œهای متنوع فرهنگی، تجلیل از شهدا و خانواده €Œهای آنها و همچنین کارهای تبلیغاتی دیگر هستند تا این روز به عنوان روز ملی در تاریخ به ثبت برسد.

گفتنی است عملیات خیبر یکی از عملیات€Œهای تهاجمی نیروهای مسلح ایران در جریان جنگ ایران و عراق بود. این نبرد در سوم اسفند ماه ۱۳۶۲ آغاز شد و تا ۲۲ اسفند همان سال ادامه یافت. عملیات خیبر بخشی از تهاجم نیروهای ایران در جریان نبرد نیزارها محسوب می شود. خمینی شهر در این عملیات 173 شهید و تعدادی مجروح و اسیر تقدیم انقلاب کرد. گفتنی است سردار شهید مصطفی حلوایی در این عملیات با درجه فرمانده گردان شرکت کرده و به شهادت رسید. 

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 کبیری 03 مرداد 1394 ساعت 07:27
من به همه شهدا احترام می گذارم اما ای کاش نامی از سردار شهید محمود عموشاهی وشهید عبدلرحمن کرمی می بردید
نقل قول
 
 
#1 +1 مهتاب 01 مرداد 1394 ساعت 14:39
بازم خدا خیر به اونا بده که برا ما یه کاری کردند وگرنه ما اگه دست خودمون باشه از پس این یه کار هم برنمیایم. (البته مردم عزیز خمینی شهر را نمیگما چون اونا همیشه افتخار می آفرینن.)
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید