امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 07:20:58

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

معرفی شهدای خمینی شهر

سيد ابوالفضل موسوي

یکشنبه, 25 اردیبهشت 1390 ساعت 09:45 کدخبر :1138
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار


روحاني شهيد:         سيد ابوالفضل موسوي

متولد:                       اول فروردین 1327

محل تولد:                خميني شهر

شهادت:                   15 شهریور1360

شرح حال:

از همان كودكي همراه والدينش در جلسات مذهبي  شركت مي نمود. پس از گذراندن تحصيلات دوران ابتدايي بخاطر علاقه به علوم ديني در حوزه ي علميه ثبت نام كرد. مدت 2 سال در مدرسه مشكوه  به كسب دانش پرداخت و پس از آن به شهر مقدس قم عزيمت نمود. بعد از قيام  پانزدهم خرداد 42 به رهبري امام خميني (ره) كه با يورش وحشيانه عوامل رژیم ستم شاهي به مدرسه فيضيه و تعطيل شدن آن همراه بود به اصفهان بازگشت اما همين مدت كوتاه باعث آشنايي ايشان با مشكلات اصلي كشور شد.

فعاليت هاي قبل از انقلاب

شهيد موسوي بعد از بازگشت به خميني شهر همزمان با ادامه تحصيل در مدارس علميه فعاليت هاي مذهبي €“ فرهنگي خود را شروع كرد. با همكاري افراد دلسوز و متعهد  اقدام به تشكيل  و تأسيس مؤسسه حجتيه نمودند. بعد از مدتي با تمام كارشكني افراد مرتجع، صندوق قرض الحسنه حضرت حجت (عج) را تأسيس نمودند. اين فعاليت ها ايشان را از رسالت اصلي خويش كه  تبليغ و ترويج  فرهنگ اسلامي بود، غافل نكرد. براي انجام اين تكليف در ماههاي محرم، صفر و رمضان در سال هاي مختلف به عنوان مبلغ  به شهرهاي اراك، اهواز، آبادان و بندرعباس اعزام گرديد. در طول سالها در مجالس و محافل مختلف به روشنگري و افشاگري عليه رژیم طاغوت مي پرداخت.

همزمان با اوج گيري اعتراضات  مردمي عليه رژيم طاغوت همراه با ديگران مبارزات خود را علني نمود. در اكثر مجالس  و تظاهرات هاي مردمي در سطح شهر فعالانه شركت و با سخنراني به افشاگري عليه رژيم وقت  مي پرداخت.

فعاليت هاي بعد از انقلاب

با پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي  در سال 1357 ايشان از محدود روحانيوني بودند كه در كميته انقلاب فعاليت مي كرد. تلاش هاي خستگي ناپذير او و برادران ديگر در مبارزه با عوامل ضد انقلاب باعث خنثي شدن توطئه هاي  دشمنان انقلاب و ايجاد امنيت و آرامش گرديد. بعد از تشكيل جهاد سازندگي مدتي به عنوان  مسئول كميته فرهنگي اين نهاد فعاليت نمود. با تشكيل شوراها به  عضويت شوراي محله اندوان در آمده و با نشان دادن لياقت و كارآيي به عنوان عضو شوراي مركزي شهرستان انتخاب شد. از فعاليت هاي ديگر او با همكاري ديگران ساخت راه هاي صحرايي براي كشاورزان، ساخت مدرسه ابتدايي رضوان و مدرسه راهنمايي شهيد حسن كريمي بود.

افرادي كه از نزديك با اين شهيد بزرگوار همكاري مي كردند او را فردي صبور، خوش برخورد، وظيفه شناس و داراي همتي بلند توصيف مي كنند. با تشكيل بسيج به فرمان رهبر انقلاب اسلامي ، به عنوان مربي عقيدتي در كلاس هاي سطح  شهر به تدريس و آموزش  اخلاق اسلامي پرداخت. به تقاضاي دوستان و احساس وظيفه، براي اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در دانشگاه صنعتي اقدام كرد و بعد از نماز به ارشاد حضار مي پرداخت. او كه عمر خود را عاشقانه و با اخلاص در راه  ترويج و تبليغ فرهنگ اسلامي گذرانده بود و هدفش جلب رضايت خداوند متعال و آرزوي وصال  معبود بود در تاريخ 15/6/1360  هنگام بازگشت از دانشگاه صنعتي بعداز اقامه نماز، توسط مزدوران سازمان منافقين در خيابان شريعتي شهرستان با ضرب گلوله با شهادت رسيد و بعد از سالها مجاهدت به وصال  خويش نائل گرديد.

قسمتي از وصيت نامه ي شهيد

پدر و مادر؛ هر چند كه مي دانم چه رنجها و چه زحمتهايي را در دوران كودكي و نوجواني برايم كشيده ايد و چه آرزوهايي براي من داريد اما در اينجا 2 صف است؛ صف حق و صف باطل. كه هر مسلمان بايد با باطل مبارزه كند و طرفدار حق باشد. تا به ياري خدا به آرزويي كه دارد يعني بهشت، برسد. مبادا كسي شما را سرزنش كند كه چرا ابوالفضل را به كشتن داديد! چون خودم اينگونه مردن را خواستم و مرگ سرخ را بر زندگي ننگين ترجيح مي دهم. شهادت يك نوع باختن نيست بلكه يك فوز عظيم است.

والسلام

كنگره ي سرداران و 2300 شهيد شهرستان خميني شهر

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 محمد بابا علی 02 تیر 1392 ساعت 18:37
سلام . باسمه تعالی السلام وعلیک ایهالشهدا جمیعا ورحمته الله وبرکاته ما مدیو ن شهدا هستیم واگر راه آنهاراکه فعلا جهاد اکبر است ادامه ندهیم در قیامت شرمنده ایم ودر دنیا به ذلت زندگی خواهیم کرد . یاد شهید برادر حسن نورشرق در عملیات حصر آبادان زنده وجاوید باد . یاعلی مدد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید