امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 15:32:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

یادی از یادگاران؛

غلامرضا آبدرشکر

شنبه, 07 اسفند 1389 ساعت 11:50 کدخبر :555
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار
معرفی شهدای خمینی شهر

 نام:              شهید غلامرضا آبدرشکر

 

 

متولد:             1343 در شهر رهنان

در خانواده ای مذهبی و زحمتکش دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در دامان پاک و پرمهر خانواده سپری نمود. با رسیدن به سن تحصیل راهی سنگر علم و دانش گردید و دوران ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت تحصیل کرد.

با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده برای کمک به تأمین هزینه های زندگی به عنوان کارگر سیمانکار ساختمان به  کار مشغول شد. روح بلند و تربیت اسلامی، او را انسانی متعهد و مذهبی بار آورد. دوران نوجوانی او مصادف با اعتراضات مردمی علیه رژیم ستمشاهی بود لذا همراه خیل عظیم مردم در راهپیماییها شرکت می کرد.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس بسیج به فرمان امام (ره) به عضویت آن درآمد و پس از گذراندن دوره آموزش نظامی در اواخر سال 1359 با آغاز مأموریت نیروهای خمینی شهر در منطقه میمک به آن منطقه اعزام شد و در آن خط به دفاع از تمامیت کشور اسلامی در مقابل دشمن متجاوز پرداخت.
در تاریخ 12/1/1360 در خط پدافندی میمک اولین شهید نیروهای خمینی شهر بود که بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض شهادت نائل آمد.
یکی از رزمندگان تعریف می کند: در تاریخ 10/12/1360 در خط پدافندی شوش براي محمدعلی آبدرشکر نحوه شهادت برادرش غلامرضا را برایم تعریف می کردم
(چون من هنگام شهادت او حضور داشتم) و ایشان در حالیکه به صحبتهای من گوش می داد به آرامی اشک میریخت که ناگهان گلوله توپ دشمن در نزدیکی ما به زمین خورد و اثر انفجار آن و اصابت ترکش من مجروح و محمدعلی به شهادت رسید و به برادر شهید در سرای باقی پیوست.
شهید غلامرضا آبدرشکر در نامهای خطاب به خانواده اش می نویسد:
خداوند همه شما را به راه راست هدایت کند. ما در جبهه زیر رگبار گلوله و خمپاره ها پاسدار خون شهیدانیم. من آرزو دارم که شهید بشوم. بسیار خوشحال شوید که فرزند ناقابل در جبهه دارید. نهایت آرزوی من شهید شدن است و امیدوارم که این آخرین نامه ام باشد.
روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

نظرات  

 
#1 0 حمزه امینی 21 شهریور 1392 ساعت 00:21
با عرض سلام و خسته نباشید درگذشت مادر شهیدان آبدر شکر را تسلیت میگویم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید