امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:17:12

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

قبور شهدای گمنام ساماندهی می شود

قبور شهدای گمنام ساماندهی می شود

دوشنبه, 18 مرداد 1395 ساعت 09:30 کدخبر :10458
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

کلنگ ساماندهی قبور شهدای گمنام بوستان پیروزی پس از برگزاری مراسم اولین سالگرد خاکسپاری این شهدا یعنی 21 و 22 مرداد جاری، به زمین زده می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه خمینی شهر در جلسه ای که به منظور پیگیری اجرای این طرح در فرمانداری برگزار شده بود، از شهردار خواست برای اجرای این طرح اولین گام را بردارد تا باقی کمک ها برسد. آیت اله رحیمی همچنین از نماینده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز که در جلسه حضور داشت خواست تا به زودی رقم دقیق کمکی که قرار است به اجرای این طرح داشته باشند را اعلام نمایند.


وی افزود: اگر شهرداری گام اول را بردارد من قول می دهم که کمک های مردمی و خیرین نیز برسد.
فرماندار رضوانی در ادامه با اعلام اینکه خدمت به شهدا خصوصا شهدای گمنام وظیفه همه ماست و فرمانداری در حد توان کمک خواهد کرد، گفت: البته نهادی که باید گام های اساسی را در راه اجرای این طرح بردارد، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس است چراکه برای اجرای این طرح ها اعتبار در اختیار دارد.
بلندیان نماینده بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، متولی اصلی این طرح را هیات امنای ستاد شهدای گمنام دانست و گفت: بنیاد حفظ آثار متولی اجرای طرح نیست اما نمکی به این آش می زند.


فرماندار در ادامه از رییس بنیاد شهید نیز خواست که اگر نمی توانند کمک ریالی به این طرح بکنند، بخشی از مصالح لازم را تهیه کرده و در اختیار مجری بگذارند.
شهردار حاج حیدری نیز با اعلام اینکه سنگ مورد نیاز اجرای این طرح را فعالان سنگ خمینی شهر در اختیار می گذارند، گفت: ما با تمام توان می ایستیم اما شهرداری به دلیل مشکلات مالی که با آن دست به گریبان است به تنهایی نمی تواند این طرح را اجرا کند.


در ادامه رییس شورای شهر با اعلام اینکه شهردار در این یک ساله پس از خاکسپاری شهدا برای ساماندهی قبور شهدای گمنام دغدغه داشته است، گفت: این در حالی است که برای اجرای طرح های عمرانی سطح شهر با مشکل مالی مواجه هستیم. پریشانی افزود: برخی گمان می کنند متولی قبور شهدای گمنام شهرداری است و بر همین اساس علیرغم خدماتی که در این یک ساله ارائه داده، حملاتی به این نهاد صورت گرفته است.


امام جمعه در بخش دیگری از سخنانش خواستار تعیین یک متولی برای برگزاری مراسم در جوار شهدای گمنام شد و گفت: اگرچه همه مراسمی که اینجا برگزار می گردد با نیت خیر است اما این دلیل نمی شود که اجازه بدهیم هرج و مرج  به وجود بیاید.


در ادامه فرماندار از عسگری رییس هیات امنای ستاد شهدای گمنام خواست مسوولیت این برنامه ها را به عهده بگیرد تا از برگزاری مراسم بدون اطلاع وی پیشگیری بشود.
عسگری ضمن اعلام برنامه ها و اقداماتی که در طول این یک ساله انجام گرفته از ساخت نمادی که برای قبور شهدای گمنام طراحی شده خبر داد و افزود: ما وسایلی داریم که برای نگهداری از آن در جوار شهدای گمنام نیاز به یک مکان داریم. وی از شهردار خواست تا اتاقکی به این منظور برایشان در نظر گرفته بگیرد.


در پایان، سرهنگ مردای فرمانده سپاه خمینی شهر از برگزاری مراسم غبار روبی و گل افشانی قبور شهدای گمنام با حضور مسوولان شهرستان صبح روز 21 مرداد خبر داد و گفت: صبح جمعه نیز دعای ندبه در این مکان قرائت می شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید