امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 06:15:12

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

يادگاران

محمد جلالي

سه شنبه, 04 تیر 1392 ساعت 09:39 کدخبر :5655
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : کنگره شهدا
معرفی شهدای خمینی شهر

نام:                          محمدجلالي

تاریخ ولادت:            10 تیرماه 1336

محل ولادت:            شهر کوشک

تاریخ شهادت:          23 دی ماه 1359

محل شهادت:         آبادان

 

 

وی در خانواده ای مذهبي ساكن كوشك ديده به جهان گشود. والدينش به ميمنت و مباركي آخرين پيامبر الهي نام او را محمد گذاشتند. پدرش در سن 7 سالگي او را به مكتب خانه فرستاد تا درس دين بياموزد. علاقه مندي او به معارف ديني موجب شد كه پدرش او را به نزد استاد گرانقدر آيت الله ايزدي رئيس حوزه علميه نجف آباد ببرد. به مرور زمان ايشان بر گرايش هاي سياسي امام خميني(ره) جذب گرديد. در دوران خدمت سربازي به علت بيان مسائل سياسي او را به يكي از پاسگاه های دورافتاده جيرفت تبعيد گرديد.

 


در دوران انقلاب به علت پخش اعلاميه و نوارهاي امام خميني(ره) توسط ساواك دستگير و تحت شكنجه قرار گرفت ولي بعد از يك ماه با اوج گرفتن تظاهرات مردمي همراه تعداد زيادي از زندانيان سياسي آزاد گرديد. با پيروزي انقلاب به سپاه پاسداران پيوست و براي مبارزه با ضد انقلاب به كردستان اعزام شد. حدود دو ماه از جنگ تحميلي رژيم بعثي عراق عليه ايران نگذشته بودكه به نيروهاي خميني  شهر در جبهه ذوالفقاريه پيوست و در تاريخ 23/10/59 به آرزوي ديرينه شهادت نائل گرديد.

 


نحوه شهادت: آقاي احمدرضا مجيري يكي از همرزمان ش در این باره مي گويد: با هم براي استحمام و شستشوي لباس به يكي از منازل خالي عشاير منطقه رفتيم. من چند دقيقه زودتر كارم تمام شد. ساعت حدود 10دقيقه به 2بعدازظهر بود ايشان با لحن شيرين كوشكي گفت: آقاي مجيري شما زودتر مي روي اخبار ساعت14 را گوش بده ببین از جنگ چه مي گويد. من حركت كرده و ايشان حدود 200متر با من فاصله داشت كه چند گلوله شليك شده عراق بين ما به زمين اصابت كرد. من زمين گير شدم وقتي گرد و خاك فرو نشست فرياد كمك خواستن آقاي جلالي را شنيدم. خودم را به او رساندم ديدم از ناحيه پاها و سينه مورد اصابت تركش قرار گرفته است.

 


او را در تنها وسيله نقليه مان كه جيپ توپ 106 بود گذاشتيم و به بيمارستان آبادان بردیم. فردا مطلع شدیم كه در بيمارستان به فيض شهادت نائل گرديده است.


قسمتي از آخرين نامه شهيد محمد جلالي:


با تكيه با قدرت لايزال الهي و پيروي از رهنمودهاي امام امت «خميني كبير» به مبارزه عليه متجاوزين تا پيروزي كامل و برقراري حكومت اسلامي در سراسر جهان و تا برافراشتن پرچم لااله الا الله در سراسر جهان به نبرد ادامه خواهيم داد و هيچگونه تزلزلي به خود راه نخواهيم داد و همچون شير بر لشكر كفر يورش مي بريم.

 


تهيه و تنظيم : مهدي رضايي
کنگره شهدای شهرستان

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید