امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 06:49:18

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

یادی از یادگاران؛

محمد وطن خواه

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 16:39 کدخبر :776
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

 

نام:                 شهید محمد وطن خواه

 

 

متولد:            1330 خمینی شهر

 

 

شهادت:         13 بهمن1360 جنوب

 

 تحصیلات خود را تا ششم ابتدایی گذرانید و در سن دوازده سالگی به علت فوت پدرش و عهده دار شدن مسؤولیت خانواده ترک تحصیل نمود. او برای تأمین مخارج خانواده به شغل سنگ تراشی مشغول شد.

 

 

فعالیت دوران انقلاب:
شهید علاقه زیادی به شهدای کربلا به خصوص حضرت ابوالفضل(ع) داشت. در سال 1356 با اوج گیری اعتراضات ملت ایران علیه رژیم ستم شاهی با شهامت و شجاعت در تظاهرات علیه رژیم شرکت می کرد و فعالیت های وی همراه با دیگر جوانان در سطح شهرستان علیه رژیم پهلوی ادامه داشت. در دوم محرم 1357 به علت فعالیت های گسترده علیه رژیم توسط عوامل شاه دستگیر و بعد از مدتی به علت فشار مردمی آزاد شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت و مبارزه خویش همراه با امت حزب ا... ادامه داد.

 

فعالیت بعد از انقلاب
با پیروزی انقلاب اسلامی برای پاسداری از دستاوردهای آن به عضویت کمیته انقلاب درآمد. بعد از انحلال کمیته به شغل سنگ تراشی برای امرار معاش ادامه داد. با تشکیل بسیج به عضویت این نهاد درآمد و تقریباً هر شب در پایگاه بسیج محله ورنوسفادران با خودرو شخصی خودش به گشت در سطح شهرستان برای حراست و مقابله با عناصر مخالف انقلاب اسلامی می پرداخت. فعالیت های او زمینه های مختلف ادامه داشت تا اینکه در اول بهمن ماه 1360 از طرف جهاد به عنوان راننده به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید. یکی از دوستان ایشان نقل می کند: در روز اعزام وی خودرو خود را در جهاد گذاشت و حاضر نشد آن را به منزل ببرد و تا بعد از شهادتش در ساختمان جهاد سازندگی خمینی شهر بود.
این شهید سرافراز بعد از اعزام به جبهه جنوب در واحد تدارکات به عنوان راننده مشغول به کار شد و در سیزدهم بهمن 1360 در حین انجام مأموریت به همراه فرمانده سپاه پاسداران مشهد بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ دشن به فیض شهادت نائل گردید و با طفلی شش ماهه که به یادگار گذاشت به لقاء ا... پیوست.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید