امروزشنبه, 10 خرداد 1399-- Saturday May 30 2020

ساعت 01:15:10

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

نشست خبری هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزارشد

نشست خبری هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزارشد

دوشنبه, 29 شهریور 1395 ساعت 08:29 کدخبر :10577
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0203

اجرای رزمایش طریق القدس در خمینی شهر، رونمایی از بانک اطلاعاتی زنان شاخص اصفهان، تولید ۵ هزار دقیقه برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس و جمع آوری ۱۴ هزار وصیت نامه از شهدای اصفهان و رونمایی از تاریخ شفاهی نقش مردم نجف €Œآباد در انقلاب و دفاع مقدس از اخبار اعلام شده در نشست خبری هفته دفاع مقدس اصفهان بود.

 

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان، بعدازظهر روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: صمیمیت میان رزمندگان، یکی از ویژگی€Œ های 8 سال دفاع مقدس است و انسجام و وحدت جامعه ویژگی دیگر این دوران است.

 

جعفر عسگری افزود: شجاعت، صداقت، توکل برخدا، کار برای خدا، خودباوری و ولایت مداری از دیگر ویژگی€Œ هایی است که در دوران دفاع مقدس متبلور شد، در این دوران، مردم به فرمان امام خمینی(ره) در جبهه€Œ ها حضور داشتند و از میهن خود دفاع کردند. 

 

وی با انتقاد از عدم برنامه ریزی و سازماندهی صحیح در تدوین برنامه€Œ های هفته دفاع مقدس گفت: فعالیت€Œ های متعددی در سراسر استان انجام می€Œ شود اما باید بازخورد این فعالیت €Œها را سنجید و ارزیابی کرد.

 

وی ادامه داد: دشمن بسیج شده تا شعله انقلاب را خاموش کند، اما دوران دفاع مقدس، روحیه انقلابی در جامعه را شعله ور کرد، ما هنگامی می€Œتوانیم در مقابل مستکبران بایستیم که روحیه انقلابی داشته باشیم و دست€Œیابی به این روحیه توسط ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، امکان پذیر است.

 

عسگری نقش استان اصفهان در دفاع مقدس را بی نظیر دانست و افزود: نباید این نقش در اصفهان محصور شود چراکه اصفهان از نظر فرهنگی، علمی، صنعتی حرف نخست در کشور را می€Œزند و لازم است تا مطالبات اصفهان، توسط رسانه€Œها پیگیری شود با نگاهی به مشاهیر و شهدای بزرگ این استان باید گفت که چرا یک اثر فاخر و ارزشمند درباره این شخصیت€Œها به ویژه شهید بهشتی ساخته نشده است، چرا حق استان اصفهان در حوزه ایثار و شهادت ادا نشده است.

 

وی ادامه داد: نشستی در چهل ستون برگزار شد و ساخت یک مجموعه تلویزیونی فاخر برگرفته از شخصیت€Œها و شهدای شاخص استان کلید می€Œخورد که در مدت 5 سال با حمایت استان ساخته شود امیدوار هستیم تا در اجرای برنامه€Œ ها، علاوه بر جذب مخاطب تلاش شود تا استان اصفهان را در کشور معرفی کنند تا با معرفی شخصیت€Œهای این استان، فرهنگ غنی ایثار و شهادت گسترش یابد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به برخی افراد گمنام که در دفاع مقدس نقش بسیار زیادی داشتند، گفت: خانواده€Œهای شهدا و ایثارگران به جای منزوی بودن باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأثیرگذار باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: مجموعه€Œهایی که باید از برنامه€Œهای هفته دفاع مقدس، حمایت جدی داشته باشند، حمایت نکرده€Œاند و حجم برنامه€Œهای دفاع مقدس در اصفهان، شایسته این استان نیست و حمایت لازم از این ستاد صورت نگرفته و فقط سپاه، بسیج و ارتش باید برنامه€Œ ها را اجرا کنند.

تولید 5 هزار دقیقه برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان اصفهان در این نشست اظهار داشت: تولید 5 هزار دقیقه برنامه در حوزه سیما، صدا، تأمین، پخش و واحد خبر با هدف انتقال فرهنگ دفاع مقدس توسط صدا و سیمای مرکز اصفهان در دستور کار قرار دارد.

 

بهروز فرهمند با اشاره به ویژگی برنامه€Œهای امسال صدا و سیما در هفته دفاع مقدس افزود: تدوین برنامه€Œها برای تمام سطوح سنی، حضور تمام اقشار مردم در برنامه€Œها، بررسی حضور فعال زنان، خواهران و مادران شهدا در برنامه€Œها، حضور فرماندهان رزمندگان و جهادگران در برنامه€Œها، استفاده از نیروهای خلاق و مبتکر برای تولید برنامه€Œهای جذاب و پخش نماهنگ€Œهای جذاب و دیدنی از جمله ویژگی€Œهای برنامه€Œهای تولید شده است.

 

وی گفت: 800 دقیقه برنامه رادیویی همچون ویژه برنامه€Œهای شب€Œهای روشن، برنامه قاف عشق، سلام اصفهان، تاب مهتاب، و یادگار ماندگار و یک هزار و 500 دقیقه برنامه تلویزیونی با برنامه€Œهایی همچون حماسه پایداری، پلاک افتخار، اینجا اصفهان و اصفهان امروز در نظر گرفته شده است.

جمع آوری 14 هزار وصیت نامه از شهدای اصفهان

معاون فرهنگی، اجتماعی بنیاد شهید اصفهان در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه 23 هزار شهید استان اصفهان اظهار داشت: برخی از ایثارگران قسمتی از منزل خود را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قرار دادند و در این راستا تلاش می€Œکنند و ما حداقل€Œ خدمات را به این قشر از جامعه ارائه می€Œ دهیم.

 

سید علی قریشی افزود: شهید شهبازی که در استان همدان فرماندهی کرده است به تازگی به مردم این استان معرفی شده است بنابراین همه ما در معرفی شخصیت شهدا مسئول هستیم و می€Œتوانیم در این حوزه فعالیت€Œ داشته باشیم، از سوی دیگر 14 هزار وصیت نامه از شهدا جمع آوری شده و هنوز موفق به چاپ آن نشده €Œایم.

 

وی ادامه داد: استان اصفهان در زمان جنگ، 6 درصد از جمعیت کشور را داشت اما 10 درصد از جامعه ایثارگری متعلق به این استان است، بیشترین اعزام طلاب علوم دینی و شهادت 56 پدر از جمله ویژگی€Œهای استان اصفهان در دوران دفاع مقدس است.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی بنیاد شهید اصفهان گفت: عطر افشانی و گلباران مزار شهدا، بازدید از مراکز توانخشی جانبازان، برگزاری مسابقه رالی اتومبیل با شرکت 110 دستگاه خودرو ویژه جانبازان و خانواده آنان، برگزاری 3 هزار اردوی یک روزه، بیان خاطرات توسط راویان، اجرای نمایش€Œهای خیابانی در مراکز و اماکن تاریخی، رونمایی از 40 عنوان کتاب از 40 سردار شهید استان، اجرای طرح سپاس از خانواده€Œهای ایثارگران و تولید 20 نماهنگ از جلمه برنامه€Œهای بنیاد شهید استان اصفهان در هفته دفاع مقدس است.

برپایی نماز وحدت سپاه و ارتش در اصفهان

مسئول کمیته رژه ستاد هفته دفاع مقدس استان اصفهان در این نشست با اشاره به برنامه€Œهای ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد: برپایی رژه نیروهای مسلح استان اصفهان با حضور یگان€Œهای نمونه استان در میدان ارتش در شهرهای €Œاصفهان، کاشان، شهرضا و شاهین شهر، برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس در شاهین شهر و برپایی صبحگاه مشترک در مرکز آموزش توپخانه شهید صیاد شیرازی در روز 29 شهریور از جمله برنامه€Œ هایی است که توسط ارشد نظامی ارتش در اصفهان برگزار می€Œ شود.

 

حجت€Œالاسلام سید عباس قریشی گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همراه با برپایی نماز وحدت ارتش و سپاه در حسینیه سیدالشهدا(ع) ارتش در سوم مهرماه، برگزاری محفل انس با قرآن، برگزاری جلسه گفتمان خانواده و دفاع مقدس و برگزاری جشن سرباز و تقدیر از سربازان دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه€Œ های ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس در اصفهان است.

رونمایی از تاریخ شفاهی نقش مردم نجف آباد در دفاع مقدس

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش€Œهای دفاع مقدس سپاه صاحب€Œالزمان(عج) در این نشست بیان کرد: برپایی نمایشگاه فرهنگی در بهارستان و خانه اصفهان، حرکت کاروان نمادین اعزام رزمندگان به جبهه با عنوان «آسمانی€Œها خاکی» هر روز عصر در شهر اصفهان، برپایی 300 نمایشگاه عکس و پوستر در پایگاه€Œهای مقاومت بسیج، هماهنگی برای 3 هزار نقطه روایتگری در مساجد، مدارس، دانشگاه€Œها و یادواره شهدا از جمله برنامه€Œهای این هفته است.

 

سرهنگ منوچهر معتمدی افزود: برگزاری دعای کمیل در زینبیه و دعای ندبه در جوار شهدای گمنام صفه، آغاز اعزام اردوهای راهیان نور دانش آموزی در هفته دفاع مقدس و برپایی 26 غرفه€Œ نمایشگاهی در باغ غدیر از 2 مهر تا 10 مهر از دیگر برنامه€Œهای سپاه و بسیج استان اصفهان در هفته دفاع مقدس است.

 

وی افزود: برگزاری 1408 یادواره شهید برای سال 1395 برنامه ریزی شده که 150 یادواره در هفته دفاع مقدس در سراسر استان برگزار می€Œشود، همچنین در راستای برگزاری کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر در آبان امسال، ویژه برنامه€Œای شامل اجرای رزمایش طریق القدس، برگزاری 5 موضوع نمایشگاهی یک ساعته از هبوط تا ظهور و با سخنرانی سخنرانان کشوری از 30 شهریور تا 3 مهرماه در جوار شهدای گمنام شهر درچه برگزار می€Œ€Œ شود.

 

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش€Œهای دفاع مقدس سپاه صاحب€Œالزمان(عج) با بیان اینکه 140 عنوان اثر توسط نشر ستارگان درخشان با موضوع دفاع مقدس چاپ می€Œ شود، گفت: این کتب در نیمه دوم سال جاری رونمایی می€Œشود و 100 عنوان کتاب چاپ امسال، در نمایشگاه€Œ های مختلف سراسر استان به مناسبت هفته دفاع مقدس عرضه می€Œ شود، همچنین از جلد اول تاریخی شفاهی نقش مردم نجف آباد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و لشکر 8 نجف در این هفته رونمایی می€Œ شود.

رونمایی از بانک اطلاعاتی زنان شاخص اصفهان

مدیرکل امور بانوان استانداری اصفهان در این نشست با اشاره به برنامه€Œهای کمیته بانوان ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان اصفهان بیان کرد: برگزاری نشست تخصصی سبک زندگی شهدا با هدف الگوگیری برای تربیت فرزندان، برگزاری جلسه آگاه بخشی در زندان زنان، برپایی نمایشگاه عکس و فیلم با موضوع زنان در دفاع مقدس، برگزاری پیاده روی ویژه خانواده€Œها، برگزاری مسابقه ویژه بانوان کارمند تحت عنوان جام دفاع مقدس از جمله برنامه€Œ های کمیته بانوان ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اصفهان است.

 

سهیلا اثنی عشران افزود: برگزاری نشست ویژه خانواده جانبازان برای بررسی مسائل و مشکلات آنان، برپایی شب شعر بانوان، اهداء مدال افتخار دفاع مقدس به تعدادی از مادران و همسران شاخص شهدا و برنامه ریزی برای ایجاد کانال، وبلاگ و حضور فعال در فضای مجازی از دیگر برنامه€Œهای این کمیته است.

 

وی با اشاره به رونمایی از بانک اطلاعاتی زنان شاخص استان اصفهان در هفته دفاع مقدس گفت: این بانک اطلاعاتی، سال گذشته، تصویب شد و شامل 3 قسمت شناسایی زنان شاخص، پژوهش€Œ های حوزه زنان و آمار آسیب€Œ های زنان است.

اعزام 60 هزار نیروی مردمی توسط جهاد سازندگی اصفهان

مسئول روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در این نشست با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی در گذشته با عنوان سازمان جهاد سازندگی فعالیت داشته است، اظهار داشت: 60 هزار نیروی مردمی توسط جهاد سازندگی استان اصفهان در دوران مقدس اعزام شدند که از این تعداد، 637 شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است و بیشترین شهدا مربوط به شهرهای نجف آباد، اصفهان و کاشان است.

 

سیدمحمد موسوی خاطرنشان کرد: سرکشی از 50 خانواده شهید در استان، حضور در مراسم غبار روبی و شرکت فعال در مراسم€Œهای ویژه هفته دفاع مقدس از جلمه اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در هفته دفاع مقدس است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید