امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 06:42:49

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

ولی الله رشیدیان

ولی الله رشیدیان

یکشنبه, 21 مهر 1392 ساعت 12:13 کدخبر :6118
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معرفی شهدای خمینی شهر

نام: ولی اله رشیدیان

 

تاریخ ولادت: 1341

 

محل ولادت: شهر درچه

 

تاریخ شهادت: 7 دی ماه 1358

 

محل شهادت: سیستان و بلوچستان

 

 ولی الله در یک خانواده متدین پا به عرصه وجود گذاشت. از دوران کودکی در محیط مذهبی خانواده با روح اسلام آشنا شد و در اعمال و رفتارش نیز این روحیه را از خود نشان می داد. در 6 سالگی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ابتدائی تحصیل کرد و از آن به بعد در کنار پدر در مغازه سنگتراشی مشغول به کار شد. در سال 57 و در زمان اوجگیری انقلاب اسلامی به صف مبارزان پیوست. وی در برپایی تظاهرات علیه نظام شاهنشاهی نقش مؤثری داشت و اعلامیه های حضرت امام (ره) را با مشکلات زیادی در منطقه درچه توزیع می کرد و دوستان و هم سن و سالان را تشویق به شرکت در مبارزات مردمی می کرد و در حد توانایی در پیشبرد انقلاب می کوشید.

 

 

شهید ولی الله در ماه های اول انقلاب به عنوان عضو فعال با کمیته های انقلاب همکاری داشت و برای خدمت به مردم محروم استان سیستان و بلوچستان به آن منطقه هجرت کرد. بعد از مدت 3 ماه یک بار كه به مرخصی آمده بود هر چه دوستان به او اصرار می کنند بماند، او در پاسخ می گوید من کارهای نیمه تمامی دارم که باید به اتمام برسانم. سر انجام در تاریخ هفتم دی ماه 1358 در درگیری با اشرار و ایادی استکبار جهانی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به فیض شهادت نائل می گردید.

 

 

بعد از شهادت ولی الله، مادر شهید به حضور امام(ره) رسیدند، وی در محضر امام می گوید، من پسر دیگری دارم که امیدورام اسلحه ولی الله را بردارد و راه شهیدم را ادامه دهد زیرا هر کس اسلام را می خواهد باید تحمل این رنج هاي عاطفی را داشته باشد.


سه روز بعد از این دیدار فرزند دیگر این مادر قهرمان نعمت الله رشیدیان با اسلحه برادرش و با قلبی سرشار از ایمان به منطقه کردستان اعزام شد.


اول مهر 1359 و در درگیری با گروهک های ضد انقلاب در شهر سردشت به شهادت رسید و پیکر پاکش در منطقه باقی ماند تا سندی باشد بر مظلومیت او و صبر و استقامت خانواده معظم و مادر مکرمه ایشان.


مادر شهید که ایثار و فداکاری زنان صدر اسلام را به یاد می آورد در سال های دفاع مقدس مقداری وسایل مورد نیاز رزمندگان را جمع آوری و خود نیز برای حمایت از رزمندگان عازم جبهه های جنوب می شود تا از قافله شهیدان جا نماند.


یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید