امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:44:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در مراسم افتتاحیه جشنواره سنبله تئاتر مطرح شد:

انتقادات رییس اداره ارشاد شهرستان از فرصت

یکشنبه, 05 شهریور 1391 ساعت 06:46 کدخبر :4433
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بخشی از سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه جشنواره "سنبله تئاتر" را که چهارشنبه اول شهریورماه در سالن اجتماعات کتابخانه الغدیر برگزار شد به انتقاد از دوهفته نامه فرصت اختصاص داد. میردامادی ضمن خیرمقدم و تشکر از تمامی هنرمندان و هنردوستان شهرستان از کمبود بودجه های فرهنگی گلایه کردو نبود بودجه را علت اصلی اینکه اداره ارشاد خمینی شهر - برخلاف سایر ادارات ارشاد استان- نتوانسته روز خبرنگار از خبرنگاران تقدیر به عمل بیاورد، اعلام کرد.

"میردامادی" در ادامه سخنانش از رسانه های محلی مخصوصا نشریه فرصت انتقاد کرد و گفت: علیرغم کمبود بودجه، فعالیت های خیلی خوبی در این اداره انجام می گیرد از جمله 52 کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان که زیر نظر این اداره کارهای بسیار بزرگی انجام می دهند. انصاف نیست افرادی مغرض به عنوان اطلاع رسانی مغلطه و به نوعی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان را تخریب می کنند.

وی از اینکه چرا فقط نیمه خالی لیوان دیده می شود، ادامه داد: برای مثال عکسی که در صفحه 12 شماره 78 نشریه فرصت (عکس فردی که روزنامه های خود را روی چمن گذاشته و می فروشد) تحت عنوان عکس و مکث چاپ شده است. این عکس مربوط به دکه روزنامه فروشی ایست که به بهانه های مختلف از گرفتن مجوز از این اداره طفره می رود و دکه او بسته شده است. نشریه فرصت بجای اینکه علت رفتار این فرد را جویا شود و منصفانه قضاوت کند، این صحنه را سوژه صفحه طنز و سرگرمی خود کرده است. سرپرست اداره ارشاد انتقادات خود به نشریه فرصت را بیش از این دانست که به علت ضیق وقت از بیان آنان صرف نظر کرد.

سرپرست اداره ارشاد البته به این نکته مهم توجه نکرد که انتظار خبرنگاران از این اداره اهدای هدیه به مناسبت روز خبرنگار نبود چرا که خبرنگاران شأن خود را بسیار بالاتر از آن می دانند که منتظر هدایا باشند ضمن آنکه اساسا مسئولان مطبوعاتی ارشاد همواره خبرنگاران را از دریافت هدایای ادارات دولتی بر حذر داشته اند تا خبرنگار بتواند به رسالت خود به درستی عمل کند و از این رو جای تعجب است که مسئول ارشاد چنین تلقی و تصوری از خبرنگاران دارد. انتظار خبرنگاران و اصولا هنرمندان و اقشار مرتبط با وظیفه اداره ارشاد آنست که این اداره در مسائل فرهنگی و هنری در خط مقدم و یک ارگان فعال باشد نه یک ارگان منفعل و کم فروغ آنگونه که امروز هست. درباره تصویر مندرج در شماره مورد انتقاد سرپرست اداره ارشاد هم اگر آقای میردامادی کمی بیشتر به تصویر توجه می کرد درمی یافت که هیچ توضیحی پیرامون محتوای تصویر داده نشده تا مخاطب پی ببرد که ماجرا چیست. این تصویر بدان دلیل انتخاب شده که یک نوجوان در کنار انبوهی از مطبوعات و بی توجه به آنها مشغول بازی با گوشی همراه خود است. اینکه این تصویر مربوط به برخورد عجیب اداره ارشاد با یکی از معدود کیوسک های مطبوعاتی فعال بوده است و اینکه اداره ارشاد در یکی از معدود اقدامات خود که به حوزه مطبوعات مربوط می شود اقدام به پلمپ یک کیوسک مطبوعاتی می کند (!) و از این جهت حضور خود را نشان می دهد و ... را ما ذکر نکرده بودیم خود سرپرست ارشاد علنی نمود!!

لازم به ذکرست جشنواره "سنبله تئاتر" اول تا سی ام شهریور در سالن کتابخانه الغدیر برگزار می شود. به گفته مصطفی جعفری دبیر این جشنواره 21 اثر نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال گردیده که نهایتا شش اثر صحنه ای و دو اثر خیابانی انتخاب شد. هر گروه صحنه ای پنج شب در سالن کتابخانه اجرا دارد و دو گروه خیابانی نیز در تاریخ های مشخص شده در پارک های سطح شهر اجرای برنامه می کنند. وی افزود: موضوع این نمایش ها حمایت از تولید ملی کار و سرمایه ایرانی، رویکرد مذهبی، دفاع مقدس و احیای هویت ملی و بومی، آسیب شناسی اجتماعی، بررسی مسائل مختلف شهرستان و... می باشد. گفتنی است براساس برنامه تنظیم شده در طول این جشنواره هرشب از یکی از هنرمندان برتر تئاتر شهرستان تقدیر به عمل خواهد آمد و در مراسم افتتاحیه در شب اول از پدر و پسری هنرمند و خیّر به نام محمدرضا و امیرحسین عشقی تقدیر شد. شرکت عموم مردم در این جشنواره آزاد و به صورت رایگان می باشد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#13 0 عاشق 20 شهریور 1391 ساعت 22:13
چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟
بیایید از عشق صحبت کنیم
تمام عبادات ما عادت است
به بی‌عادتی کاش عادت کنیم
نقل قول
 
 
#12 +2 جالبه 15 شهریور 1391 ساعت 07:36
خيلي عجيب چرا تو اين شهر همه بلندند به هم بپرند عوض اينكه يه تلاشي بكنند كه مشكلات شهر اصلاح بشه سالها درد ما اين بود كه يه نشريه نداريم حالا هم كه نشريه دار شديم اينجور آيا نشريه بايد به هر قيمتي خودش را مردمي جلوه بدهد آيا مردمي بودن با تخريب مسئولين شهر فقط مشخص مي شه حالا خوبه ما ها يا مسئوليم يا مطبوع هر كدام انتقاد پذير باشيم هم مسئولا و هم نشريات تا ان شاء الله شهرمان روز به روز پيشرفت كنه
نقل قول
 
 
#11 0 واقعا 13 شهریور 1391 ساعت 07:07
چه انسان خوبیه این اقای کانونی؟!!!!!!!! !
اگه مال دبیرخانه بودپس چرا جلسه توارشاد وباهماهنگی اون برگزارشد؟پس چرافرمانداری بودجه را به ارشاد داد؟دوستان محترم خودتون قضاوت کنیدکه فکرکنم همه فهمیدیند این اقا ازکانون بوووووق است واتفاقا ازهمه موضوعات اطلاع داره.بله خیلی چیزهاست اما ومکرو مکرالله راخواهید دید
نقل قول
 
 
#10 0 کانونی 11 شهریور 1391 ساعت 00:24
خانم یا اقای "براستی" این ماجرای لابی جشن کانونهای مساجد اگر غیر از آن جوی که فرصت درست کرد ، چیز دیگری هست؟؟؟ بفرمایید ماهم بدونیم.
من یکنفر بودم که در برپایی این جشن فعالیت داشتم. این جشن هیچ ربطی به اداره ارشاد نداشت همه هزینه مالی ان را دبیرخانه کانونهای فرهنگی مساجد استان از محل اعتبارات فرهنگی استان مستقیم از استانداری گرفت. چه کسی لابی کرد؟؟ با چه کسی؟؟ کجا؟؟
نکنه شما خودت ......
بیایید تا به یک مطلبی مطمئن نشدیم الکی یچیز نپرونیم
نقل قول
 
 
#9 0 به راستی 09 شهریور 1391 ساعت 07:01
خوب شدیم فهیمیدیم که هر رئیس بایدچهار تارااطراف خودش نگه داره اقای محترم ومسئول کانون بووووووق که برای رئیس مطلوبت کامنت میذاری ماجراهای لابی جشن کانون های مساجد را هم برای مردم بگو
حالا خوب شدفهمیدیم که باید ازهرکی تلاش میکنه(البته به گفته دوستمون) باید از18نما عکس بگیرند!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
نقل قول
 
 
#8 +1 *** 08 شهریور 1391 ساعت 21:13
خوب بگی یا بد بگی فقط حواست باشه برا تک تک گفته هات باید جوابگو باشی چه اونی که مینویسه چرا از 18 نما عکس میگیرید و چه اونی که دفاع می کنه و میگه شاهد تلاش هاش بودم.
نقل قول
 
 
#7 -1 رستاك 06 شهریور 1391 ساعت 19:08
من خودم مدير مسئول يه كانون مسجدم
از همين جا تشكر ويژه اي از آقاي ميردامادي دارم چون اكثر برنامه هاي ما را شركت مي كنه و تا حالا هم خيلي به ما و ديگر كانون ها كمك كرده. از همين جا مي گم سيد جان خدا خيرت دهد اوني كه بايد ببينه چه مي كني مطمئنا مي بينه از اين حرف ها دلسرد نشو.(هل يستوي الاعما والبصير)
نقل قول
 
 
#6 -1 رهنما 06 شهریور 1391 ساعت 19:03
جواب آقايي كه عكس از 18 نما را مي نويسه ميگم كه من ديدم اين بنده خدا با همين مقام سرپرستي چه تلاش هايي مي كنه كاش شما كه دور از گود نشستي يه روز جاش بودي بعد مي گفتي لنگش كن!!
حرف نسنجيده كه دليل نمي خواد. والا به خدا!!!
نقل قول
 
 
#5 -1 سدهی 06 شهریور 1391 ساعت 06:45
همین که مسول یک اداره حرف بزند بعضی اوقات خیلی بهتر از این است که ترجیح بدهد سکوت کند.
نقل قول
 
 
#4 -2 ستایش 05 شهریور 1391 ساعت 17:01
ماشاا... سید ، اما ای کاش یا هیچ حرفی نمیزدید مثل همیشه که متین بودید یا حالا که گفتید همشو میگفتید. بازم بشما که مردی کردی و گفتی . من با اکثر رئیس ادارات در مورد فرصتیها حرف زدم همشون گله دارند ولی جرات گفتن ندارند.
خانم یا اقا " مهم نیست" از کجا میدونید ارشاد ننوشته؟؟؟ من میدانم نوشته و فرصت بایگانی کرده. اصلا چرا اول فرصت قبل نوشتن با مکاتبه ارشاد از صحیح بودن خبر باخبر نشه که حالا اینرو بخاهیم بگیم؟؟؟
کمی منصف باشیم...
نقل قول
 
 
#3 +3 خوزانی2 05 شهریور 1391 ساعت 14:12
آقای سرپرست!
52 کانون در شهر فعالیت دارن درست! ولی شما را سننه!
اونا خودشون فی سبیل الله می آیند و از وقت خواب و استراحتشون می گذرند. برای هزینه های کانونشون هم این طرف و اون طرف می دوند و از اهالی محل و ... پول می گیرند شما که نهایتا دو ریال بهشون کمک می کنید. پس لطفا برای کار نکرده پز ندهید.
بارک الله به کانونهای فرهنگی
نقل قول
 
 
#2 +6 به راستی 05 شهریور 1391 ساعت 09:24
وقتی عکاستون از18نما ازیک سرپرست اداره عکس میگیره معلومه که بزرگ میشه جناب اقای رئیس!!!!!!!!!!! چراهیچ حمایتی ازتنها مطبوعه شهرتان نمیکنید چون ضعف داریدواینها ضعفتان را به رخ میکشند
نقل قول
 
 
#1 +7 مهم هست 05 شهریور 1391 ساعت 09:17
چرا مسیولین این شهر انتقاد پذیر نیستند!
اون از آقای صرامی این هم از رییس ارشاد.

پشت بلنگو جای خوبی برای جوابیه دادن به فرصت نیست.
بهتره کسانی که فرصت در موردشون مطلب نوشته (مطلب درست بوده یا اشتباه) اگر نیاز به جوابیه هست یک قلم و کاغذ بردارند و جوابیه خودشون مکتوب بدهند به فرصت تا فرصت در شماره بعدیش چاپ کنه.
این نوع رفتار مسیولین که هر تریبون را میبیند و در قامت جوابیه بر می آیند زیبنده نیست
به نظر من مسیولین کارهای واجبتر به جواب دادن به فرصت داشته باشند!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید