امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 23:56:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

برگزاري جشن بزرگ غدير با همت مسئولان و حضور دهها هزار نفري مردم

چهارشنبه, 25 آبان 1390 ساعت 14:27 کدخبر :3095
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

عید غدیر امسال حال و هوایي متفاوت از سال های قبل داشت؛ اینجا؛ خمینی شهر، و در چشمه لادر. چرا که با همکاری مسؤولین انتظامی، فرهنگی و مذهبی و متولیان کاروان محرم و همچنین استقبال پرشور هزاران نفر از مردم مومن خميني شهر، کاروان غدیر در روز عید به راه افتاد تا واقعه مهم و تاریخ ساز غدیر را باز سازی کند.

پس از یک ماه تلاش برای اجرای مراحل مقدماتی این طرح، سرانجام مراسم مذکور رسماً از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 24 آبان ماه مصادف با روز عید آغاز شد و کاروان از مقابل کوه حرکت آغاز و پس از طی چند صد متر به صحنه اصلی غدیر رسیدند. پس از استقرار این کاروان نمادین در محل مورد نظر بخش اصلی نمایش شروع شد. این کار هنری به مدد ایفای نقش توسط بازیگران بومی و پخش همزمان صدای ضبط شده، اجرا شد. نظارت بر هنرمندان و کارگردانی این نمایش بر عهده امیر لطفی بود و صدا و سیمای مرکز اصفهان نیز این حرکت ارزشمند را پوشش خبری داد.

گفتنی است نیروهای بسیج و سپاه و لشکر صاحب الزمان خمینی شهر وظیفه تأمین امنیت این مراسم را به عهده گرفته بودند. همچنین تأمین تجهیزات و وسائل موتوری و سنگین این مراسم به عهده شهرداری خمینی شهر و سپاه ناحیه خمینی شهر بود. تهیه لباس و ملزمات کاروان و توزیع صبحانه و آش نذری بر عهده نیروهای کاروان هشتم محرم بود.

شایان ذکر است در این مراسم که حاصل زحمات مشترک جمعی از علاقمندان بی ادعای حضرت علی(ع) بود،  فرماندهان و مسؤولین ارشد سپاه صاحب الزمان حضور یافتند.

گزارش مبسوط اين جشن بزرگ را در شماره آينده فرصت بخوانيد.

گزارش تصويري مربوطه را در اين لينك ببينيد.

نظرات  

 
#9 -1 بنده خدا 04 آذر 1390 ساعت 22:06
هیچ کس نگفته است شما عزاداری نکن بهتر است درست عزاداری کردن را یاد بگیریم پس از امام حسین چندین امام شیعه داشتیم کدام یک اینگونه که ما عزاداری می کنیم عزاداری کرد؟
کدام امام کاروان راه انداخت ؟ کدام امام قمه زد؟ بهتر است شان یک مسلمان و شیعه واقعی را حفظ کنیم بهتر است در عصر کنونی
رفتارت مثل یک عاشق واقعی باشد بهتر است در طول یک محرم تا محرم دیگر یا غدیر تا غدیر دیگر تصمیم بگیریم و با خدای خود عهد ببندیم که نماز هایمان را بخوانیم قران بخوانیم و به ان عمل کنیم سر مردم کمتر کلاه بگذاریم مردم از دست و زبانمان آسوده باشند دروغ نگوییم و دغل بازی نکنیم دنبال ناموس مردم نرویم اگر مسولیتی داریم سعی کنیم گره ای از مشکلات مردم باز کنیم عزیز من تمام مشکلات ما از نا مسلمانی است اخر علی کاروان میخواد چیکار؟ نا مسلمانان دنیا را تسخیر کردند به کرات دیگر دست پیدا کردند به اعجاز آیات قران پی بردند و با آن مسلمانان را به بند کشیدند آن وقت ما کاروان راه می اندازیم و بر فرقمان می کوبیم و روی آتش راه می رویم و ان را به علی و به امام حسین ربط می دهیم ایا ائمه ما امده اند تا انسان بسازند و بگویند مانند انسان زندگی کن یا امده اند تا برای شان کاروان راه بیندازیم همین افرادی که کاروان راه می اندازند و وقت شان را صرف این گونه اعمال می کنند اگر قلب شان درد بگیرد به بیمارستانی می روند که تک تک وسایل تشخیص بیماریشان را کسانی ساخته اند که خبری از کاروان و عزاداری و قمه زدن و کاروان غدیر نداشته اند اما به نظر من مسلمان بوده اند زیرا برای نجات و اسایش بشریت تلاش کرده اند فکر کن اگر انها هم مانند ما فکر می کردند ما باید چه می کردیم حرف برای گفتن بسیار است اما بهتر است خفه شویم و حرف نزنیم
نقل قول
 
 
#8 +1 محمد حسیـن 02 آذر 1390 ساعت 11:19
سلام!
نظرات دوستان را خواندم. ضمن تشکر از دست اندر کاران این برنامه باید به خدمت آن دسته از دوستانی که گفته اند ما شیعه ایم و نیازی به این کار ها نیست یا ما علی را قبول داریم و چه نیازی به این برنامه هاست بگویم با این دیدگاه پس لابد هر سال هم نباید برای امام حسین عزاداری کنیم چرا که همه ما شیعه ایم و امام حسین را میشناسیم و میدانیم چرا شهید شد!!! یابه آن دوستی که فرموده اند چرا هزینه شده است باید بگویم این همه پول در این شهر برای کارهای سطحی هزینه میشود حال یک هزینه جزئی برای این برنامه شده است داد شما را در آورده؟ و اما نکته ای که برای من عجیب بود متولی این برنامه بود! متاسفانه از آنجا که در کشور ما همیشه کارها به درستی تقسیم نشده و هیچ گاه متولی با عمل تناسب ندارد این بار هم شاهد بودیم که سپاه ناحیه خمینی شهر متولی این برنامه بود. من فقط این سوال را دارم که با وجود انبوه ارگان های فرهنگی که وظیفه شان انجام چنین برنامه هایی است آیا باید سپاه عهده دار این برنامه گردد؟ آیا بهتر نیست اکنون که کشور ما این همه مورد تهدید تهاجم و حمله نظامی قرار گرفته و اوضاع بسیار بحرانی است سپاه برود روی افزایش کار آیی نیروهایش تمرکز کند تا در موقع جنگ احتمالی بتواند از عهده دشمن بر آید و کارهای این چنینی را به اهلش واگذارد؟ سوال دیگرم این است که چطور همین مسئولان که در ایام محرم با عوامل کاروان در گیرمی‌شود و راه اندازی کاروان را کاری خرافی می‌بیند اکنون برای اجرای یک چنین برنامه ای دست به دامان همان عوامل شده است؟!!
نقل قول
 
 
#7 -1 ملک زاده-s 30 آبان 1390 ساعت 09:19
این نمایش بیشتر جنبه تبلیغی برای دست اندرکاران ومسولین شهر داشت. کیست در این شهر باغدیر وسیره رسول اکرم (ص)اشنا نباشد؟اقایان ازجیب مردم خرج نکنید.باید مجمع امور صنفی واتحادیه های امور صنفی بار ولخرجی های شما رابکشند.بهتر است اقایان ومسولین شهر گهگاهی نهج البلاغه که ثمره غدیر خم است رانگاهی بیندازند تابا زمام حکومت داری علی(ع)اشنا شوند وعبرت بگیرند....وجدان تنها دادگاه الهی است که احتیاج به قاضی ندارد.
نقل قول
 
 
#6 +1 حاج حیدری م 29 آبان 1390 ساعت 18:16
بالاخره خمینی شهر توانست در یک مورد من را کنار بگذارد و ما شود جای تقدیر و تشکر دارد انشاوالله منیت ها در تمام موارد ما شود و همه با هم به سوی پیشرفت و آبادانی شهر پیش برویم واین برنامه در سالهای آینده با شکوه ونظم بیشتری اجرا شود وکاش در مراسم کاروان هشتم محرم و اهدای خون دسته جمعی محرم و عزاداری و همه مراسم اینگونه باشیم
نقل قول
 
 
#5 0 فري 29 آبان 1390 ساعت 15:42
لطفا تعدلد افراد حاظر را هم بنويسيد.
نقل قول
 
 
#4 -1 بنده خدا 29 آبان 1390 ساعت 01:11
اقا جان به کی بگیم به خدا ما شیعه هستیم و علی را قبول داریم دیگه نیازی به این جور کارها نیست اصلا چه نیازی به این گونه کار هاست با این کارها که به نظر من نشانه جاهلیت است چی رو میخواین ثابت کنید ؟ ایا به راستی مشکل جامعه ما همین است ایا این بازی ها نشانه علاقه به علی است ؟ ایا اگر علی بود این گونه کارها را می پذیرفت ؟ مگر علی نبود که 25 سال خانه نشین شد تا بین مسلمانان اختلاف ایجاد نشود و ضربه ای به اسلام وارد نشود ایا اینگونه کارها در جهت شکاف بین مسلمانان نیست ؟ ایا بهتر نیست که وقت و هزینه مان را صرف علم و تکنولوژی کنیم تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم ایا در این عصر و زمانه یکی از این عرب هایی که اسلام را به ما صادر کردند اینگونه اعمال را انجام می دهند ؟ من با دیدن این کارها یاد صحنه های فیلم امام علی و جاهلیت مردم آن زمان می افتم و از خودم خجالت میکشم وبرای ابو موسی اشعری ها متاسفم باید از ثواب های خود توبه کنیم به راستی که راه را گم کرده ایم
یکی نیست به این مردم بگوید وقتی پیامبر از اخرین سفر حج بر می گشت ایا طبل می زد ؟ آیا این از وقار و متانت حجاج بیت اله کم نمیکند ؟ایا گروهی از مردم لباس قرمز پوشیده بودند و این هیبت های مسخره را داشتند ؟اخر این تحرفات چیست که به خورد مردم می دهید؟ ایا براستی یک شیعه باید این گونه باشد و این گونه فکر کند ؟
ایا بهتر نیست به جای این گونه اعمال منش علی را در پیش بگیریم
و ندای سلونی قبل ان تفقدونی علی را پاسخ دهیم و با علم و عمل مان ثابت کنیم که ما شیعه ایم و حرفی برای زدن داریم؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#3 +1 فر 28 آبان 1390 ساعت 20:24
از همه دست اندرکاران صمیمانه سپاسگزارم
امیدوارم که سال به سال شاهد با شکوه تر شدن این مراسم عظیم باشیم
نقل قول
 
 
#2 +1 حاج 28 آبان 1390 ساعت 20:23
سلام آقا یا خانوم حاجی
تا به نظر شما نتیجه چی باشه؟
فقط کارهای عمرانی که نتیجه اش را با چشم بشه دید کار مثبت حساب نمیشه
به نظر بنده همه ی بودجه شهر هم صرف اینچنین کارها و دیگر کارهای فرهنگی هنری بشه ارزشمنده و نتیجه اش در دراز مدت جلوه میکنه
نقل قول
 
 
#1 -1 حاجی 25 آبان 1390 ساعت 22:15
بررسی کنید چقدر هزینه شد و آیا نتیجه ای هم داشت؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید