امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:24:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

برگزاری بزرگداشت حضرت آیت ا... معرفت قطعی است

سه شنبه, 26 دی 1391 ساعت 09:06 کدخبر :5024
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
من ده سال شاگرد آیت ا... معرفت بودم و بسیار مدیون اویم. ایشان حق بزرگی بر گردن جهان اسلام دارد. تازه شنیدم که ایشان خمینی شهریست. انشاءا... در ابتدای سال 1392 بزرگداشت این مفسر بزرگ تشیع را برگزار خواهیم کرد. در اسرع وقت یک ستاد بزرگداشت تشکیل دهید.

 بخش عظیم بودجه اش را می پردازیم. ما پای هزینه هایش هستیم و مشکلی وجود ندارد. دستگاههای اداری را هم در این امر فعال می کنیم. اطرافیان ایشان در قم همراه ما هستند. از نظر ما بزرگداشت حضرت آیت ا... معرفت قطعیست. شما نامه ای بنویسید تا ما از لحاظ اداری ثبت و ضبط کنیم و تاریخی در اردیبهشت یا خرداد مشخص کنید تا دو مراسم برگزار کنیم؛ یکی در قم که پایگاه اصلی ایشان بوده و یکی در خمینی شهر که مولد ایشان است. این سخنان معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در شب رحلت جانگداز نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) به دعوت نماینده مجلس در ساختمان مهد قرآن مهمان خمینی شهر بود.

مجوز بگیرید تا ویژه نگاه کنیم

حجت الاسلام حمید محمدی در ادامه گفت: بنده به شخصه آمادگی دارم که به این شهرستان به صورت ویژه نگاه شود و با تمام توان هم کمک می کنم اما اگر شما مجوز نداشته باشید، ما نمی توانیم به شما کمکی بکنیم. ممنوع است. صدور مجوز نقطه ایست که می تواند ارتباط ما را با اینجا محکم کند و حمایت های ما را به این شهر سرازیر سازد. ما به مؤوسسات قرآنی از 20 تا 200 میلیون تومان به بهانه های مختلف کمک می کنیم.

وی اخذ مجوز را بسیار با اهمیت شمرد و اظهار امیدواری کرد: همین اراده و اهتمامی که شما دارید، آینده فوق العاده خوبی در خمینی شهر پیش بینی می کنم. ما به عنوان وزارت ارشاد با تمام توان حمایت خواهیم کرد و مجوزهای شما بزودی تا پایان سال جاری صادر می شود. اگر مؤسسه ای که مجوز دارد، زمین از خودش داشته باشد، نصف هزینه ساخت را ما می پردازیم و تا سقف 60 میلیون تومان بلاعوض کمک می کنیم. یا اگر زمین نداشته باشد، ما تا سقف 20 میلیون تومان کمک رهن می کنیم. تجهیزات هم کمک می کنیم. تسهیلات مخصوص مؤسسات و مراکزیست که مجوز می گیرند. شما باهاش می توانی وام بگیری، مربیانتان بیمه می شوند، معافیت مالی دارد و هزاران عوارض مثبت و خوب دارد.

مؤوسسه تخصصی با گرایش هنرهای قرآنی تاسیس کنید

وی از نداشتن امور هنری قرآنی گلایه کرد و گفت: اگر خمینی شهر بخواهد الگو شود، باید فیلمنامه نویسی قرآنی، نمایشنامه نویسی قرآنی، تآتر قرآنی، هنرهای تجسمی، هنرهای آوایی و نغماتی و امثال آن به وفور در آن وجود داشته باشد. حدود 50 نوع هنر داریم که همه اینها بستر قرآنی دارد. جذابیت این اموز برای جوانان خیلی بیشتر است. اصلاً چندین مؤسسه تخصصی با گرایش هنرهای قرآنی تأسیس کنید. شما بخواهید و از ما درخواست کنید. ما آمادگی داریم دوره های تربیت مربی را برگزار کنیم.

کمک کنید تا نشریات خوبی در شهرستانتان داشته باشید

حجت الاسلام محمدی آمادگی خود را در مورد نشریات قرآنی اعلام کرد و گفت: اگر شما مایل باشید از وزارت ارشاد مجوز بگیرید، ما واسطه و پیگیر می شویم. کمک کنید تا نشریات خوبی در شهرستانتان داشته باشید. اینکه نیروهای قرآنی دور هم جمع شوند و متحدا و متشکّلا کار منسجم انجام دهند، عالی است. نیروهایتان چند برابر می شود. تعامل جهت هم افزایی است. فرقی نمی کند اسمش چه باشد، مهم این است که حتما باید با هم گفتگو کنیم. من با اصل کار مواقفم، با کلمه "اتحادیه" مخالفم. لازم باشد از وزارت ارشاد مجوزی خواهیم گرفت تا در قالب اتحادیه اصلی کشور، در خمینی شهر مستقلا با محدودیت خمینی شهر کار انجام گیرد.

در این جلسه با اصرار نماینده قرار شد این معاونت مبلغ 10 میلیون تومان بابت برگزاری نمایشگاه قرآنی و کرسی تلاوت به خمینی شهر کمک کند. همچنین فعلا به صورت علی السویه برای هر کدام از تشکل های عضو اتحادیه تشکل های قرآنی خمینی شهر کمک هزینه ای به مبلغ 500 هزار تومان در نظر گرفته شود.

به امید کسی ننشینید

در ادامه معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگرچه وظیفه دولت است که از فعالیت های قرآنی حمایت کند اما شما اگر می خواهید حرکات قرآنی به نتیجه برسد، روی کمک های داوطلبانه مردمی نیز حساب باز کنید و با قوت و قدرت ادامه دهید وگرنه ضربه می خورید و بعدا پشیمان خواهید شد.

گفتنی است در این مراسم علی حاج زکی معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان اصفهان، نماینده مردم در مجلس، ستار رجبی و عکافیان معاونان فرماندار، رئیس اداره ورزش و جوانان، سرپرست اداره ارشاد، مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآنی و جمعی از فعالان قرآنی شهرستان نیز شرکت داشتند.

در این مراسم سید مهدی ابطحی؛ سخنگوی اتحادیه تشکل های قرآنی به ارائه گزارش فعالیت های این اتحادیه پرداخت.

نظرات  

 
#2 0 م 27 دی 1391 ساعت 08:05
چه خوب حال باید به خودتکانی داد وحرکتی کرد آیت الله معرفت و.....همه وهمه بزرگداشت .نکوداشت باید قدر داشته ها ودانسته رامغتنم شمرد به امیدروزی پرامیدوروح افزا
نقل قول
 
 
#1 0 رحمت 27 دی 1391 ساعت 00:18
بفرمایید آیت اله معرفت چه اقداماتی برای خمینی شهر انجام دادند؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید