امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 18:09:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دوره "مصاحبه فعال در تاریخ شفاهی" برگزار می گردد

پنجشنبه, 06 تیر 1392 ساعت 12:00 کدخبر :5669
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
دوره 16 ساعته آموزشی مصاحبه فعال در تاریخ شفاهی با استفاده از اساتید مجرب دانشگاه اصفهان در چهار روز 12 و 13 و 18 و 19 تیرماه در سالن مرکز تحقیقات معلمان خمینی شهر از جانب کنگره شهدای خمینی شهر برگزار می گردد.

یکی از مسوولان کنگره شهدا در این باره گفت: معمولا در دوره های مشابه مخصوصا از طرف خواهران استقبال خوب بوده و همکاری ایشان با کنگره قابل ستایش است. در آینده نیز قرارست دوره های تدوین و تألیف کتابهای دفاع مقدس را برگزار کنیم که بعداً به اطلاع همشهریان خواهد رسید.

 

کرمی توضیح داد: در پایان به شرکت کنندگان این دوره مدرک رسمی دانشگاهی اعطا خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند بعد از گذراندن این دوره در صورت تمایل در راستای جمع آوری آثار و اسناد شهدا و خاطرات رزمندگان با کنگره شهدا همکاری نمایند.


نویسنده کتاب "جبهه ذوالفقاریه" گفت: تاکنون حدود 1000 ساعت مصاحبه با رزمندگان و دوستان و خانواده شهدا انجام دادیم که همه این اطلاعات جمع آوری و به صورت مکتوب پیاده و در مرکز اسناد کنگره شهدا نگهداری می گردد. از این اطلاعات نسل آینده استفاده خواهند کرد، ما نیز برخی از آنان را تدوین و بصورت کتاب در اختیار عموم قرار می دهیم مانند کتاب جبهه ذوالفقاریه، دیده بان، واقعه و... که تاکنون منتشر ساخته ایم.

 

وی در پایان تأکید کرد: از تمامی اقشار جامعه با تحصیلات دانشگاهی و از آنها که توان دارند و می توانند در این جهاد فرهنگی کمک کنند، دعوت می کنیم در این دوره ها شرکت نمایند. البته لزومی ندارد شرکت کنندگان حتماً با این کنگره همکاری کنند، می توانند با مجموعه ها و مؤسسات دیگر همکاری داشته باشند.


علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند تا روز دهم تیر به دبیرخانه این کنگره واقع در بلوار آیت ا... اشرفی، جنب درمانگاه قدس مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید