امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 21:22:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سخنان وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان خمینی شهر

سه شنبه, 01 اسفند 1391 ساعت 11:23 کدخبر :5244
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
وزیر آموزش و پرورش که برای حضور در یادواره شهدای دانش آموز به خمینی شهر سفر کرده بود، دیروز صبح قبل از حضور در یادواره، در سینما فرهنگ خمینی شهر در حضور مسوولین و منتخبی از فرهنگیان خمینی شهری و استانی به تبیین طرح تحول بنیادین نظام آموزشی پرداخت.

حاجی بابایی در ابتدای صحبت های خود این نکته را متذکر شد که این روزها در رسانه ها حرف از تحول بنیادین است در آموزش و پرورش است و این روزها واژگان و حرف های متفاوتی گفته می شود. چه نقد کنند چه نقل کنند هر دو برای من یکی است، برای من این مهم است و خواهد بود که آموزش و پرورش را آنگونه که هست نگاه کنند چه نقد کنند و نقل کنند. در تحول بنیادین ما بدنبال آن هستیم که آموزش و پرورش را به شکلی معرفی کنیم که هم نقدش و هم نقلش افتخار آفرین باشد. در تحول بنیادین و نظام 6،3،3 کتاب و کلاس تغییر و به همان اندازه نگاه معلم باید تغییر کند.چرا؟ برای اینکه امروز من وقتی به عنوان یک معلم به آموزش و پرورش آمدم این گونه کتاب و کلاس داری را قبول ندارم.این گونه تعریف از معلم را قبول ندارم.نه اینکه خوب نیستند همه زحمت می کشند، ولی تعاریف و واژگانی که به کار برده می شد نقل و نقدش انتقاد آمیز بود.
حاجی بابایی با اشاره به بحث هوشمند سازی مدارس گفت: جامعه بداند واژه ای به نام هوشمند سازی و فن آوری های جدید وارد کتاب ها و فضای آموزش و پرورش شده است که باید به این سمت حرکت کنیم. من وقتی در جایی صحبت می کنم یا وارد مدرسه ای می شوم، بحث بر سر هوشمند سازی است. این نگاه جدید به آموزش و پرورش است. جامعه پذیرفته مدرسه باید مرکز فن آوری های جدید باشد و اینکه امسال همه مدارس این گونه شده است یا نه بحث دیگری است.
وی افزود: این حرکت عظیم معنا و مفهوم را عوض می کند. این کار یک روز و دو روز نیست و ما داریم ریل گذاری می کنیم. از این به بعد هر قطاری که می خواهد حرکت کند، روی این ریل حرکت کند.
یکی دیگر از نکاتی که وزیر آموزش و پرورش در سخنان خود به آن پرداخت، بحث تغییر جایگاه و تعریف معلم است. وزیر در این مورد گفت: ما استادان، پژوهشگران و فن آوران را معلم می دانیم. بهترین نام برای استاد دانشگاه، معلم است. باید تمام اقدامات به سمتی برود که معلم پژوهشگر شود. اگر شش روز برود سرکلاس کی پژوهش کند؟ یکی از فلسفه های تعطیلی پنج شنبه ها همین بوده است.
حاجی بابایی با اشاره به تفاوت زندگی 40 سال پیش تا زندگی امروز تصریح کرد: یکی دیگر از فلسفه های تعطیلی پنج شنبه ها این است که مدیر ما 400 دانش آموز دارد و هر کدام از آنها مشکلاتی دارند. همه این ها مشاوره خاص می خواهد، مدیر باید بداند گرفتاری های دانش آموز چیست؟ مدیر ما باید اطلاع مشاوره و روانشناسی داشته باشد. چرا به کلاس اضافی رو آورده اید، مگر فرد چشمانش نمی بیند یا نمی فهمد؟ ما باید گره روحی فرد را باز کنیم. معلم دارد حرف می زند فرد یک جای دیگر است.
وزیر آموزش و پرورش در پایان از مشکلات حق التدریسی ها، مشکلات مدیران برای دریافت سرانه، بازنشسته ها و دریافت حقوق و مزایا و.. سخن گفت که تمام این ها با رویکرد تحریم مواجه شد ولی با این حال کسی به آمریکا بله نگفت. گفتنی است در این مراسم عاملیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان، صرامی؛ نماینده مردم خمینی شهر در مجلس و حجت الاسلام رحیمی؛ امام جمعه نیز سخنانی گفتند.
محسن صرامي در این مراسم ضمن اشاره به پرتلاش بودن جامعه آموزش و پرورش گفت: سزاوار نيست كه معلمين ما در كمترين شرايط زندگي خودشان بمانند. وی در ادامه مطالعه طرح تحول بنيادين را پاسخگوي شبهات و سؤالات معلمان دانست و گفت: دغدغه هايي كه ما درباره معيشت معلم داريم، در طرح تحول با صراحت مطرح شده است. درخواست معلمين غيرانتفاعي براي استخدام و مسئله پاداش بازنشستگان از موارد مطرح شده توسط صرامي در مراسم بود.
حاجی بابایی پس از پایان این مراسم به منظور شرکت در یادواره شهدای دانش آموز به مصلای نماز جمعه رفت و در جمع خانواده شهدای دانش آموز و فرهنگی، جانبازان، فرهنگیان و دانش آموزان حضور یافت.
گفتنی است کنگره شهدای دانش آموز و فرهنگی با مجری گری نظام اسلامی و خیر مقدم رییس اداره آموزش و پرورش خمینی شهر همراه بود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#16 0 حق جو 24 فروردین 1392 ساعت 13:20
درسال حماسه سیاسی ودرانتخابات ریاست جمهوری ، مابه کسی رای می دهیم که به مردم امید به زندگی ببخشد . چراکه بی تفاوتی دولتها باعث شده مسن ترها بخاطراینگه مبادا روزی برای امرارمعاش شرمنده فرزندان ویا دیگران شوندنسبت به آینده مضطرب ونگران باشند وجوانان نیز ازبیکاری به آینده بی علاقه ، افسرده ودچار روزمرگی وخمودگی شده باشند . ، پس اولا" برای سرپرستان خانوار حداقل بیمه بازنشستگی و بیمه خدمات درمانی سهم دولت درنظر گرفته وبه حساب تامین اجتماعی واریزنماید وسهم افراد اختیاری باشد . دوما" برای جوانان بیکارمقرری ماهیانه درنظر بگیرد . متاسفانه نمایندگان مجلس هم تاکنون هیچگونه اقدامی نکرده اند . به عبارتی مانند ملی شدن نفت وگازومنابع طبیعی، منابع انسانی یعنی آحادجامعه نیزملی اعلام بکند. زیرا آرامش حق ما ست. لطفا" جهت ادای دین به جامعه امروزی وآیندگان ،اطلاع رسانی کرده وبادیگران درمیان بگذارید.
نقل قول
 
 
#15 +1 بهار 20 فروردین 1392 ساعت 15:27
حاج بابایی پانزدهم فروردین ماه رسما اعلام کرد که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است و مشخص شد که سفر ایشان به شهرستان های مختلف یک سفر تبلیغاتی است که هزینه آن از جیب و بودجه ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها پرداخت میشود .اینقدر نگویید برای اولین بار وزیر به خمینی شهر آمد وزیران قبلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نبودند
نقل قول
 
 
#14 +1 میرداماد 13 اسفند 1391 ساعت 14:50
نماینده در شورای آموزش و پرورش گفته بود بی کفایتی وزیر بر ما روشن شده است و در این جلسه گفت حاجی بابایی از بهترین و باتجربه ترین وزیران اموزش و پرورش بوده است .این دوگانگی در گفتار توجیه پذیر نیست
نقل قول
 
 
#13 +1 مش غلام 06 اسفند 1391 ساعت 16:07
تا کی میخواید ازخون شهدا سوئ استفاده کنید...
نقل قول
 
 
#12 +9 یه فرهنگی حاضردرجلسه 04 اسفند 1391 ساعت 18:49
iهیچ سودی نداشت جز سردرد برای حاضرین
نقل قول
 
 
#11 +9 یه فرهنگی حاضردرجلسه 04 اسفند 1391 ساعت 18:47
فقط برای تبلیغات آمده بودند.من خودم در جلسه حضورداشتم.فقط هندونه لابغل هم می گذاشتند.هزینه مالی سنگینی بابت این کار انجام شدولی به شان معلم وفرهنگی بانوع پذیرائیشان زیر سوال رفت.مثل گداها یک تکه کیک ویه ساندیس اونم خودت بردار بدون بسته بندی.یعنی هزینه یه ظرف یک با رمصرف یا پلاستیک را نداشتند برای فرهنگی شهرستان بکنند.اما پنج میلیون تومان داشتند به آقای نظام اسلامی برای مجری گری بدهند.اون وقت پشت تریبون دادمی زننداحترام معلم درجامعه بایدبالا برود.
نقل قول
 
 
#10 +6 وزیر 03 اسفند 1391 ساعت 22:41
برو بابا اینا همه در و دکونه.مطمئن باشین این جلسه سود که نداشت هیچ چی همشم ضرر بود .چی می شدهمین اقای وزیر یه مبلغی را هدیه می داد به دانش آموزای بی بضاعت که شب عیدی باید غصه بخورن که دوستاوفامیلاشون کفش ولباس نو دارن ولی اونا نه .
این کارا چیه می کنین خداوکیلی به داد دل مردم برسین که تو صورت جوون 35 ساله نمی شه نگاه کرد از بس که موهاش از نداری وبیچارگی سفید شده یه کلمه نیمشه باهاش حرف زد چون این بی پولی ودربه دری اعصابشا به هم ریخته
نقل قول
 
 
#9 +7 مدنی 03 اسفند 1391 ساعت 21:24
این هم ا ز مدیریت بر اساس ادعا ......غرور باعث شد حتی اسم رییس اداره را هم نیاوردند
نقل قول
 
 
#8 +4 مدنی 03 اسفند 1391 ساعت 21:24
این هم ا ز مدیریت بر اساس ادعا ......غرور باعث شد حتی اسم رییس اداره را هم نیاوردند
نقل قول
 
 
#7 +7 ؟ 03 اسفند 1391 ساعت 07:48
چرا هزینه سفر وزیر باید از جیب شهرداری پرداخت بشه؟ آسفالت کوچه های ما درب و داغونه اون وقت...
نقل قول
 
 
#6 +8 خودتون کردید... 02 اسفند 1391 ساعت 22:36
قابل توجه فرهنگیان عزیز:
این شما ها بودید که پارسال سنگ ... را به سینه می زدید و بیانیه می دادید.....یادتون رفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

خود کرده را تدبیر نیست......
نقل قول
 
 
#5 +4 معلم همين شهر 02 اسفند 1391 ساعت 10:33
واي بر ما كه همه به ما ظلم ميكنند و هيچ گوش شنوايي براي دردمان نيست. ... هم كه تا مي گويي بالاي چشمت ابرو است بدش ميايد و حس انتقادپذيري ندارد. وزير در نجف اباد پاسخگوي سوال مديران بود و حتي براي سرانه مدارس گفت كه اگر اب و برق مدرسه تان قطع شد؛ در مدرسه را قفل بزنيد و برويد. در حالي كه وزير در خميني شهر حتي پاسخگوي سولات خبرنگاران هم نشد و تند سوار ماشينش شد و رفت. ...اين ان وعده ايي بود كه دادي . از همان شهدا خجالت بكشيد كه برايشان كنگره گذاشتيد. اگر اهي از دل كادر اداري آموزش و پرورش در اثر ندادن 7 ماه اضافه كاريش برآمد كه زندگي ات آتش مي گيرد
نقل قول
 
 
#4 +11 معلم دلشکسته 01 اسفند 1391 ساعت 23:58
این سیاست تبلیغاتی وزیر است که همه شهرهای ایران میرود و با پول ادارات تبلیغات انتخابات میکند و گزارش کار میدهد .همه شهرها رفته بعدشما نوشتیدبه دعوت نماینده به خمینی شهر آمده است . این چه منتی است بر سر فرهنگیان . آمدند به فرهنگیان توهین کردند و اعضا صنف را به جلسه راه ندادند . حضرت محمد ص پیامبر خدا بود و هرکس به راحتی میتوانست با او صحبت کند حضرت علی خود با مردم نشست و برخاست داشت . برای دیدن وزیر کارت ورود به جلسه نیاز داشت .
نقل قول
 
 
#3 +10 جعفری 01 اسفند 1391 ساعت 23:53
چرا نگذاشتند رییس اداره آقای شجاعی خیر مقدم بگوید و سخنرانی کند ؟ مدیر کل از رییس اداره تشکر نکرد .بازتاب این جلسه چه بود؟ سخنرانی های وزیر که روی سایتها پر است میرویم میخوانیم . کنگره شهدا هم که بازتابی برای دانش آموزان نداشت .فقط میلیون ها تومان هزینه کردند در حالی که دانش آموزان بی بضاعت شب عید لباس و کفش نو ندارند .واقعا باید گریه کرد که چرا اینگونه ریخت و پاش میکنند مجری اگر از بین فرهنگیان انتخاب میشد چه اشکال داشت که نخواهیم هزینه مجری هم بدهیم .کلاس ها تعطیل شد بروند سخنرانی وزیر را گوش دهند و دریغ از یک ریال کمک نقدی به مدارس
نقل قول
 
 
#2 +11 فرهنگی شهر 01 اسفند 1391 ساعت 23:46
به شعور فرهنگیان خمینی شهر توهین شد . برای دیدار وزیر پاسپورت لازم بود . وزیر فقط سخنرانی کردو کسی حق سوال نداشت . آقای صرامی این جلسه یک جلسه تبلیغاتی برای انتخابات بود وزیر عملکرد دولت را گفت و رفت هزینه جلسه را هم آموزش و پرورش خمینی شهر داد . از فرصت میخواهیم سکوت نکند . به مدیران مدارس گفته اند فرصت را تو دفتر مدرسه جمع کنید .اما شما فرهنگیان از فردا هر کدام با یک روزنامه فرصت وارد مدرسه شوید .ای کاش فرصت سخنرانی وزیر را نوشته .نقد ما را هم انعکاس میداد .استفاده این جلسه چه بود؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید