امروزسه شنبه, 26 شهريور 1398-- Tuesday Sep 17 2019

ساعت 23:29:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

سوگواره ادبی هنری مقام صبر
به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر برگزار شد:

سوگواره ادبی هنری مقام صبر

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 11:46 کدخبر :11626
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : پریسا راد

در آستانه سالروز اربعین حسینی سومین سوگواره ادبی هنری مقام صبر با حضور شاعران و هنرمندان و جمعی از مسوولین شهرستان در 10 آبان ماه سالن بصیرت شهرداری برگزارشد.
به گزارش خبرنگار فرصت، این برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی ایران شروع شد و با اجرای چند قطعه ادامه یافت.
در این سوگواره شاعران آیینی شهرستان و شاعران میهمان استانی به شعرخوانی پرداختند.


شهردار حاج حیدری در بخشی از برنامه طی بیاناتی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اربعین حسینی خطاب به هنرمندان و شاعران شهر گفت: شهر ما به شما احتیاج دارد و نیاز است که شما وارد عرصه های فرهنگی شهر شوید. با توجه به شرایط شهر حضور شما می تواند در ارتقا سطح فرهنگ عمومی تاثیرگذار باشد. وی در ادامه افزود: تلاش ما بر این است که بسترها را برای شما فراهم سازیم. حاج حیدری با اشاره به فعالیت کیمسیون فرهنگی شورای شهر و تلاش آقای لطفی به عنوان ریاست این کمیسیون از همه هنرمندان و شاعران شهر دعوت به همکاری نمود.


همچنین به کیفیت و محتوای هنری و فرهنگی این برنامه اشاره نمود و گفت: ما با برگزاری این گونه برنامه ها درسطح شهر می توانیم از به انحراف کشیده شدن جوانان جلوگیری کنیم. شهردار در پایان نوید داد: در آینده نزدیک از شاعران و هنرمندان شهر دعوت خواهد شد و امکانات شهر در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا بتوانیم برای ساختن شهری آباد و با فرهنگ دست به دست یکدیگر دهیم.


همچنین در بخشی از برنامه نمایش «نذری» کاری ازگروه چهرک به نویسندگی مصطفی جعفری خوزانی وکارگردانی علیرضا آقائی وبازیگری سبحان حاجی هاشمی و پدرام پورپرورش اجرا شد. دکورصحنه این برنامه کاری از سید ابوالفضل مرتضوی، رضالک وآقای هارونی از اعضای اعضای گروه چهرک بود.
علیرضا آقایی در مورد این نمایش به خبرنگار فرصت گفت: در این نمایش جوانی سیاهپوش نذر می کند به عزادارن خدمت کند تا قسمت او بشود وبه زیارت امام حسین برود، در حین تقسیم نذورات ، پسر بچه ای یتیمی که شغلش جمع آوری پسماند است برای دریافت نذری می آید، او چند بسته نذری می خواهد، مرد جوان از کوره در رفته سیلی به صورت پسر می زند، این آغاز منازعه هر دو است. جوان عصبی شده می گوید برو بگو عمویت بیاید تا پنجه در پنجه او بیاندازم. پسر می گوید نمی توانی چراکه عموی من دست ندارد او دستهای خود را داده و یک جفت بال گرفته است .


متوجه می شویم عموی او حضرت عباس(ع) است که به خوابش می آید. جوان نیز متحول و شرمنده می شود.
همچنین در کنار برنامه نمایشگاه عکسی از آثارعکاسان شهر با موضوع عاشورا و محرم برگزار شده بود که در پایان برنامه از شاعران و عکاسان این مجموعه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
گفتیست اجرای این برنامه برعهدی نسیم روشنمهر و اجرای پیانو با هنرمندی حجت اعلائی از هنرمندان شهر بود.

 

عکس های این آیین در بخش گزارش تصویری سایت قابل مشاهده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید