امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:49:15

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

بي مهري رسانه اي درباره خميني شهر توسط دانشگاه علو پزشكي اصفهان؛

يك اقدام مثبت اهالي خميني شهر به نام اصفهان مصادره شد

چهارشنبه, 01 تیر 1390 ساعت 12:08 کدخبر :1624
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

فرصت آنلاين: اين روزها وقتي نام خميني شهر را در گوگل يا هر سايت جستجوگر ديگري سرچ كنيد، هزاران خبر خواهيد يافت كه محورش ماجراي تجاوز اخير است؛ تجاوزي كه خبرش بارها و بارها در همه رسانه ها با ذكر و تأكيد بر نام خميني شهر تكرار شد بگونه اي كه انگار در اين شهرستان غير از يك واقعه تجاوز گروهي هيچ خبري يافت نمي شود.

اما اينگونه نيست. خميني شهر افتخارات فراواني دارد كه سالهاست مثل ديگر مسائل شهرستان دچار بي مهري رسانه اي شده است و تنها در يكي دو سال اخير بطور ويژه و در قالب رسانه محلي خميني شهر – فرصت – بدانها پرداخته شده است.

روز گذشته نمونه ديگري از اين بي مهري ها آشكار شد تا مشخص شود كه اكنون ديگر لازم است نخبگان و فعالان شهرستان يك نهضت وبلاگي فراگير به راه انداخته و همچنين رسانه محلي خود يعني فرصت و فرصت آنلاين را حمايت و همراهي محتوايي كنند تا اين بي مهري رسانه اي تا حدودي جبران شود.

اوائل هفته جاري سايت سده (sede.ir) خبري منتشر كرد مبني بر اهداي اعضاي بدن يك بيمار مرگ مغري شده خميني شهري به چند نيازمند. به نوشته سايت سده، اعضاي بدن «عالیه قصری» دختر خمینی شهری که بر اثر سانحه اسفناک رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش، به نیازمندان اهدا شدند. قصري در روز 15 خرداد که همراه با همسر خود در راه بازگشت از شمال به خمینی‌شهر بوده بر اثر سانحه ی رانندگی به مرگ مغزی دچار می گردد. پس از گذشت چندین روز خانواده صبور و داغ دار او ، رضایت به اهداء عضو می دهند و یک کلیه خانم قصری به یک پسر 8 ساله و یک کلیه دیگرش به یک زن 32 ساله پیوند و کبدش به شیراز انتقال داده شده است.

این خبر در فرصت آنلاین منتشر شد و بازتاب فراوانی یافت و نشان داد در هیاهوی سیاه نمایی چهره خمینی شهر، نمایاندن چهره واقعی مردم شریف این دیار چه تاثیر بالایی خواهد شد.

اما واقعه تأسف آور اينكه روز گذشته (سه شنبه 31 خردادماه) خبرگزاري ايرنا از اهداي اعضاي يك مبتلا به مرگ مغزي در [اصفهان] به سه بيمار نيازمند خبر داد. در خبر شماره 30441995 خبرگزاري جمهوري اسلامي آمده است:

" اصفهان- روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اعلام كرد: اعضاي يك زن كه بر اثر تصادف رانندگي دچار مرگ مغزي شده بود،‌ به سه بيمار نيازمند پيوند زده شد. به گزارش ايرنا، اين روابط عمومي روز سه‌شنبه در گزارشي افزود: پس از تاييد مرگ مغزي مرحومه 'عاليه قصري' 24ساله و رضايت خانواده اش، دو كليه و كبد او به بيماران نيازمند اهدا و به آنها حيات دوباره بخشيد.  بر اساس اين گزارش، در اعمال جراحي در مركز آموزشي درماني الزهرا (‌س) اصفهان، دو كليه آن مرحومه به يك دختر هفت ساله و يك زن 32 ساله پيوند زنده شد و كبد وي نيز پس از انتقال به بيمارستان نمازي شيراز، به يك خانم 30ساله اهدا شد. از ابتداي سال جاري تاكنون اعضاي 10 بيمار مرگ مغزي در اصفهان به بيماران نيازمند پيوند زده شده است."

همانگونه كه مشخص است هيچ نامي از خميني شهر در ميان نيست و خبر بگونه اي تنظيم شده كه مخاطب تصور كند فرد اهداكننده اهل اصفهان بوده است. البته قاعدتاً در اين ميان ايرادي متوجه ايرنا نيست و مسئولان روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان كه يقيناً از محتويات پرونده مرحوم قصري مي دانند وي اهل خميني شهر بوده بايد پاسخ دهند كه چنين نحوه اطلاع رساني به چه نيتي صورت گرفته است؟ آيا آن هنگام كه جنايتي در كار باشد بايد صدها بار نام خميني شهر رسانه اي شود اما اگر خبري مثبت آنهم اهداي عضو در جريان باشد بايد از نام خميني شهر پرهيز نمود؟

البته تعصبات محلي و نژادي امر پسنديده اي نيست و فرصت هم به شدت از آن پرهيز كرده است اما واقعه اي كه مي تواند چهره به شدت تخريب شده شهرستان را ترميم كند چرا بايد به نام جايي ديگر مصادره شود؟

نظرات  

 
#12 0 یا سیدالشهدا 27 خرداد 1393 ساعت 11:02
سلام ، واقعیت اینه که خودمون این بی احترامی ها را میخواهیم وقتی نظرات و ایده های بسیاری به مسئولین داده میشه و آنها فقط نگاه میکنن و حوصله اجرای آن را ندارن همین میشه همه کارها شد نمادین چند تا کار کاربردی که فایده داشته باشه انجام دادیم، چقدر جوانان را در مسائل شهری وارد کردیم و از نظرات آنها بهره گرفته ایم اگر هم حرفی زدند با آنها برخورد شده که تو چه کاره هستی که نظر می دهی ، این جوان باهوش ایرانی هست که اگر بهش بها بدید به دست خود جوانهای خمینی شهر ، خمینی شهر آباد میشه، چقدر جوان خمینی شهری با رتبه های عالی دانشگاهی، نخبگان کشوری، جهانی و ... داریم اما آیا ازشون دعوت کردید؟ آیا مجمعی تشکیل دادید؟ اصلا آیا می دونید اسمشون چی هست؟ اونوقت دنبال خمینی شهری های پایتخت نشین رفتیم!!!!! جوانهای با استعداد خود خمینی شهر را سرو سامان دادید و ازشون استفاده کردید که حالا دنبال خمینی شهری های ساکن تهران می گردید با این مسافت، چرا بها به جوانها نمیدید؟ چرا دعوت به همکاریشون نمیکنید؟ لطفا نظر را در دید عموم مردم قرار دهید تا قضاوت کنن و نظر بدهند.
نقل قول
 
 
#11 0 بهجت 06 تیر 1390 ساعت 22:08
نمیدونم چرا هرجا اسم خمینی شهر میاد انگار فقط ازش بدی می دونن. واقعا کی و کجا از خوبی هاش صحبت میکنه؟
البته خود مردم هم مقصر هستن. نه همه. بیشتر اونهایی که با رفتارهای غلطشون دارن یه شهر و چندهزار نفر آدم با فرهنگ بالا رو زیر سوال می برن!
بالاخره دیگه! انگار فقط میخوان ما رو با بدی معرفی کنن ولی خوبی ها میره واسه دیگران!
نقل قول
 
 
#10 0 جوان ایرانی 06 تیر 1390 ساعت 20:31
با سلام و خسته نباشید به مدیران سایت لازم به ذکر است که بگویم و بدانید تمام شهر هایی که بسیار مذهبی هستند و در روزهای عزاداری شهرمان سیاه سیاه میشه نباید توقع بیش از این داشته باشیم
نقل قول
 
 
#9 0 رسول 06 تیر 1390 ساعت 18:48
سلام خدمت همه
دادن اعضای بدن عالیه به دیگران فرست تفکر را برای همه زنده کرد که چرا ما این اتفاق را پلی نکنیم برای از بین بردن کاستی ها و سستی های خودمان شما ها که می خواهید این کار خانواده قصری را سیاسی کنید و با گفتن حرف چپاول و دزدی و سوء استفاده لکه های خودماتان را پاک کنید چرا باید اتفاق بیفتد تا جنبشی رخ دهد اقای که در مجلس بعد ازیک هفته که اتفاق باغ در خمینی شهر رخ داد تکانی خوردی و امدی ازشهر دفاع کنی تازه دفاعی که بین شهر وندان خمینی شهر و اطراف تفرقه انداخت من نمیدانم چرا اول رادیو بی بی سی بعد شبکه های ماهواره و بعد اخبار استان و بعد شبکه سراسری و در اخر شما بودید که لب گشودید تا ان لحظه کجا بودید .....و در اخر عالیه عضو اهدا کرد برای حس همدردی که در وجودش بود نه برای منم کردن شاید ابروی یک شهر به شهدا و این کارها بستگی دارد و ما خبر نداریم عضت و شرف شهدا را در پیش خدا خراب نکنید که ابروی انها را برای توجیه بیان کنید ما 1 درصد شهدای کشور را داریم و 10 درصد شهدای استان را افتخار هم میکنیم که حسینه ایران هستیم اما بدانید تفرقه حیله شیطان است شما اگر به دونبال مصادره هستید بدانید که نیم درصد زمین های خمینی شهر را دانشگاه صنعتی گرفته و بالای سرش نوشته اصفهان ولی کار مندانش اکثریت از شهر های اطراف هستند
در ضمن پیام من را هم بگذارید تا مردم قضاوت کنند
نقل قول
 
 
#8 0 ناهید 04 تیر 1390 ساعت 16:58
بهتره شما در نشریه تون که اکثر میخونند این خبر را انعکاس دهید یا نمایندگی خبر خمینی شهر مصاحبه ای با خانوادش بکنند و بفرستند استان که پخش سود و شما هم با تیتر درشت صفحه اول از اینم خانواده تشکر کنید
نقل قول
 
 
#7 0 احمد 03 تیر 1390 ساعت 17:27
باسلام.آقای علی کاظمی قاری ممتاز کشوری درهرجای کشور حتی درنزد مقام معظم رهبری به نام یک نوجوان اصفهانی معرفی شده اند .کافیسیت نام وی رادر سایت های جستجو کنیید.
نقل قول
 
 
#6 0 مهدی شفیعی 02 تیر 1390 ساعت 21:24
بابا بخدا دیگه خمینی شهر خمینی شهر سابق نمیشه مثل یک پارچه سفیدکه لکه افتاد وقتی هم شسته بشه اخرش اثرش هست!!!!!!!!!وای نم واقعا تاسف انگیزه
نقل قول
 
 
#5 0 آقای ایکس 02 تیر 1390 ساعت 16:25
مطمئن باشد عمداً اسمی از خمینی شهر نیوردند
نقل قول
 
 
#4 0 یکی مثل همه 02 تیر 1390 ساعت 14:14
با سلام
باور کنید که میخواند تو سرمون بزنند واسه هر دلیلی که هست . به روشنی قابل حس و دیدین که نمس خواند خمینی شهر با حرفها و حرکات مثبت ببینند. این یک جنگ است که ما کوتاه بیاییم باید حالا جالا سواری بدبم . تو این شهر کلی اتفاق خوب رخ میده ولی کسی متوحه نمیشه چون کسی منتشر نمیکنه . همه با هم در راستای سربلندی شهرمان به پا خیزید.
نقل قول
 
 
#3 0 کارفرما 02 تیر 1390 ساعت 09:10
این هم از الطاف خفیفه اصفهانی هاست
نقل قول
 
 
#2 0 یکئ شهروند 01 تیر 1390 ساعت 16:23
با سلام.متاسفانه ازاین دست کارها در رسانه ها زیاد می کنند.آقای علی کاظمی همشهری عزیزمان درحال حاضر بهترین قاری قرآن نوجوان کشور می باشد در سال گذشته هم در محضر رهبر انقلاب در حضور قاریان ممتاز بین المللی قرآن تلاوت کردند.اما در همه جا وی را اصفهانی معرفی نمودند .حتی در برنامه زنده رود.کافی است نام ایشان را در اینرنت جستجو کنیید.
نقل قول
 
 
#1 0 غزا 01 تیر 1390 ساعت 13:54
سلام
زیبا بود و غمناک
هر چه اندیشیدم چیزی جز حمایت از طریق یک نظر به ذهنم نرسید
این نظر را گذاشتم را نه به عنوان نویسنده سایت خمینی شهر که به عنوان یک ایرانی بگویم بد نیست منصف باشیم
غارت و چپاول داشته های دیگران ، ارزشی محسوب نمی شود که اگر اینطور بود انگلیسی ها ارزشمندترین ها بودند!
تا وقتی خواهران و برادران مسئول اصفهانی اموال بلوکه شده شهرمان (مانند سالها مالیات سنگبری ها) را بازنگردانند، تا وقتی جوانهای شهر به جای پارک های سالم مجبور باشند در باغ ها تفریح کنند، نباید منتظر اتمام این ماجرا ها بود و آخر دودش به چشم خودشان می رود.
درد دل زیادست و مجال کم
فقط عرض کنم پولی که در خمینی شهر بیمارستان و پارک و فرهنگسرا و دانشگاه نشود باید در اصفهان خرج شود تا از تخریب جهانی چهره اش جلوگیری شود
ضربه به خمینی شهر ضربه به اصفهان است پس با این مردمان شریف اینچنین رفتار نکنید
مسئولان فراموش نکنند خمینی شهر یک پسوند دارد و آن هم اصفهان است
خمینی شهر اصفهان
پس بخاطر آبروی خودتان هم که شده آبرو داری کنید

می شد م پ و ر س و ..... الان مانند خیلی از دیگر خمینی شهری ها استاد دانشگاه و متخصص و ... باشند قطعا اگر نشدند یکی از عواملش فقر فرهنگی - مالی شهر در اثر محاصر شهر توسط مسئولان اصفهانی است

من به عنوان نویسنده سایت خمینی شهر (سده) آمادگی خود را جهت اعاده حیثیت اعلام می کنم
یا حق
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید