امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:21:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امروز همه ما مامور به استقامت و ایستادگی هستیم

چهارشنبه, 27 دی 1391 ساعت 13:38 کدخبر :5053
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در یک محفل انس با قرآن در خمینی شهر گفت: نسل جوان حاضر کسانی هستند که نه دوران انقلاب اسلامی و نه دوران جنگ تحمیلی را درک کرده اند اما لاجرم حامل این مواریث هستند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سید جواد پورحسینی در حضور مربیان و معاونان پرورشی و مربیان فعال قرآنی خمینی شهر افزود: ما با نسلی مواجهیم که به تعبیر مقام معظم رهبری اگر از نسل اول انقلاب بهتر نباشند، کمتر نیستند. نسلی بسیار خوب و فعال و البته پرسشگر که طبیعتا سؤالاتی برایشان مطرح می شود و مهم تر از سؤالات نحوه پاسخ دهی به آنان است و اینجاست که نقش معلمان مخصوصا مربیان پرورشی مشخص می شود.

وی ادامه داد: یکی از سؤالات این است که چرا ما در انقلاب اسلامی بر برخی ارزش ها اصرار می کنیم؟ برای پاسخ می توان گفت در قرآن کریم می بینیم که خداوند برای اداره امور هستی سنت ها و قوانینی وضع کرده است. یکی از این سنت ها که البته لم یتغیّر هم هست، این است که اگر کسی دین خدا را یاری کند، قطعا وعده های خدا در مورد او محقق می شود. او یاری خواهد شد حتی اگر تنها شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی گفت: در سال های محاصره شعب ابیطالب، پیامبر اسلام(ص) در تحریم و فشار بود ولی چون برای یاری دین خدا بود، سنت الهی درموردش محقق گردید و چند سال بعد گشایش هایی در زندگی او حاصل گردید. ملت ایران نیز در سال های قبل و بعد از انقلاب بارها و بارها این موضوع را تجربه کرده است. یکی از آن موارد دفاع مقدس بود که همه دنیا یک طرف بودند و ملت ایران طرف دیگر.

پورحسینی افزود: امروز نیز در این مقطع همه ما مامور به استقامت و ایستادگی هستیم و اگر در این کار مداومت کردیم، قطعا نصرت الهی شامل ما می شود. این یک پاسخ به نسل جوان است که با الهام از آیات قرآن و حدیث بیان می شود.

لازم به ذکر است در محفل انس با قرآن ویژه مربیان و معاونان پرورشی و مربیان فعال قرآنی شهرستان خمینی شهر که در هنرستان کار و دانش وحید اصغرآباد برگزار شد، قاری خردسال شهرستان "مهدی شیروی" و همچنین قاری بین المللی دکتر مسعود نیکدستی به تلاوت قرآن پرداختند و در ادامه رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان ضمن خیرمقدم به حضار چند آیه نیز تلاوت نمود. اجرای تواشیح دانش آموزان از مؤوسسه ثامن الائمه، برگزاری مسابقه و تذکرات معاون پرورشی اداره از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نظرات  

 
#8 0 مربی پرورشی 30 دی 1391 ساعت 21:21
من هم به عنوان یک مربی پرورشی با نظرات همکارانم موافقم که وضعیت امور پرورشی مدارس مطلوب نیست و در این زمینه اگر هزینه ای هم میشود بیشتر جنبه تبلیغات دارد .تربیت مقدم بر تعلیم و آموزش است و متأسفانه به آن بهایی داده نمی شود . قصد تخریب ندارم حقیقت را باید گفت قبول ندارید به مدارس رجوع کنید و از نزدیک ببینید چه به سر پرورش و تربیت آمده است .نماز جماعت اگر در مدرسه ای اجراشود باید اجبار باشد وگرنه شرکت کننده ندارد .دبیران که نسبت به فعالیت پرورشی بی انگیزه و متنفرند .
نقل قول
 
 
#7 0 معلم 30 دی 1391 ساعت 11:01
تو این مراسم عکاس نشریه کلی عکس می گرفت. اقلاً یکی اش را می گذاشتید اول خبر.
نقل قول
 
 
#6 0 مربی دل سوز 28 دی 1391 ساعت 09:46
کیفت و کمیت برنامه های پرورشی مدارس افت شدیدی کرده است جشنواره ها و مسابقات و جلسات جدی گرفته نمی شود ارزیابی فعالیت های پرورشی جدی گرفته نمی شود از فعالیت کتابخانه ها و فرهنگی هنری وکتابخانه های کلاسی ارزیابی نشده است دوغ و دوشاب یکی است برنامه ها سوری شده است جوایز مسابقات سالهای گذشته هنوز داده نشده است در جلسات فقط موضه می کنند (این برنامه ها الا ماشااله در شبکه های صدا و سیما پخش می شود) و وقت این همه مربی که بایستی به دانش آموزان توجه کنند می گیرند بی هدف وبدون فعالیتهای تخصصی و تکراری!!! اکثر مربیان تخصص لازم را برای فعالیت ندارند معاون محترم نیز بایستی به عنوان معاون جلسات مدیریت معرفی شوند تا معاون پرورشی!! وضعیت کانون ها هسته مشاوره تربیت بدنی فرهنگی هنری و....مطلوب نیست احتیاج به تغییر و تحول دارد فقط شعار ما نماز و حجاب و.. نباشد با زبان هنر بهتر میتوانیم مفاهیم دینی را به نسل جوان منعکس کنیم
نقل قول
 
 
#5 +2 بی نام 28 دی 1391 ساعت 09:31
نقل قول دبیر پرورشی:
آقای پور حسینی پیامبر و مسلمانان صدر اسلام در شعب ابیطالب سه سال سختی کشیدند . ملت ما انقلاب را دوست دارند و سختی های آن را تحمل کردند که به رفاه برسند . شعب ابطالب انقلاب کی به پایان میرسد . دوران جنگ و آغاز انقلاب شعب ابطالب بود .بی تدبیری بعضی مسوولین را اینگونه توجیه نکنید . ضمنا چرا جلسات همیشه حالت سخنرانی دارد یکبار هم جلسه پرسش و پاسخ بگذارید

شعب ابوطالب 3 سال بود! من از بچگی که یادم می اید تو شعب ابوطالب بودم!
ما کی را ببینیم شعب ابوطالب نمی خواهیم؟
نقل قول
 
 
#4 0 یک کلمه حرف حق 28 دی 1391 ساعت 00:25
آقای عموشاهی معاون پرورشی سابق اداره انصافا خب فعالیت کردند اما در هیچ جلسه ای از ایشان جهت تقدیر و سپاسگزاری دعوت به عمل نیامد منصف باشیم میز و پست و مقام زود گذر است هرچه کنیم به خود کنیم . قبلا رسم بود یک مسوول که مسوولیتش تمام میشد ازش تشکر میشد . آقای عموشاهی بخشدار فعلی واقعا در جایگاه قبلی شان خیلی اقدامات خوبی در جهت امور پرورشی انجام دادند . از خدمات و تلاش ایشان رسما قدردانی نمایید
نقل قول
 
 
#3 +1 معلم 28 دی 1391 ساعت 00:20
وضعیت پرورشی مدارس خوب نیست با این جلسات و تذکرات مشکلی حل نمیشود جز اتلاف وقت و اسراف هزینه .
نقل قول
 
 
#2 +2 فریاد معلم 28 دی 1391 ساعت 00:17
چرا تا آموزش و پرورش یک برنامه دارد انعکاس میدهید و انتقادات را چاپ نمیکنید .این همه نارسایی و بی برنامه گی در امور پرورشی مدارس خمینی شهر هست چرا انعکاس نمیدهید .اکثر مدارس مربی بهداشت و مشاور ندارند . نماز جماعت در بسیاری مدارس برگزار نمیشود . مسوولین اداره به صورت فله ای از مدارس بازدید میکنند و بین مدارس تبعیض قائل میشوند . ر هر برنامه ای در یک مدرسه خاص باشد در ان حضور می یابند اما جای خیلی مدارس را نمیدانند کجاست . 120 نفر از دانش آموزان فنی وحرفه ای تا نیمه دوم آبانماه ثبت نام نشده بودند و بلاتکلیف بودند اما انعکاس ندادید . دانش اموزان قلعه امیریه در ناحیه یک اصفهان درس میخوانند . بعضی مدارس چنان فرسوده است که با یک زلزله یک ریشتری بر سر بچه های مردم فرو میریزد . تنها چند مدرسه خاص در مسابقات فرهنگی هنری شرکت میکنند . دبیران نجف آباد و اصفهان سرویس رفت و آمد ندارند و کارکنان اداره دارند . یک پژو پارس و راننده در اختیار مسوولان است که ایشان را از اصفهان بیاورد و برگرداند و هزینه بنزین موتور خدمتگزار مدرسه که کار اداری میکند باید از جیبش پرداخت شود افسوس که فرصت هم مثل قبل واقع بین نیست . برای یکبار هم که شده این نظر را انعکاس دهید اینقدر بی انصاف نباشید دهها خط تعریف کردید چند خط انتقاد درج کنید .
نقل قول
 
 
#1 -1 دبیر پرورشی 28 دی 1391 ساعت 00:03
آقای پور حسینی پیامبر و مسلمانان صدر اسلام در شعب ابیطالب سه سال سختی کشیدند . ملت ما انقلاب را دوست دارند و سختی های آن را تحمل کردند که به رفاه برسند . شعب ابطالب انقلاب کی به پایان میرسد . دوران جنگ و آغاز انقلاب شعب ابطالب بود .بی تدبیری بعضی مسوولین را اینگونه توجیه نکنید . ضمنا چرا جلسات همیشه حالت سخنرانی دارد یکبار هم جلسه پرسش و پاسخ بگذارید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید