امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 07:57:05

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خمینی شهر؛ چهل سال بعد ...

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 18:35 کدخبر :788
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاحگر

اگه یادتان باشد در اولین شماره سال 1389 یعنی شماره بیستم مطلبی با عنوان «وعده‌های 88» چاپ شده بود که در آن، وعده‌های محقق شده و نشده مسؤولان شهرستان در سال 1388 لیست شده بود. مطلبی هم که می‌خوانید، مطلبیست انتقادی در قالب طنز و تخیلی. امیدواریم ان‌شاءا... باعث ترقی و پیشرفت شهرستان شود. بهتر است آن مطلب «وعده‌های 88» را هم بخوانید.

 

 

***
با وجود معماری‌های نوین در سطح کشور هنوز زیرگذر امامزاده سید محمد(ع) به همان شکل بدقواره باقی مانده است. قرار است آقای ادب به خمینی‌شهر سفر کند. مطلبی که می‌خوانید قسمتی از رایزنی‌های مسؤولان شهرستان در برابر این سفر است.
آقای میز: اگه آقای ادب را به زیارت امامزاده سید محمد(ع) ببریم که آبرومون می‌ره. نمی‌گه هر شهری رفتیم اینقدر زیرگذر زیبا و شکیل داشت. خمینی‌شهر فقط یه زیرگذر داره اون هم یَک و یِوَری و قناس‌دار!
آقای مخ: پس اصلاً نمی‌بریم. می‌ریم یه امامزاده دیگه.
آقای میز: نه اصلاً نمی‌شه. ما تو شهرستانمون فقط یه دونه امامزاده درست و درمون داریم. اداره اوقاف فقط همین امامزاده را قبول داره.
آقای فضول: اصلاً اون زمون که زیرگذر را می‌ساختند مسؤولان شهرستان کجا بودند، خواب بودند؟ 40 سال پیش را یادتونه. ما بچه بودیم امام جمعه وقت عجب تیکه‌ای بهشون انداخت.
آقای مسعول: من یه نقشه‌ای کشیده‌ام. فردا بهتون میگم.
فردای آن روز آقاي مسعول و آقای ادب سوار بر خودرو با راننده مخصوص به طرف امامزاده سید محمد(ع) حرکت کردند. پل دانشگاه صنعتی را به سلامتی گذراندند. نزدیکی‌های زیرگذر که رسیدند، مسعول خطاب به آقای ادب می‌گوید: ادب جان! درمورد شعر عامیانه «اتل مَتَل» سؤال دارم، حالا که کسی ما را نمی‌بیند چطوره بازی را انجام دهیم؟ و زوری پاهای ادب را دراز می‌کند و شروع به خواندن شعر می‌کند. آقای ادب اجباراً محکوم به شکست می‌شود. بلافاصله خودروی ویژه وارد زیرگذر می‌شود و به دستور مسعول راننده گاز می‌دهد. تا آقای ادب می‌پرسد اینجا کجاست؟ او را خمیده و شروع می‌کند سیخ‌سیخی کند. تا هنگامی که خودرو از زیرگذر بیرون بیاید و....

 

***
باز رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی‌شهر عوض شد. آقای زرگر رئیس سابق این اداره در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: من نمی‌دانم چرا هر رئیسی که می‌آید باید درگیر دعواهای شخصی و خاله‌زنکی شود. با این کار دیگر نیرویی برای او نمی‌ماند تا به مسائل دانش‌آموزان رسیدگی کند. طبق رویه 40 سال پیش هر مدیر جدیدی که ریاست این اداره را به عهده می‌گیرد، بعد از چند صباحی گیس و گیس‌کشی‌اش با برخی ها شروع می‌شود.
***
جمعیت شهرستان از یک میلیون و پانصد هزار نفر تجاوز کرد. این درحالی است که نیمی از این جمعیت مهاجر می‌باشند. کلاس‌بالاهایشان هم در منظریه و ارغوان ساکن شده‌اند. دکتر پورباقر شهردار خمینی‌شهر گفت: به علت کمبود زمین بین مسؤولان خمینی شهر و کشور دوست و برادرمان «چین» تبانی‌های لازم شده و چند هکتار از آن دیار خریداری شده ولی به علت اینکه قابل انتقال نیست، ترتیبی اتخاذ شده به‌عنوان شعبه‌ای از خمینی‌شهر، برخی همشهریان بدون نیاز به ویزا و پاسپورت در آنجا اقامت ‌جویند و ساکن ‌شوند.

 

***
دانشگاه صنعتی هنوز بدهی‌های خود را پرداخت نکرده است. دکتر پورباقر شهردار خمینی‌شهر اعلام کرد: از سال 1382 تاکنون شهرداری خمینی‌شهر تمام زور خود را زده تا بتواند حق و حقوق خمینی‌شهری‌ها را از «دانشگاه صنعتی» بگیرد. اجداد ما پیگیر بودند اما بهشون گفته بودند اگر پشت گوشتان را دیدید، بدهی‌هایتان پرداخت می‌شود. اخبار حاکی از آن است که انصراف برخی دانشجویان مذهبی که حلال و حرام سرشان می‌شود، از آن دانشگاه ادامه دارد.

 

***
ستاد اهدای عضو و بانک خون شعبه جاده مرگ افتتاح شد. رئیس این ستاد با اعلام این خبر گفت: رانندگانی که قصد اهدای عضو و یا اهدای خون دارند، می‌توانند با تکمیل فرم رضایت در زمان مشخص از جاده دانشگاه صنعتی عبور کنند تا بعد از تصادف ورثه کشته‌شدگان بامبول درنیاورند. رئیس ستاد افزود: با همکاری رانندگان فداکار و ایثارگر ما توانسته‌ایم در 40 سال اخیر کشور عزیزمان را به مرز خودکفایی برسانیم. لازم به ذکر است این ستاد جهت تسهیل در امور تصادفات خونبار احداث شده است.

 

***
متکدیان چینی، هندی، بنگلادشی و مکزیکی وارد خمینی‌شهر شدند. فرمانداری که مسؤول پیگیری این معضلات است، ضمن اعلام این خبر گفت: بیش از 40 سال است که این گدایان مانند کنه به جان ما خمینی‌شهری‌ها افتاده‌اند. این گدایان طی بیانیه‌ای از مردم خواستند که در آستانه چهلمین سال هدفمندی یارانه‌ها همشهریان عواطف انسان‌دوستانه خود را افزایش دهند.

 

***
مهندس خیابانی شهردار منطقه 2 در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص طرح تعریض خیابان شهید صدوقی(ره) گفت: خوشبختانه با همکاری مردم در 40 سال گذشته قسمتی دیگر از این خیابان آزاد گردیده که امیدواریم با همکاری مردم این روند شتاب بگیرد. در همین راستا تعریض خیابان‌های امام خمینی(ره) و شریعتی نیز به صورت نیمه‌کاره مانده است که امید می‌رود مردم با شهرداری همکاری لازم را بکنند.

 

***
مهندس پركار استاندار جدید به شهرستان خمینی‌شهر سفر کرد. بازدید این استاندار در سالگرد سفرهای تاریخی استانداران قبلی اتفاق افتاد. ایشان گفت: خمینی‌شهر با اهدای 2300شهید به انقلاب و اسلام نقش بزرگی در هشت سال دفاع مقدس برعهده داشته و مشکلات آن بسیار بسیار بسیار [تا 41 دفعه تکرار شد] ویژه است و باید مسؤولان توجه ویژه به این شهرستان داشته باشند. مهندس پركار تأکید کرد: به احترام جد بزرگوارم اعلام می‌دارم من هم در قبال تصادفات جاده مرگ هیچ خونی را به عهده نمی‌گیرم لذا از اهالی خمینی‌شهری می‌خواهم به ستاد اهدای عضو و بانک خون مراجعه کنند. در پایان مهندس متفاوت علت 41 دفعه تکرار واژه «بسیار» را رمزی دانست بین استانداران و گفت: هر استاندار یک‌بار این کلمه را به سال قبل اضافه کرد و من هم قاعدتاً باید 41 بار تکرار کنم.

 

***
کاروان‌های عروسی خطرناک‌تر می‌شوند. به گزارش خبرنگار ما از یکی از کاروان‌های عروسی، در این کاروان یک خودروی جنگی همراه با چند نارنجک واقعی تهیه شده، تا در این مراسم استفاده شود و حال ملت را بگیرند.

 

***
به صورت طبیعی خمینی‌شهر به اصفهان ملحق شد. این خبر درحالی روی خبرگزاری‌های معتبر کشوری رفت که هنوز مسؤولان اصفهان و خمینی‌شهر درحال مذاکره هستند که آیا ملحق بکنند یا نه؟!

 

***
بالاخره کلید قفل طرح‌های عمرانی شهر پیدا شد. شهردار خمینی‌شهر دکتر پورباقر یواشکی به خبرنگار ما گفت: آن کلیدی که چهل سال پیش در طرح‌های عمرانی گم شده بود، بالاخره پیدا شده ولی مشکل فعلی آن اینست که کلید لامصَّب زنگ‌زده است و ما باید دنبال کلیدی دیگر بگردیم تا بتوانیم این قفل طلسم شده را باز کنیم. در پایان شهردار تأکید کرد این مطالب را به کسی نگویید. ما هم نمی‌گوییم!

 

***
خمینی‌شهر دیگر در بن‌بست نیست. فرماندار شهرستان خمینی‌شهر با حالت اعتراض و درحالی که زیر پایش علف روییده بود، خطاب به استاندار ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: فرماندار وقت شهرستان، 40 سال پیش گفته بود خمینی‌شهر به بن‌بست رسیده است. بن‌بست راه برگشت دارد ولی اکنون دیگر راه برگشتی هم وجود ندارد. ما خِفت افتاده‌ایم. استاندار نیز در جواب اظهار داشت: همین که ما نگاه ویژه‌ای به خمینی‌شهر داریم، بروید خدا را شکر کنید. وی در توضیح به خبرنگار ما اظهار داشت که نگاه ویژه یعنی از پشت عینک به طرز ویژه‌ای نگریستن!

 

***
سرانجام دومین جلسه شورای فرهنگی شهرستان تشکیل شد. در این جلسه هر کدام از مسؤولان دردنامه‌ای را قرائت کردند و حضار را به گریه انداختند. لازم به ذکر است که نخستین جلسه این شورا 40 سال پیش تشکیل شد آن هم صدقه سری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور وقت!

 

***
صدا و سیمای مرکز اصفهان رسماً بزرگانی مانند آیت‌ا... عبدالجواد جبل‌عاملی، املایی، معرفت، دکتر دینانی، پروفسور میردامادی و... را اصفهانی معرفی کرد. اخبار حاکی از آن است که در جلسه شورای شهر اصفهان تصویب شده خیابان‌ها و کوچه‌هایی در اصفهان به نام این بزرگان احداث شود. درضمن مسؤولان اصفهان شکایت‌نامه تسلیم قوه قضائیه کرده‌اند مبنی بر شکایت از نشریه «فرصت» که چرا این بزرگان را خمینی‌شهری معرفی کرده است؟!

 

***
رکورد تازه‌ای برای سخنرانی در کتاب گینس ثبت شد. این رکورد مربوط به جلسه شورای اداری شهرستان خمینی‌شهر است. این جلسه از ساعت 7 صبح همراه با صبحانه کاری شروع شد و تا ساعت 7 شب ادامه داشت و با صرف شام کاری پایان یافت. جالب اینجا بود که در این جلسه فقط دو نفر از مسؤولان صحبت کردند و حضار هم که حوصله‌شان رفته بود، موفق شدند در پایان یک‌عالمه لاشه مگس را به دفتردار تحویل دهند.

 

***
دانشگاه آزاد به «نتیجه» رسید. سلطان آل‌خلیفه رئیس دانشگاه آزاد واحد خمینی‌شهر اعلام کرد: درمورد مشکلات فرهنگی خمینی‌شهر ما پس از 42 سال به «نتیجه» رسیدیم. ایشان اظهار داشت: 42 سال پیش ما یک غلطی کردیم و قبول کردیم مشکلات این شهر را بررسی کنیم و حالا پس از 42 سال تازه به نتایجی دست یافتیم. البته به این «نتیجه» رسیدیم که تا به‌حال کارهای ما بی‌نتیجه بوده و باید 40 سال دیگر بررسی کنیم!

 

***
صف قاچاقچیانی که به اعدام محکوم شده‌اند، به 90 نفر رسید. این صف که از 40 سال پیش تشکیل شده، هم‌اکنون به 90 نفر رسیده است. يك مقام مسئول اظهار داشت: علت اجرا نشدن حکم تاکنون مواردی ازجمله به‌هم زدن صف توسط مجرمان، نبودن قیف، نبودن قیر، نبودن کبریت و... می‌باشد.

 

***
... و باز هم مراسم جشن مباهله! این مراسم که دارای قدمتی چهل ساله در خمینی‌شهر دارد، امسال هم جهت حفظ حرمت مسجد به شکلی متفاوت و در خارج از مسجد برگزارشد. در این مراسم، حضار در دو صف مقابل هم قرار گرفتند و با سوت داور...!

 

***
مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده خواهد شد. ژیانی مدیرعامل مسکن مهر خمینی‌شهر با اعلام این خبر از متقاضیان خواست کمی بیشتر دندان‌های خود را روی جگر بگذارند تا مرحله نازک‌کاری نیز به پایان برسد. همچنین وی درمورد متقاضیان فوت شده از ورثه ایشان خواست تا با در دست داشتن برگه تأییدیه فوت نسبت به تحویل مسکن مهر اقدام نمایند.

 

***
شهرک برق و الکترونیک و شهرک صنایع غذایی هنوز درحال پیشرفت است. یکی از مسئولان شهرستان در حالی که چهره خود را پوشانده بود در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این خبر گفت: ما 40 سال پیش گفته بودیم که این شهرک‌ها به‌زودی افتتاح می‌شود. حالا هم می‌گوییم به‌زودی افتتاح می‌شود. اگر 40 سال دیگر هم بپرسید باز می‌گوییم به‌زودی افتتاح می‌شود. اصلاً حرف «مرد» یکیست.

 

***
موزه آثار طبیعی و باغات خمینی‌شهر افتتاح شد. در این موزه درختان میوه‌های خمینی‌شهری ازجمله گلابی، سیبری و... به‌صورت خشکیده شده درون اتاقک‌های شیشه‌ای در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. مسؤولان شهرستان از 40 سال پیش احساس کردند باغات خمینی‌شهر در سراشیبی قرار دارد. احداث موزه نیز از همان زمان در بین مسؤولان آغاز شد. گفتنی است که سال گذشته موزه تاریخی بیمارستان منظریه افتتاح شد. در این موزه آدمک‌هایی قرار داده شده که مثلاً معتادند و سالیان پیش در این مکان به عمل سرپایی مشغول بوده‌اند.

نظرات  

 
#10 0 به سده 07 بهمن 1390 ساعت 16:05
ای خدا
اینجا که جای دعوا نیس مثل آدمای درست حسابی بشینین دو کلوم حرف حساب و درست بزنید بحث کنین
نقل قول
 
 
#9 0 محمد مهدی 22 دی 1390 ساعت 13:45
شما 3دهیا نه40 سال 8000 سال دیگم همینی هستین که بودین شمار چه به برنامه 40 ساله(-:
نقل قول
 
 
#8 0 امیریان 03 خرداد 1390 ساعت 18:36
از ... شهر تقاضا داریم دست از سیاسی کاری برداره و ضمن تبعیت از دستورات مقام عظمای ولایت به فکر مردم هم باشد
نقل قول
 
 
#7 0 حسین 21 اردیبهشت 1390 ساعت 09:51
بیا باهم بریم سفر سده سده
منا با خودت ببر سده سده

یه جای تفریحی این سایت نداره کی میخواد این سایت رو غلتک بیفته
چرا جواب نمی دهید لااقل در مورد سوالاتی که مربوط به سایتتون هست
نقل قول
 
 
#6 0 حسین 21 اردیبهشت 1390 ساعت 09:45
این سایت شما اگه بخواد فقط بخواد مثل 2هفته نامه
هر دو هفته یه بار آپ بشه که فایده نداره

چزو هوشکی نو به دادی این فرصت برسو

از باولگان
نقل قول
 
 
#5 0 حسین 14 اردیبهشت 1390 ساعت 11:00
جایی در سایت هست که مجالس مذهبی در شهر را عنوان کند
نقل قول
 
 
#4 0 حسین 14 اردیبهشت 1390 ساعت 10:59
کسی هست به اقای سالمی بگه یک مقدار در مورد مشکلات

شهر صحبت کنه(ندادن عوارض توسط دانشگاه.تصرف نامحدود زمین توسط همین اداره.خیابان نیمه تمام کمربندی....)

شهرونی از سه راه سیدرضا محله باولگان
نقل قول
 
 
#3 0 اصلاح گر 05 اردیبهشت 1390 ساعت 15:51
سلام
کم کم نوبت به آثار باستانی هم می رسه.
نقل قول
 
 
#2 0 آثار باستانی 03 اردیبهشت 1390 ساعت 10:39
آثار باستانی 40 سال بعد خمینی شهر را می نوشتید 1- بیمارستان منظریه 2- مسکن مهر 3 - پل سید محمد 4 --.....
نقل قول
 
 
#1 0 حجت 30 فروردین 1390 ساعت 08:15
خدا كنه ديگه دعواهاي خاله زنكي و گيس و گيس كشي بين مسئولا پيش نياد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید