امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 08:47:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سوء استفاده شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان از واقعه خميني‌شهر + تماس بي بي سي با خبرنگاران محلی

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 11:30 کدخبر :1465
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت أنلاين

شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان از جمله بي بي سي فارسي و راديوفردا و شبكه من و تو  و ديگر شبكه هاي فارسي در روزهاي اخير بطور كم سابقه اي به انتشار خبر و ارائه گزارش و تحليل و ميزگرد اغلب جهت دار درباره ماجراي تجاوز در يكي از باغات پرداخته‌اند.

اين رويكرد در حالي صورت گرفته است كه چنين وقايعي و بدتر از آن معمولا در ديگر نقاط جهان به شدت هر چه تمام تر رخ مي دهد اما اين رسانه ها به اين ميزان به موضوع توجه نشان نمي دهند.

رسانه هاي مزبور كه تلاش مي كنند از هر واقعه ريز و درشت و درست و غلطي عليه نظام اسلامي و وضعيت كشور بهره برداري تبليغاتي نمايند در اين واقعه هم تلاش كردند شرايط داخلي كشور را ناامن جلوه دهند.

در يكي دو روز گذشته، برخي خبرنگاران بي بي سي فارسي با تعدادي از خبرنگاران محلي اصفهان و خميني شهر و از جمله يكي از خبرگزاري هاي اصفهان و نيز خبرنگاران دوهفته نامه فرصت و سايت فرصت آنلاين تماس گرفته و با بيان اينكه بي بي سي فارسي در برنامه اي ويژه قصد پرداختن به اين موضوع را دارد خواستار دريافت اطلاعاتي از اين واقعه بودند و عليرغم تلاشهاي مكرر و تماس از لندن و ارائه شماره جهت تماس خبرنگار و ... موفق به دريافت هيچ نوع اطلاعاتي نشدند و خبرنگاران فرصت آنلاين و خبرگزاري اصفهاني حاضر به گفتگو با خبرنگار بي بي سي نشدند. بي بي سي فارسي نهايتاً برنامه مورد نظر خود را در شامگاه روز دوشنبه 23 خرداد روي آنتن برد و با خبرنگاري ناشناخته بنام سامان محمودي از مبدأ خميني شهر گفتگوي تلفني انجام داد.

شبكه هاي ديگر فارسي زبان هم به همين رويه – البته غيرحرفه اي تر  و روتر از بي بي سي فارسي – عمل كرده و گزارش هاي جهت دار، مخدوش و غيرواقعي از اين ماجرا منتشر نمودند.


اين رسانه انگليسي تلاش فراواني صورت مي دهد تا در قالبي فريبنده و ظاهراً بي طرفانه عمل كند اما نحوه پوشش اخبار مشابه و شديدتر واقعه مذكور در ديگر كشورها توسط اين رسانه دم خروس را آشكار مي كند. چندي پيش وزير خارجه انگليس به بي طرف نبودن بي بي سي اذعان كرد. بي ترديد واقعه اخير جنايتي آشكار است كه دستگاه قضايي با اجراي حكم الهي با آن برخوردي قاطع خواهد كرد و رسانه هاي مذكور نخواهند توانست در دزارمدت از اين واقعه بهره اي ببرند.

در عين حال، تمركز رسانه هاي مذكور بر اين خبر و تلاش براي مشو جلوه دادن اوضاع، هوشياري و تيزبيني مردم انقلابي و شريف خميني شهر را مي طلبد كه مراقب تلاشهاي بدخواهان انقلاب اسلامي باشند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#6 0 سپید 28 خرداد 1390 ساعت 00:35
اخه به بیاناتی ما یک کشور با فرهنگ وبا غیرتی هستیم که مسئولین کنترل کامل دارن و اجازه نمیدن پشه ی بیگانه به ما نیش بزنه چه برسه به خودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟بی چاره ها حق دارن از این خبر شکه بشن.....بدون یه لحظه فکر کردن یک گروه مخفی بیگانه که از زیر ذره بین تیز مسئولین گذشته به باغ حمله کرده......
نقل قول
 
 
#5 0 مهرزاد 25 خرداد 1390 ساعت 15:00
جمله معروفی است که می گوید"وقتی خبررسانی شفاف انجام نشودبازارشایعات داغ می شود.درزمان جنگ به ماآموختندکه خطرشایعه ازخطردشمن بیشتراست.چطوربعضی ازدوستان ازخبرنصف نیمه ای که توسط فرصت انجام شده انتقادمی کنند.واقعااگرفرصت همین اطلاع رسانی هم نمی کرد،خودمن بیشتزازاین دچاردلهره وعذاب روانی می شدم.ازفرصت متشکرم وامیدوارم درخبررسانی موفق ترازپیش فعال باشد.
نقل قول
 
 
#4 0 ایرانی 25 خرداد 1390 ساعت 07:42
عزیز دلم ونویسندهی گرامی این رسم تهیه ی خبر ه مثل ایرانی ها نیستن کهکف دستشون را بو کنند وبر اساس میل ومصلحت خبر اعلام کنن
نقل قول
 
 
#3 0 در عجبم 24 خرداد 1390 ساعت 23:33
این که مسئولان ما به مصاحبه اونها جواب ندادن افتخار نداره. بد هم هست. اگه شما که در جریانین جواب ندین انتظار دارین خبرا با واقعیت و حقیقت پخش بشه؟
سیاست رو بذارین کنار. به فکر آبرومون باشین
نقل قول
 
 
#2 0 مهدي 24 خرداد 1390 ساعت 15:44
اگه واقعا دلسوز انسانيت شده اند از تجاوز هاي فجيع در ارتش آمريكا گزارش تهيه كنن اونها كه اگه پاشون به خاك ميهنمون ميرسيد به پيرزنا هم رحم نمي كردن همونطور كه ناموس مردم عراق وافغانستان و ويتنام و...رادريدند
نقل قول
 
 
#1 0 كريمي 24 خرداد 1390 ساعت 14:38
اقايان روز نامه فرصت با دست خودتان ابروي خميني شهر را برديد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید