امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 01:03:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دیدار معاون فرماندار با اعضاي تحريريه فرصت به مناسبت روز خبرنگار؛

فرصت از نشریات برتر استان است چون بد و خوب مسئولان را با هم می بیند

شنبه, 29 مرداد 1390 ساعت 15:25 کدخبر :2172
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

 

"اينجا محل كنسولگري ايران در مزار شريف است، من محمود صارمي خبرنگار ايرنا هستم، طالبان چند ساعت پيش وارد مزار شريف شدند. مزار شريف به دست طالبان سقوط كرد، عده اي از نيروهاي طالبان در محوطه كنسولگري ايران ديده مي شوند. به من بگوييد چه وظيفه اي..."

 

این متن آخرین خبری است که شهید صارمی از مزار شریف مخابره کرده است. امروز روز 17 مرداد 1390 است. 13 سال قبل شهید صارمی در چنین روزی به دست صالبان در مزار شریف به شهادت رسید و از آن زمان به بعد این روز به نام روز خبرنگار نامگذاری شد. صبح با پیامک، روز خبرنگار را به همکارانم تبریک گفتم. وقتی وارد دفتر نشریه شدم همه با خوشحالی مشغول انجام کار بودند. اولین  کسی که زنگ زد و این روز را تبریک گفت آقای شهبازی مسئول روابط عمومی شهرداری بود و خبر داد که نزدیکی های ظهر نشریه مهمان دارد. حدود ساعت 12 بود که آقای شهبازی به همراه آقای کاظمی طبا معاون سیاسی امنیتی فرماندار، آقای کریمیان  مسئول روابط عمومی فرمانداری که خود از اصحاب رسانه است و آقای راشدفر مشاور جوان فرماندار به دفتر نشریه آمدند.

در ابتدا حميد شهبازی به مهمانان خوش آمد گفت و گزارشی از روند تأسيس فرصت پس از تشکیل شورای سوم و به همت شهردار وقت به مهمانان داد. شهبازی هدف از انتشار نشریه برای شهرستان را حداقل نشان دادن توانمندیها و زیباییها و نيز ضعفا و نارسایی هاي شهرستان دانست. شهبازی در ادامه از چاپ شدن دو پیش شماره حضور و 53 شماره از فرصت به چاپ رسیده و كسب موفقيت هايي نظير برترین دوهفته نامه استان و دريافت 4 جایزه در جشنواره مطبوعات سال گذشته سخن گفت. وي اعلام كرد: مجوز هفته نامه شدن فرصت را هم گرفته ایم که با عزم دوستان این کار هم محقق می شود. شهبازي افزود: با وجود اینکه فرصت از شهرداری است سعی کرده به هیچ عنوان بلندگوی تبلیغاتی دستگاه متبوع خود نباشد مثلاً در مورد شهردار شدن مهندس شرفا به یک تیتر و خبر کوتاه با یک عکس معمولی بسنده شده است. شهبازی تاکید کرد: واقعا نگاهمان این بود که زبان گویای مردم باشیم و فکر میکنم با توجه به فضایی که در شهرستان بوده و این اولین رسانه مکتوب شهرستان است توانستیم حق مطلب را ادا کنیم که البته این هم مرهون حمایتهای همه جانبه مسئولین شهر و تلاشهای شبانه روزی دوستان در هئیت تحریریه فرصت است.

شهبازی اظهار امیدواری کرد شهرستانی که با نام شهیدان، علماء، صنعت سنگ و... در استان شناخته شده است از الان به بعد به نام داشتن نشریه فرصت شناخته شود و بتوانیم با کمک مسئولین و دوستانمان در فرصت شاهد ارتقاء فرهنگ عمومی در شهرستان باشیم. شهبازی خطاب به کاظمی تبار گفت: ما پس از انتشار پنجاه و سومین شماره از نشریه، خودمان را در دام هیچ حزب و بازیهای سیاسی نینداختیم و حتی در اوج انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و حوادث پس از انتخابات هیچ تیتر و خبری را نمی بینید که نشان دهنده این باشد که ما از کسی حمایت کرده ایم علیرغم اینکه از طرف سیاسیون تحت فشار بوده و هستیم. نکته دوم اینکه تمام مطالب نشریه تولیدی است و تمام مطالب را دوستان پس از زحمات فراوان و برنامه ریزی برای تهیه گزارشات، اخبار و ویژه نامه هایی که برای علماي شهرستان یا به مناسبتهای مختلف انجام میدهند، به چاپ می رسد.

صحبتهای آقای شهبازی با یک صلوات به پایان رسید و حالا منتظر بودیم صحبتهای معاون فرماندار را بشنویم. کاظمی طبا پس از تبریک روز خبرنگار به مجموعه نشریه، نشریه فرصت را در بین نشریات استان که تاکنون مطالعه کرده برتر دانست و دلیل آنرا هم این مطلب عنوان کردکه شما خوب و بد مسئولین را با هم می گویید و و این باعث شده در طول این سه سال ظرفیت های خوبی را ایجاد کنید. ظرفیت سازی هزینه و مشکلات خودش را دارد که باید آنرا پرداخت و تدبیر کنید. معاون فرماندار تاکید کرد: ما امروز اینجا آمده ایم که حرف شما را بشنویم.

در ادامه آقای حاجی حیدری از اعضاء هئیت تحریره فرصت، کارکرد رسانه را پر کردن فاصله بین مردم و مسئولین دانست. وی تاکید کرد وقتی رسانه ای نباشد مردم از عملکرد مسئولین خبری ندارند و مسئولین نیز از مشکلات مردم بی اطلاع هستند. وقتی فرصت نبود فعالیتی به  سمع و نظر مردم نمی رسید و مردم فکر می کردند مسئولین کاری انجام نمی دهند چون مشکلات را می دیدند ولی با وجود رسانه فضا واقع بینانه تر شد. فرصت باعث شد مردم مشکلاتشان و مسئولین عملکردشان را به مردم ارائه دهند.

موضوع دیگری که حاج حیدری به آن پرداخت این بود که تصور می شود نگاه فرصت منفی است در حالي كه اين به خاطر مشکلات شهرستان است. این باعث میشود بعضی وقتها تیترها منفی و تلخ شوند در صورتی که مردم با دیدن این تیترها می گویند که حرف دلشان را زده ایم و یک امیدی پیدا می کنند و این امید خیلی مهم است. در این بین رسانه باید صداقت خود را حفظ کند و مسئولین تحمل خودشان را بالا ببرند و این گونه به سمت شهری حرکت کنیم که مردم و مسئولین در کنار همدیگر قرار گیرند.

سید محمد رضا ابطحی يكي از خبرنگاران فرصت هم با تشکر از حضور معاون فرماندار در دفتر دوهفته نامه فرصت پیشنهاد تشکیل یک کمیته فرهنگی واحد در شهرستان را کرد تا بتوان با یک مدیریت و مهندسی فرهنگی متولیان فرهنگی را که متاسفانه پراکنده هستند دور هم جمع کرد.

کریمیان مسئول روابط عمومی فرمانداری هم ضمن تبریک روز خبرنگار، فرصت را از نظر شجاعت و صراحت در بیان مطالب با اینکه از طرف شهرداری حمایت می شود تحسین کرد و افزود: با توجه به کیفیت خبرها و گزارشات که همه تولیدی هستند و مطالبات مردم را درج می کند فرصت جزوه نوادر کشور است. کریمیان اظهار اميدواري کرد با انتشار چند دیگر، مطبوعات شهرستان بتوانند در کنار فرصت رقبای رفیقی باشند. کریمیان یک پیشنهاد هم برای تغییر صفحه آرایی و چاپخانه چاپ فرصت داد که بتوان علاوه برکیفیت برکمیت نشریه نیز افزود. کریمیان در پایان خواستار ارتباط بیشتر روابط عمومی فرمانداری با فرصت شد.

گفتني است معاون فرماندار دست خالی به دفتر نشریه نیامده بود و هدایایی به رسم یاد بود به بچه ها داد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید