امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:20:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مروری بر خاندان سیادت

شنبه, 14 اردیبهشت 1392 ساعت 07:44 کدخبر :5502
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در شهرستان خمینی شهر خاندان سیادت از جمله خانواده هایی است که هم منشا خدمات زیادی بوده و هم فرزندانی به جامعه تحویل داده که ضمن رسیدن به درجات عالی علمی الگوهایی از اخلاق و خدمت و مردم دوستی بوده اند آنچه می خوانید مروری بر زندگی پدر و فرزندان این خانواده است زندگی بزرگ خاندان سید ابوالحسن سیادت و میرحامد حسین فرزند ارشد ایشان جداگانه نگارش یافته است.

سید ابوالحسن سیادت


سیدابوالحسن ملقب به عماد الشریعه از فضلای نامی و متفکر و معتقد به علم و دانش در زمان خویش بودند و سال های در حوزهای علمیه اصفهان مشغول تحصیل بودند ایشان شش فرزند به یادگار گذاشتند که پنج فرزند آن ها پسر و یکی از آن ها دختر بود و هر کدام به مدارج بالای علمی رسیدند

 

حامد حسین

 

 


فرزند ارشد ایشان حامد نام داشت که تحصیلات حوزوی خود را در اصفهان و علوم پزشکی را در فرانسه و سوئیس گذراند. در خارج کشور همسر گزید و از او دختری به نام نسرین پیدا کرد ولی این ازدواج به جدایی انجامید وازدواج مجد د ایشان در ایران با خانمی به نام فاطمه عقیلی بود که از وی دارای سه دختر و یک پسر شد ند که همگی در رشته های مختلف مهندسی تحصیل نمودند و اکنون به اتفاق مادر در خارج به سر می برند و یکی از آن ها از اساتید دانشگاه های پاریس است.
حسین عمری با عزت و پر برکت داشت مدتی لباس روحانی به تن کرد.ا فردی خوش اخلاق و متواضع بود وهمیشه به نیاز مندان کمک می کرد.
در سال 1370وفات یافت وآرامگاه وی در امامزاده سید محمد خمینی شهر قرار دارد.

سید محمدباقر


فرزند دوم سید ابوالحسن سید محمد باقر نام داشت ایشان دردانشگاه تهران در دانشکده پزشکی تحصیلات خود را به اتمام رساند و متخصص اطفال گردید.
سید ممحمد باقر نیز مردی معتقد به اسلام و برگزاری مراسم عزاداری به ویژه در ایام عاشورا بودو این کار را در منزل پدر ا انجام می داد و در آن ایام خود در محل حاضر می شد. هنوز هم هر ساله شب هفتم محرم مراسم عزاداری  در منزل سیادت ها به همت افرادی از خندان برگزار می شود. محمدباقر چهار پسر به نام های امیر "پروفسور" امین "دکتر" مهدی "شغل آزاد" مسعود "دکتر و استاد دانشگاه  دارد که مسعود مرحوم شده و در بهشت زهرا مدفون می باشند" محمدباقر سیادت در خارج دفن شده، اما به دلیل وصیت اوو علاقه اش به خاک وطن مقبره ای در شهر به یاد بود او بنا گردیده است. 

فاطمه سیادت


فرزند سوم خانواده میر ابوالحسن دختر بود که نام فاطمه گرفت و با یکی از اهالی سده به نام حسین میرداماد ازدواج کرد این خانواده دارای دو پسر به نام های حسن و حسام و یک دختر به نام صدیقه شدند. دختر و داماد عماد سیادت در خمینی شهر مدفون می باشند.

 

ناصر سیادت


فررزند چهارم سیادت ناصر نام داشت که ایشان  نیز در دانشکده پزشکی در رشته آزمایشگاهی تحصیل نمودند. همسر ایشان عصمت نام داشت . دو پسر و سه دختر خداوند به آنها عنایت کرد که بلقتیس و جمیله و مریم اسامی دخترهای وی بودند.

 

مجتبی سیادت


مجتبی نامی است که بر فرزند پنجم خانواده گذاشته شد ولی بر خلاف برادرهای برزگتر خود در رشته فنی تحصیل کرد.  سال ها با همسرش مهین تبریزی در اهواز زیست یک پسر ثمره زندگی آنها بود که عباس نامیده شد .ایشان مهندس کامپیوتر خواند و اکنون در خارج کشور به سر می برد. دختران مجتبی زهره و ناهید نام گرفتند.

 

مرتصی سیادت


آخرین فرزند این خانوده مرتضی نامیده شد که تحصیلات خود را با تخصص ویروس شنایسی به پایان رسانید. وی سال ها به تدریس این رشته در دانشکده پزشکی دانشگاه اصفهان مشغول بود. مرتضی مدتی به عنوان مسؤول فنی در آزمایشگاه خیریه مهدیه اصفهان مشغول به کار بود و مدتی را هم ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد نجف آباد را به عهده داشتند. همسر اول ایشان زنی خارجی بودکه بدنبال تصادف جان خود را از دست داد ازوی پسری به نام شهرام به یادگار ماند. وی مدتی بعد با یکی از همکاران خود به نام دکترپسران ازدواج نمود که امیر حسن و زهره فرزندان این خانواده هستند. خانه اجدادی سیادت ها در خیابان هفده شهریور جنب کتابخانه بعثت هنوز به جای مانده و در روزهای شنبه و دوشنبه جلسات قرآن و تفسیر در آن برگزار و در ایام عاشورا و روزهای عزاداری نیز در آن مراسم اجرا می گردد.

 

نظرات  

 
#1 0 مهدی قدوسی 30 آبان 1392 ساعت 16:22
در ضمن فرزند ایشان به نام شهرام در سالهای کودکی در جاده شمال در یک حادثه رانندگی به رحمت خدا رفتند . و فرزندانش دکتر امیر و دکتر زهرا دانا سیادت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول خدمت میباشند .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید