امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 10:15:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

يك گام جهادي ديگر در عرصه رسانه اي شهرستان؛

نخستين رسانه آنلاين خميني شهر افتتاح شد

یکشنبه, 28 فروردین 1390 ساعت 15:28 کدخبر :747
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محسن حیدری فرد

عصر كنوني را عصر ارتباطات ناميده اند؛ ارتباطاتي كه جهان را به قول مارشال مك لوهان – نظريه پرداز علوم ارتباطات – به يك دهكده تبديل كرده است. اين ارتباطات مدرن و فناوري هاي پيشرفته آن، هر روز جلوه اي تازه از خود نشان مي دهند و تعاملات جهاني را تسهيل مي كنند. اين روند پرسرعت گسترش ارتباطات و پيشرفت ابزارهاي ارتباطي، البته در جاي خود اشكالات و تبعات نامناسبي نيز دارند اما در حوزه مدنظر ما در شهرستان، هدف، بهره برداري از ظرفيت بالاي اين ابزارهاي ارتباطي براي توسعه فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و اخلاقي خميني شهر بوده و خواهد بود.

فضاي مجازي اينترنت، يكي از اين ابزارها و ظرفيت هاست كه بهره برداري مناسب از آن، مي تواند كمك شاياني به امر توسعه درست شهرستان نمايد. البته هم اكنون استفاده از اين ابزار به شدت گسترش يافته بطوريكه در زندگي روزمره اغلب مردم نيز ظهور و بروز دارد. پرداخت قبوض بصورت الكترونيكي و با استفاده از اينترنت، ثبت نام كنكورها و ثبت نام در طرح يارانه ها و ... همه و همه اينك از طريق اينترنت در حال انجام است و مي بينيد كه چه حجم عظيمي از اتلاف وقت و كاغذبازي و ... را كم كرده است.
در عرصه رسانه، اين نقش و اثرگذاري به مراتب بيشتر و مهم تر است. هم اينك هر فردي به راحتي و بدون پرداخت كمترين هزينه، مي تواند وبلاگي براي خود ايجاد كرده و نقطه نظرات، عقايد و ديدگاههاي خود را پيرامون هر مسئله اي منتشر كند و در سراسر جهان، هر فردي مي تواند با يك كليك، اين نظرات را بخواند و ببيند.
در اين عرصه اگر هزينه اي مالي هم صورت گيرد، فرد مي تواند براي خود يك سايت اينترنتي تمام عيار راه اندازي كند و هر آنچه را مي خواهد، در معرض ديد همه مردم دنيا قرار دهد.
اين ظرفيت و بستر عظيم، فرصتي است تا بتوان بوسيله آن، شهرستان خميني شهر و مردمش و فرصت ها و امكاناتش و مشاهير و بزرگانش و خلاصه همه زيبايي هايش را به همه مردم در هر جاي اين كشور و فراتر از آن در هر جاي جهان شناساند.
از اين رو بود كه در دومين گام پس از انتشار فرصت بعنوان رسانه اي مكتوب براي خميني شهر، درصدد راه اندازي نخستين رسانه آنلاين شهرستان شديم. در اين مسير، تلاشهاي فراواني صورت گرفت تا اولين رسانه اينترنتي خبري، فرهنگي و اجتماعي شهرستان خميني شهر تحت پوشش دوهفته نامه فرصت راه اندازي شود و اينك، فرصت آنلاين در معرض ديد شماست.
اين رسانه اينترنتي از برخي جهات بر رسانه مكتوب و چاپي برتري هايي دارد اگر چه بيشتر براي كساني كه با فضاي وب سر و كار داشته باشند.
با فرصت آنلاين اولاً مي توان خميني شهر را به هر كس در هر جاي جهان كه باشد شناساند و معرفي نمود. ثانياً با توجه به استفاده مسئولان كشور و استان از خبرگزاري ها و رسانه ها، به راحتي مي توان خبرهاي شهرستان و نيز مشكلات آنرا در معرض ديد آنها قرار داد بدون اينكه نياز به هماهنگي وقت قبلي و ... باشد.  ثالثاً با بهره گيري از فرصت آنلاين، به راحتي مي توان مردم شهرستان را كه اينك بسياري از آنها به اينترنت دسترسي دارند در كوتاه ترين زمان ممكن از مهم ترين خبرهاي شهرستان مطلع ساخت. در بستر زمان، فرصت آنلاين به عنوان مرجع و منبع رسمي خبرهاي خميني شهر شناخته خواهد شد و مي توان اميدوار بود كه در مواقع حساس، رسانه ها و خبرگزاري ها، براي نقل خبرهاي شهرستان بجاي استفاده از سايت ها و وبلاگ هاي بي نام و نشان، از فرصت آنلاين خبرهاي درست را نقل كنند.
وجود اين رسانه خبري اينترنتي، همچون انتشار فرصت گامي رو به جلو در امر توسعه شهرستان خواهد بود و همانگونه كه فرصت موجب شد صداي خميني شهر در استان شنيده شود، اميدواريم فرصت آنلاين با همكاري همه مردم باعث شود كه صداي خميني شهر در كشور هم شنيده شود.
فرصت آنلاين از ابتداي هفته جاري بازگشايي گرديد و از اين پس مخاطبان عزيز مي توانند با مراجعه به آن، از خبرهاي شهرستان در هر روز به سرعت مطلع شوند.
فرصت آنلاين كه توسط جمعي از جوانان متخصص و خوشفكر شهرستان طراحي شده و پشتيباني فني مي شود، بگونه اي طراحي شده است كه به غير از امر اطلاع رساني خبري، داراي ظرفيت ها و امكانات فراوان و بديع ديگري هم هست كه با مراجعه به سايت و مشاهده بخش راهنما، مي توانيد از اين امكانات و ظرفيت ها مطلع شويد.
بطور خلاصه، در خصوص مهم ترين امكانات و ظرفيت هاي فرصت آنلاين مي توان به موارد زير اشاره كرد:
- انتشار خبرهاي مهم شهرستان و استان و كشور بطور روزانه
- امكان مشاهده و دريافت تمامي شماره هاي نشريه فرصت از ابتداي انتشار تاكنون
- امكان ارسال خبر، مقاله و گزارش از سوي شهروندان بصورت آنلاين
- انتشار تصاوير تحولات و خبرهاي شهرستان بطور روزانه
- انتشار تصاوير ارسالي خوانندگان و كاربران از وقايع و خبرها بر روي سايت
- امكان ارسال خبرهاي شهرستان بصورت مداوم به ايميل مخاطبان
- انتشار خبرهاي پشت پرده تحولات شهرستان
- امكان استفاده از فضاي سايت توسط سازمان ها و شركت هاي دولتي و خصوصي و ... جهت تبليغات
- نظرسنجي از مردم شهرستان پيرامون مهم ترين مسائل خميني شهر
و ...

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#4 0 مهدی 25 اردیبهشت 1390 ساعت 20:40
با درود و خسته نباشید.شما موظفید که در آبادانی شهر کوشا باشید
نقل قول
 
 
#3 0 اصلاح گر 06 اردیبهشت 1390 ساعت 15:42
سلام!
آقا میثم! شهرستان ما اینقدر مشکلات و مسائل داره که فکر نکنم نوبت به مسائل کشوری برسه. مسائل کشوری را بگذارید واسه خبرگزاری های کشوری.
نقل قول
 
 
#2 0 ناصر توكلي 05 اردیبهشت 1390 ساعت 11:27
تبريك ميگم.خيلي وقت بود منتظر اين سايت بودم .خدا قوت
نقل قول
 
 
#1 0 میثم 28 فروردین 1390 ساعت 20:01
تبریک می گم سایت از نظر طراحی بسیار شکیل و زیباست و چنانکه از فرصت نیز انتظار داریم کیفیت مطالب هم بی شک خوب خواهد بود اما یک پیشنهاد یک سایت خبری نمی تواند چون یک دو هفته نامه عمل کند و احتیاج به خوراک دارد و یک شهرستان هم نمی تواند این خوراک را در حدی کافی تامین کند لذا پیشنهاد دارم که محدود نشوید و مسائل کشوری و بین المللی را هم انعکاس دهید ضمن این که تحلیل های مناسب، خواندنی و کارآمد را هم فراموش نکنید که یک سایت خبری باید در تحلیل بیش از خبر رسانی قوی باشد چرا که خبر را رسانی را به نحو تام و تمام خبرگزاری ها انجام می دهند اما این سایت ها هستند که وظیفه دارند خبرهای خبرگزاری ها را تحلیل کنند.
موفق و پیروز باشید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید