امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:17:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش

کانون آموزشی تربیتی امام خمینی افتتاح شد

شنبه, 11 آذر 1391 ساعت 09:35 کدخبر :4758
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
کانون آموزشی تربیتی امام خمینی و مدرسه دخترانه ابوریحان افتتاح و استخر مجموعه فرهنگی دوشاخ کلنگ خورد. به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش، کانون امام خمینی واقع در خیابان فرهنگ منظریه با زیربنای 1600 متر مربع و با هزینه 4 میلیارد و 500 میلیون ریال و

مدرسه راهنمایی و دبیرستان دخترانه ابوریحان وازیچه با زیربنای 780 مترمربع و با هزینه 4میلیارد و 600 میلیون ریال آماده بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، معاون وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به اینکه استان اصفهان پیش قدم و الگوی دیگر استان ها در طرح های وزارتخانه است، گفت: نتایج اقدامات استان اصفهان بر روی کل کشور تاثیر گذار است و اگر اصفهان موفق به اجرای طرح شش. سه. سه نمی شد کل کشور برای اجرا با مشکل مواجه بود. مرتضی رییسی افزود: کل اعتبارات سال 84 وزارت آموزش و پرورش 460 میلیون تومان بود در حالی که اعتبار دولتی در 7 سال گذشته در دولت نهم و دهم بیش از 8 هزار میلیارد تومان بوده است. معاون نوسازی و عمرانی وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه بیش از 4 هزار میلیارد تومان برای مقاوم سازی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت، گفت: در زلزله آذربایجان هیچ مدرسه ای تخریب نشد و این نشان دهنده تلاش دولت برای تعمیر و بازسازی مدارس است. معاون نوسازی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: اعتبارات بازسازی و ساخت کلاس ها امسال با صرفه جویی و استفاده از امکانات موجود تامین شد.

در ادامه مدیر کل نوسازی استان با تاکید بر اینکه نسبت به حل مشکلات آموزش و پرورش خمینی شهر علاقه ای ویژه دارد، گفت: در سطح استان از مجموع 4هزار و يكصد كلاس تخريبي تعداد يكصد و 20 كلاس در شهرستان خميني شهر وجود دارد که از این تعداد 43 باب آن بازسازی و نوسازی شده است. وي با اشاره به اينكه بازسازي بزرگترين مدرسه استان به نام مدرسه راهنمایي عماد با تعداد 24 كلاس در خميني شهر در حال اجراست گفت: دو مدرسه جديد 24 كلاسه نیز در شهرك منظريه در حال اجراست كه مدتیست به دلایلی متوقف شده و در آينده نزديك مجددا از سر گرفته می شود. سجاد در ادامه از پایین تر بودن تعداد مدارس تخریبی شهرستان نسبت به میانگین استان ابراز خوشحالی کرد و افزود: میزان مدارس مستحکم خمینی شهر از میانگین مدارس مستحکم استان بالاتر است. مدیر کل نوسازی استان خطاب به معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خمینی شهر برای رفع کمبودهای آموزشی به شدت به کمک مسؤولین کشور و اعتبارات ملی نیاز دارد. وی با اشاره به اینکه دانش آموزان این شهرستان حتی از داشتن یک استخر هم محروم هستند، سرانه ورزشی دانش آموزی شهرستان را در کل استان پایین ترین دانست.

سجاد با اشاره به اینکه امسال بیش از هزار و صد کلاس جدید تحویل آموزش و پرورش شده که در سه دهه گذشته بی نظیر بوده است، گفت: از افتخارات ما این است که هیچ فضای فرهنگی را تبدیل به آموزشی نکردیم.

مديركل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم با اشاره به کسب رتبه ممتاز اداره کل اصفهان در اجراي طرح شش، سه، سه از جانب وزارتخانه گفت: استان اصفهان در بخش اجراي سند تحول بنيادين نیز از ويژگي خاصي برخودار بود. عامليان افزود: امسال در اجراي سند تحول بنيادين استان بيش از دو هزار و دويست كلاس به مجموع كلاس هاي استان اصفهان اضافه شد كه علاوه بر ساخت و بازسازي، تجهيز نیز شد. وی ادامه داد: همزمان ما موضوع يك نوبته شده مدارس را پيگيري نموديم، طي دوسال گذشته تعداد مدارس دو نوبته استان از چهل و هشت درصد به چهار و نيم درصد كاهش پیدا کرده است. وی همچنین با اشاره به شرایط نامطلوب اقتصادی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: ماههاست به فرهنگیان استان سرانه ای تعلق نگرفته است و ما در حال گذر از شرایط سخت هستیم. وی در ادامه از فرهنگیان خواست اجازه ندهند فضای ناامیدی بر مدارس حاکم شود.

نماینده خمینی شهر نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه تلاش می کند فضایی که باعث شده ویژگی های خمینی شهر مورد اغفال قرار گیرد را به نفع مردم تغییر دهد، گفت: آموزش و پرورش خميني شهر داراي مديران قوي زيادي است و ما آمادگي داريم مديران شهرستان را به اصفهان صادر كنيم. هرجا نياز باشد نيروهاي خميني شهر آمادگي خدمت دارند. صرامي گفت: معاون وزرير در اين ديدار به من قول دادند در ساخت اردوگاه و مجموجه دوشاخ به ما كمك كنند. در كنار سالن اين مجموعه از اعتبارات ورزشي ملي مجوز احداث يك استخر در اردوگاه دو شاخ به ما دادند و امروز گلنگ زدند. وی افزود: يكي از بزرگترين خيرين كشور از اهالي شهر ماست و ما تلاش مي كنيم با كمك مسؤولين وزارت خانه و حاج آقا داورپناه كنلگ چند مدرسه جديد در شهر ك منظريه به زمين زده شود. رییس آموزش و پرورش شهرستان نیز با اشاره به 45 هزار دانش آموز خمینی شهر که در 248 مدرسه مشغول به تحصیل هستند، خمینی شهر را یکی از متراکم ترین شهرستان های کشور خواند و افزود: در حال حاضر 42 باب مدرسه تخریبی و فرسوده در شهرستان وجود دارد که 8 تای آن متروکه و تعطیل شده است. شجاعی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ فضای تخصصی برای پژوهش سرا و مرکز تحقیقات در خمینی شهر نداریم و به ناچار مدارس فرسوده و تخریبی در اختیار این دو مرکز قرار گرفته است، گفت: مکان های موجود جوابگوی همایش ها و جلسات جمعیت فرهنگیان نیست. وی همچنین در رابطه با کانون های آموزشی و تربیتی گفت: تا کنون تنها یک کانون در شهر فعال بوده که آن هم در دو نوبت و تنها در اختیار دانش آموزان دختر بود. وی در ادامه به جمعیت بالغ بر 5 هزار نفری شهرک منظریه و 5 مدرسه آن اشاره کرد و از مسؤولان استان که در مراسم حضور داشتند تقاضای نگاه ویژه به شهرستان را نمود.

امام جمعه خمینی شهر نیز گفت: ما در همه ابعاد با کمبود و بی مهرری روبرو هستیم. حجت الاسلام رحیمی با اشاره به کمبود شدید فضای آموزشی در منظریه گفت: جای تاسف دارد که از مصلی نماز جمعه تا همه بخش های دیگر ما با مشکل روبرو هستیم و انشااله این بی مهری ها از سر بی توجهی بوده است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +2 دبیر.. 19 آذر 1391 ساعت 20:31
وضعیت فعلی آموزش و پرورش خوب نیست دانش آموزان به صورت گزینشی ثبت نام میشوند و فقط به مدارس خاص رسیدگی میشود دست مدیران قبل درد نکند که چنین پروژه هایی را احداث کردند خوب است در مراسم افتتاح از مدیران قبل هم دعوت گردد و از آن ها تشکر شود
نقل قول
 
 
#2 +2 سده ایی 13 آذر 1391 ساعت 21:10
این استخر قبلا هم گلنگش زده نشده بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
#1 +2 دانش اموز 11 آذر 1391 ساعت 13:28
اینکه هنر نیست که دانش اموز معدل بالا را گزینشی ثبت نام کنیم فرهیختگان اینجوریه.تازه مربی اش بیست سال اینجاست وفقط رتبه براش مهمه.نماز نماز نماز...........................اصلا
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید